Biuro Karier UAM – niezastąpione wsparcie dla studentów

Biuro Karier UAM – niezastąpione wsparcie dla studentów

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

23.01.2024

Biuro Karier UAM – niezastąpione wsparcie dla studentów

Biuro Karier Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu funkcjonuje już od kilkunastu lat, oferując różnorodne formy wsparcia dla studentów uczelni. Pracownicy Biura badają ich kompetencje, doradzają w kwestiach ścieżki zawodowej i pomagają przygotować się do wejścia na wymagający i dynamicznie się zmieniający rynek pracy.

Z różnorodnych form kontaktu z Biurem Karier UAM mogą korzystać zarówno studenci, jak i absolwenci uczelni. Spotkania z pracownikami odbywają się stacjonarnie na wydziale, w ramach konsultacji mailowych, telefonicznych czy też na Messengerze i platformie JobTeaser.

W ofercie Biura Karier znajdziemy:

  • konsultacje,
  • korektę dokumentów aplikacyjnych,
  • przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych,
  • analizę stylu myślenia i działania FRIS.

 

Wsparcie dostępne jest bezpłatnie, a konsultacje trwają średnio 1,5 godziny. Istotnym elementem na drodze przygotowania do wkroczenia przez studentów na rynek pracy jest analiza FRIS, która umożliwia uczestnikom zrozumieć swój potencjał i opracować spersonalizowany plan rozwoju zawodowego.

Studenci i absolwenci mogą zgłaszać się do Biura Karier za pośrednictwem adresu mailowego, bezpośredniego kontaktu przez Messenger bądź czat Teams czy w systemie JobTeaser - jest to platforma, za której pośrednictwem studenci nie tylko mogą umawiać się na konsultacje z Biurem Karier UAM, ale także przeglądać aktualne oferty pracy. Warto zaznaczyć, że absolwenci UAM mogą skorzystać z pomocy przez pierwszy rok po ukończeniu studiów.

Wsparcie dla studentów to nie tylko pomoc w znalezieniu pracy, ale także w kształtowaniu ścieżki kariery, rozwijaniu umiejętności oraz planowaniu działań na rynku pracy.

Komentarze (0)