PFNiS coraz bliżej. UAM zaprasza na festiwal!

PFNiS coraz bliżej. UAM zaprasza na festiwal!

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

27.01.2022

PFNiS coraz bliżej. UAM zaprasza na festiwal!

W poniedziałek, 8 listopada, rozpocznie się Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. To już 24 edycja wydarzenia organizowanego przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tegoroczna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki składać się będzie z blisko czterystu wydarzeń związanych z różnymi dziedzinami sztuki i nauki. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz dostosowując się do aktualnie panujących warunków, uczestnictwo w imprezie podzielone będzie na dwie formy: na żywo oraz online. Co znajdzie się w programie wydarzenia? Zainteresowani dowiedzą się między innymi czy można stworzyć grę komputerową w 10 minut, w jaki sposób komunikują się zwierzęta i rośliny oraz co ma wspólnego Mick Jagger z Michaiłem Bułhakowem?

W organizację Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zaangażowanych jest osiem uczelni. UAM przygotował w tym roku bogaty program, w którym znajdą się wydarzenia ze wszystkich 20 wydziałów, 4 filii oraz 3 jednostek ogólnouniwersyteckich. Uczestnicy imprezy spotkają się między innymi na Wydziale Archeologii, na Wydziale Matematyki i Informatyki, czy w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Rozpoczęcie festiwalu, wraz z transmisją, odbędzie się w poniedziałek, 8 listopada, o godzinie 12:00, w Auli Lubrańskiego, przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. Więcej szczegółów na temat imprezy odnaleźć można na profilu Facebook, a już niedługo również na oficjalnej stronie festiwalu.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki potrwa do 19 listopada.

dowiedz się wiecej

 

Komentarze (0)