Człowiek w cyberprzestrzeni, inżynieria środowiska, a może muzeologia?
-
stacjonarnej np.: archeologia, historia oraz sustainability studies,
-
niestacjonarnej np.: ekonomia, kulturoznawstwo oraz pedagogika.
Oferta edukacyjna UKSW na rok akademicki 2023/2024 powiększyła się o dwa nowe kierunki. Od października studenci rozpoczną kształcenie na kierunkach: bibliotekarstwo oraz big data w analityce społecznej
W rekrutacji 2022/2023 najpopularniejszymi kierunkam, biorąc pod uwagę ogólną liczbę zgłoszeń były:
-
psychologia: 1656 kandydatów
-
kierunek lekarski: 1424 kandydatów
-
prawo: 1210 kandydatów
-
ekonomia: 691 kandydatów
-
stosunki i prawo międzynarodowe: 572 kandydatów
-
informatyka: 531 kandydatów
-
administracja: 454 kandydatów
Z kolei, kiedy pod uwagę weźmiemy liczbę kandydatów na 1 miejsce to najbardziej obleganymi kierunkami okażą się:
-
psychologia: 15 kandydatów
-
kierunek lekarski: 12 kandydatów
-
ekonomia: 7 kandydatów
-
stosunki i prawo międzynarodowe: 6 kandydatów
-
zarządzanie publiczne: 6 kandydatów
-
informatyka: 5 kandydatów
Rekrutacja 2023/2024 na UKSW wystartowała 7 czerwca. I etap rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie potrwa do 11 lipca 2023 r. W tym terminie kandydaci zobowiązani są do wykonania elektronicznej rejestracji i uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Warto zaznaczyć, że terminy rekrutacji dla niektórych kierunków studiów, takich jak np.: kierunek lekarski, pedagogika specjalna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i psychologia nieco się różnią. Kandydat powinien zapoznać się z aktualnościami rekrutacyjnymi na stronie internetowej uczelni.
20 lipca 2023 roku zostaną ogłoszone wyniki pierwszej tury rekrutacji na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na rok akademicki 2023/2024. Informacje te będą dostępne w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Osoby zainteresowane przyjęciem na uczelnię będą miały możliwość sprawdzenia swojego statusu rekrutacyjnego na platformie IRK.
Proces składania dokumentów rekrutacyjnych rozpocznie się 21 lipca i potrwa przez dwa kolejne dni, tj. 24 i 25 lipca 2023 r. Kandydaci będą mieli okazję dostarczyć swoje wymagane dokumenty oraz potwierdzić swoje zainteresowanie podjęciem studiów na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zapewnia wysoki poziom kształcenia, a studenci mogą liczyć na dogłębną edukację, łączącą teorię z praktyką. Program nauczania skupia się na efektywnym połączeniu teoretycznej wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Uczelnia stawia na rozwój naukowy i praktyczny swoich studentów, umożliwiając im testowanie zdobytej wiedzy w około 50 nowoczesnych laboratoriach. To w tych laboratoriach studenci mają możliwość praktycznego stosowania teorii, co przygotowuje ich do przyszłej kariery zawodowej.
Laboratoria Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pełnią ważną rolę w procesie kształcenia młodych naukowców. Wyposażone w nowoczesny sprzęt umożliwiają studentom doskonalenie swoich umiejętności praktycznych oraz prowadzenie badań naukowych. To dzięki nim studenci mogą rozwijać swoje zdolności praktyczne, które są niezbędne w dalszej karierze naukowej.