Uniwersytet WSB Merito wyjaśnia, jak bardzo elastyczne mogą być twoje studia

Uniwersytet WSB Merito wyjaśnia, jak bardzo elastyczne mogą być twoje studia

Studia Poznań - Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

05.07.2024

Uniwersytet WSB Merito wyjaśnia, jak bardzo elastyczne mogą być twoje studia

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu informuje, że studenci rozpoczynający kształcenie na kierunku zarządzanie w formie Hi Flex już od października 2024 roku będą decydować, co studiują, jak studiują i kiedy studiują. Uczelnia stawia na personalizowane studia. Jest to autorski projekt, dostępny tylko na jednej uczelni w Polsce!

 

Hi Flex

Hi Flex jest formułą studiowania dostępną jedynie na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu na kierunku zarządzanie, na studiach niestacjonarnych I stopnia. Nowatorski projekt realizowany przez poznańską uczelnię zapewnia największą elastyczność studiowania wśród polskich szkół wyższych. Studenci tego kierunku mogą dostosować plan zajęć do swoich potrzeb, wybrać formę studiowania, a nawet dni, w których będą realizować zajęcia oraz przedmioty specjalnościowe.

Hi Flex przeiwduje realizację zajęć w trzech trybach: weekendowy, popołudniowo-weekendowy lub online. Ponadto, od drugiego semestru studenci będą wybierać również sposób realizacji zajęć: stacjonarnie, zdalnie czy asynchronicznie (czyli samodzielnie, w dowolnym czasie korzystając z materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej).

 

Cel projektu

Celem Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu było stworzenie propozycji takiej formy kształcenia, która umożliwi studentom łączenie nauki z pracą oraz życiem prywatnym, jednocześnie spełniając warunki prawne prowadzenia studiów w Polsce. „Hi Flex, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy poszukują elastycznych rozwiązań w swoim życiu” – podkreśla dr Roman Łosiński, dziekan Wydziału Finansów i Bankowości. „Hi Flex to unikalny program na polskim rynku edukacyjnym. Pozwala czerpać z życia pełnymi garściami” - dodaje dziekan.

 

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Historia Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu sięga 1994 roku. To właśnie wtedy odbyły się pierwsze zajęcia z finansów i bankowości. W 2023 r. uczelnia zmieniła nazwę na Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu. Tworzą ją trzy wydziały: Wydział Finansów i Bankowości w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie, Wydział Innowacji i Przedsiębiorczości w Warszawie.

W uczelni kształci się ponad 14 tys. studentów. WSB Merito jest od lat jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, co potwierdza publikowana dorocznie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej informacja o wynikach rekrutacji. Uczelnia ma w posiadaniu aż trzy akredytacje międzynarodowe: ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), IACBE (International Accreditation Council for Business Education), IPMA Polska (International Project Management Association Polska), a także została członkiem jednej z trzech najbardziej prestiżowych globalnych instytucji akredytujących programy biznesowe, czyli AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business).

 

Największa grupa uczelni niepublicznych w Polsce

Uniwersytet WSB Merito należy do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce, która działa w 11 miastach (Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu). W ofercie edukacyjnej uczelni znajdują się studia I i II stopnia, podyplomowe oraz MBA. Na Uniwersytecie WSB Merito kształci się obecnie niemal 100 tys. studentów.

Merito podąża z duchem czasu i stawia na praktyczność, przyjazność, nowoczesność, dostępność i uniwersalność. „Nawiązuje znaczeniowo do meritum, które kojarzy się z charakterystycznym dla uczelni pragmatyzmem i skutecznym działaniem. Nowa nazwa podkreśla również szeroką ofertę i praktyczny charakter studiów. Uniwersytety WSB Merito są pragmatyczne, od zawsze dalekie od teoretyzowania, stawiają na praktyczną wiedzę” - podkreślają przedstawiciele uczelni.

Komentarze (0)