Matura 2024. Biologia na poziomie rozszerzonym - opinie

Matura 2024. Biologia na poziomie rozszerzonym - opinie

Matura 2024. Biologia na poziomie rozszerzonym - opinie

16.05.2024

Matura 2024. Biologia na poziomie rozszerzonym

14 maja 2024 roku odbyła się matura z biologii na poziomie rozszerzonym. Zdający zasiedli do arkuszy o godzinie 9:00, na jego rozwiązanie mieli 180 minut. Opinie zdających na temat stopnia trudności egzaminu były podzielone.

Matura z biologii w pigułce

Średni wynik zeszłorocznych matur 2023 z biologii na poziomie rozszerzonym z wszystkich terminów wyniósł 48%. Jak będzie w tym roku, dowiemy się już w lipcu. W arkuszu z tego przedmiotu znalazły się zarówno zadania zamknięte, otwarte, jak i zadania problemowe. Maturzyści mają zazwyczaj do rozwiązania 20-25 zadań. Maksymalnie mogą otrzymać 60 punktów.

Wśród wymagań egzaminacyjnych wymienione zostały zagadnienia obejmujące poszczególne działy, takie jak m.in.: biologia komórki, różnorodność i funkcjonowanie organizmów, genetyka i ewolucja oraz biologia środowiska. Warto zaznaczyć, że Matura w Formule 2023 została przeprowadzona na podstawie wymagań rekrutacyjnych, a nie na całej podstawie programowej.

Matura z biologii 2024 - opinie maturzystów

Do tegorocznej matury z biologii na poziomie rozszerzonym podeszło 43 476 osób, co stanowi 16,5% absolwentów 2024 r. Przedmiot ten, na liście najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, znalazł się na piątym miejscu. Przypominamy, że na maturze z biologii nie obowiązuje próg zdawalności. Jednakże wyniki liczą się do rekrutacji na poszczególne kierunku. Egzamin ten często piszą osoby, pragnące udać się na studia medyczne czy związane z ochroną środowiska, czy zdrowia.

Matura z biologii zakończyła się o godzinie 11:00. Opinie zdających na temat stopnia trudności arkusza były mocno podzielone. „Ta biologia zaskakująco przyjemna” - pisali w sieci - „Chyba git…ale to biologia wiec nigdy nie wiadomo jaki klucz odpowiedzi”. Wyrażali również swoje niezadowolenie - „matura z biologii była tragiczna”, „aż mi wstyd jakie głupoty tam popisałam dzisiaj” czy „zupełnie nie jestem zadowolona”. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 9 lipca 2024 roku.

sprawdź

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia