Opinie o egzaminie ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego

Opinie o egzaminie ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego

Opinie o egzaminie ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego

25.05.2023

"Nigdy nie zrobiłam prostszego arkusza z angielskiego" opinie o egzaminie ósmoklasisty

O godzinie 9:00 ósmoklasiści zasiedli do ostatniego z trzech obowiązkowych egzaminów. Na rozwiązanie arkusza mieli 90 minut. Język angielski jest powszechnie uważany za najprostszy egzamin, podsumowujący wiedzę z podstawówki. Zdecydowana większość zdających nie czuje przed nim żadnego stresu.

O godzinie 10:30 uczniowie zakończyli prace nad arkuszem, 90% z nich uznaje przyznaje, że egzamin z języka angielskiego był stosunkowo łatwy.

Arkusz CKE z języka angiekskiego na egzaminie ósmoklasisty składał się z kilku części: rozumienia ze słuchu, analizy tekstu oraz wypowiedzi pisemnej. Wśród komentarzy zdających pojawiają się narzekania dotyczące jakości słuchowiska. Podobno dialogi i monologi były niewyraźne, aby je poprawnie zrozumieć i przeanalizować musieli słuchać nagranie wielokrotnie.

Na egzaminie ósmoklasiści musieli wykazać się wiedzą, dotyczącą budowania zdań twierdzących, pytających i przeczących w różnych czasach, takich jak: Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, Past Continuous i Future Simple.

 

Temat wypowiedzi pisemnej

W ostatnim zadaniu zdający musieli zmierzyć się z wypowiedzią pisemną, która od lat niezmiennie pozostaje egzaminacyjnym pewniakiem. Tekst ósmoklasistów miał zmieścić się w przedziale 50-120 słów. Uczniowie mogli spodziewać się e-maila, ogłoszenia czy też zaproszenia. W poleceniu zostaje zazwyczaj narzucony również charakter wypowiedzi: formalny lub nieformalny.

Na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego 2023 zdający musieli napisać maila do koleżanki Mary, wcielając się w rolę postaci, której kolega właśnie wrócił do Polski po kilku latach. W swojej odpowiedzi musieli zawrzeć w jakich okolicznościach doszło do spotkania.

Dodatkowo poproszono ich o opisanie jak się zmienił na przestrzeni lat i jak teraz wygląda. Ów kolega miał też zmierzyć się z pewnym problemem po powrocie, zadaniem ósmoklasistów było wymyślenie owego powodu i opisanie go. Spora część uczniów pisała, że ich kolega boryka się z barierą językową, ponieważ podczas pobytu za granicą zapomniał języka polskiego.

 

Opinie zdających

Zdecydowana większość ósmoklasistów uznała, że egzamin był prosty: "był taki łatwy że robiłam go bez głębszego zastanowienia się" – pisali na Twitterze "angielski był dziecinnie prosty". Spora część zdających opuściła sale egzaminacyjną przed czasem: "wyszłam po 45minutach" – relacjonowali na portalach społecznościowych – "ten egzamin był tak łatwy, że wyszedłem po 50 minutach". Uczniowie obstawiają wysokie wyniki końcowe: "było dobrze, będzie więcej niż 95%", "banalne liczę na 100%" oraz "jest duża szansa na 100% z tego angielskiego".

czytaj dalej

egzamin ósmoklasisty 2023 z języka angielskiego

arkusze CKE egzamin ósmoklasisty

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia