Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2024 – opinie uczniów

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2024 – opinie uczniów

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2024 – opinie uczniów

14.05.2024

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2024 – opinie uczniów

O godzinie 11:00 zakończył się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 120 minut. Według relacji zdających w arkuszu znalazły się „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, a w wypracowaniu pojawił się temat: „Czy warto pomagać innym?”. Arkusze egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego opublikujemy po godzinie 14:00.

Relacja ósmoklasistów – co pojawiło się na egzaminie?

Od samego rana zdający snuli dzisiaj teorię na swoich profilach społecznościowych, jaka lektura może pojawić się w arkuszu. Jedna z ich prognoz sprawdziła się! „Dzięki CKE za Kamienie na Szaniec” - pisali po zakończeniu egzaminu na dawnym Twitterze. Według relacji uczniów to dzieło, w kontekście wątku zrywania flag niemieckich, pojawiło się w arkuszu, jako lektura obowiązkowa. Drugim tekstem był rzekomo "O szczęściu", wiersz "Dar".

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie otwarta wypowiedź pisemna przysparza ósmoklasistom najwięcej stresu. Jednak, jak donoszą, tegoroczne tematy były „tak proste, że śmiech” . Przypominamy, że ósmoklasiści mają do wyboru dwa tematy: opowiadanie lub rozprawkę. W tym roku, w rozprawce pojawił się temat: „Czy warto pomagać innym?”, z kolei w opowiadaniu:”Ty i bohater pomagacie sobie nawzajem”. Zdecydowana większość zdających uznała ten egzamin za stosunkowo łatwy, niektórzy pisali nawet: „ten egzamin był tak nudny”.

 Sprawdź wyniki egzamin ósmoklasisty 2024

Egzamin ósmoklasisty w pigułce

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, niezbędnym do ukończenia szkoły podstawowej. Jednakże nie ma minimalnego progu zdawalności, każdy wynik zalicza. Natomiast wyniki z tego egzaminu przeliczają się na punkty do liceum czy technikum i mogą zaważyć na tym, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły średniej. Przypominamy, że punkty egzaminacyjne stanowią ponad połowę wszystkich możliwych punktów do zdobycia. Sprawdź ile punktów uzyskasz i czy się dostaniesz do wybranej szkoły kalkulator ósmoklasisty.

Dziś, 14 maja 2024 r., ósmoklasiści napisali język polski. Jutro o godzinie 9:00 zasiądą do arkuszy z matematyki. Będą one składały się z zadań zamkniętych i otwartych. Za poprawne rozwiązanie zadań uczeń może otrzymać maksymalnie 25 punktów, w tym: 10 punktów – zadania otwarte oraz 15 punktów – zadania zamknięte. Następnie w czwartek uczniowie napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego. Większość zdających podejdzie do języka angielskiego, pozostali mogli dokonać wyboru spośród języków: niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego czy rosyjskiego.

Sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia