Przecieki i opinie - matura 2024 z języka angielskiego

Przecieki i opinie - matura 2024 z języka angielskiego

Przecieki i opinie - matura 2024 z języka angielskiego

16.05.2024

Przecieki i opinie - matura 2024 z języka angielskiego

Trzeci dzień matury 2024 rozpoczął się o godzinie 9:00 wraz z językiem angielskim. Był on ostatnim obowiązkowym egzaminem na poziomie podstawowym. Przed 10:00 na dawnych Twitterze pojawiły się przecieki. Spora część zdających z sal wyszła już po niecałej godzinie. „Jakie to było łatwe” - mówili.

Przecieki z matury 2024

9 maja 2024 r. już trzeci dzień z rzędu do sieci trafiły przecieki arkusza egzaminacyjnego. Pomimo surowego zakazu posiadania oraz używania telefonów komórkowych jednemu z abiturientów udało się zrobić zdjęcia zadaniom. W efekcie czego dość prędko poznaliśmy treść tegorocznego arkusza. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i potrwał 120 minut. Zdający będą mogli otrzymać maksymalnie 60 punktów w Formule 2023 oraz 50 punktów w Formule 2015.

Sprawdź czy się dostaniesz na studia kalkulator maturalny.

W części rozumienia ze słuchu pojawiły się m.in.: rozmowa z kobietą prowadzącą taksówkę czy wypowiedzi na temat butelek. Natomiast w czytaniu ze zrozumieniem znalazły się różnorodne teksty o rowerach i rowerzystach oraz fragment „Notes from a Big Country”- Bill Bryson. W arkuszu pojawiło się również sporo zadań polegających na uzupełnianiu luk w tekście np. odpowiednią formą podanego wyrazu, maksymalnie pięcioma wyrazami czy podanymi wyrażeniami.

Temat wypowiedzi pisemnej

Po niecałej godzinie wyciekły tematy wypracowania maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym. W ostatnim zadaniu egzaminu pojawił się wpis na bloga. Polecenie brzmiało następująco: „Właśnie wróciłeś (-aś) z wycieczki, na którą postanowiłeś(-aś) wybrać się w pojedynkę - bez towarzystwa. We wpisie na swoim blogu [...] ”. Zadaniem zdających było: poinformowanie czytelników, dokąd się wybrałeś (-aś) i wyjaśnienie, dlaczego zdecydowałeś (-aś) się pojechać w pojedynkę; zrelacjonowanie nieoczekiwane spotkanie, które miało miejsce w trakcie wycieczki; opisanie pamiątki przywiezionej z wycieczki, a także doradzenie czytelnikom bloga, o czym muszą pamiętać, gdy wybierają się na wycieczkę w pojedynkę. Długość wypowiedzi pisemnej powinna zmieścić się w limicie 80-130 wyrazów.

Część abiturientów wyszło z sali już po egzaminacyjnej już po 40 minutach. „Kocham ten angielski” - pisali na dawnym Twitterze. Zdecydowana większość maturzystów uznała arkusz za prosty i przyjemny. Dzielili się swoimi opiniami: „jakie to było łatwe”, „zero stresu dzisiaj” czy nawet „boże poziom klasy ósmej klasy podstawówki ta matura”.

sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia