Ekonomia

Ekonomia

05.03.2024

Ekonomia – Uniwersytet Warszawski rekrutacja 2024/2025

Studia na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Warszawskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku ekonomia w UW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Progi punktowe na kierunek ekonomia - Uniwersytet Warszawski

Kandydaci na Uniwersytet Warszawski ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek ekonomia musieli uzyskać co najmniej 82.5 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Warszawski

Program kształcenia na kierunku Ekonomia to szeroka przestrzeń, w której znajduje się wiele tematów i zagadnień. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z matematyką, ekonometrią, zarządzaniem, polityką gospodarczą, czy analizą ekonomiczną. Poznają zasady funkcjonowania międzynarodowych rynków kapitału, pracy i rynków walutowych, uczą się jak wykorzystywać instrumenty służące do rozliczania transakcji na rynkach zagranicznych, zaznajamiają się z zasadami przeprowadzania analizy biznesowej w sektorze publicznym i prywatnym. Oprócz tego, nabywają umiejętności w zakresie modelowania procesów społeczno- ekonomicznych, tworzenia raportów i komunikatywnego prezentowania wyników samodzielnych analiz, podejmowania decyzji strategicznych i operacyjnych.

Absolwenci studiów na kierunku Ekonomia posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje. Pozyskane wykształcenie stanowi podstawę do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach publicznych i pozarządowych, szczególnie na stanowiskach operacyjnych.

 

Program studiów i przedmioty

Ekonomia główne przedmioty:

  • zarządzanie projektem
  • mikroekonomia
  • makroekonomia
  • ekonomia polityczna
  • statystyka matematyczna
  • zaawansowane finanse przedsiębiorstwa
  • modelowanie i analiza procesów biznesowych
  • rachunkowość zarządcza
  • socjologia gospodarki
  • zarządzanie kapitałem ludzkim

 

Uniwersytet Warszawski to ponad 100 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Ekonomia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy w sektorze przedsiębiorczym i finansowym, bądź prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: zarządzanie projektem, zaawansowane finanse przedsiębiorstwa, modelowanie i analiza procesów biznesowych, rachunkowość zarządcza, socjologia gospodarki, zarządzanie kapitałem ludzkim, statystyka matematyczna, organizacja rynku.

 

Sprawdź

Uniwersytet Warszawski kierunki studiów

Uniwersytet Warszawski rekrutacja

Rekrutacja na studia w Warszawie

 

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Ekonomii na UW mogą wykorzystać w międzynarodowych instytucjach, przedsiębiorstwach prowadzących wymianę międzynarodową, przedsiębiorstwach produkcyjnych, bankowości, jednostkach administracji publicznej.

 

Opinie

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Monika. studentka II- stopnia Ekonomia mówi:

„Wybrałam studia na Uniwersytecie Warszawskim po długim namyśle, rozpatrywaniu opcji i przede wszystkim porównaniom. Okazało się, że na Ekonomii na UW jest najwięcej godzin z mikroekonomii, makroekonomii i analizy matematycznej, czyli podstaw warsztatu ekonomisty. „

 

Gdzie studiować ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim

Studia na kierunku ekonomia prowadzone są przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zlokalizowany przy ul. Długiej 44/50 w Warszawie.

Kontakt:

tel.  22 55 49 126

www.wne.uw.edu.pl

 

Ekonomia Uniwersytet Warszawski limity miejsc - rekrutacja 2023/2024

  • studia stacjonarne II stopnia: 50
  • studia niestacjonarne II stopnia: 70

 

Ekonomia Uniwersytet Warszawski ceny - rekrutacja 2023/2024 (pierwszy rok studiów)

  • studia stacjonarne: bezpłatne
  • studia niestacjonarne: 8900 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

EKONOMIA - ważne informacje

Ekonomia studia Warszawa

Ekonomia studia

Ekonomia studia online

Ekonomia studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • przygotowania analiz ekonomicznych i finansowych,
  • realizacji projektów doradczych,
  • opracowywania kompleksowych dokumentacji finansowych, budżetów i biznesplanów,
  • realizacji prognoz finansowych,
  • identyfikacji potrzeb biznesowych,
  • narzędzi informatycznych w ekonomii,
  • teorii wymiany międzynarodowej,
  • ekonomii politycznej,
  • administracji podatkowej i celnej,
  • modelowania procesów społeczno- gospodarczych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Ekonomia:

Absolwent kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:

  • międzynarodowych instytucjach,
  • przedsiębiorstwach prowadzących wymianę międzynarodową,
  • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
  • przedsiębiorstwach handlowych,
  • przedsiębiorstwach usługowych,
  • bankowości,
  • ubezpieczeniach,
  • jednostkach administracji publicznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

język polski, matematyka, język obcy nowożytny

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie listy rankingowej. Podstawą sporządzenia listy rankingowej jest iloczyn trzech parametrów: a. współczynnik za posiadanie przez instytucję wydającą dyplom status "uczelni badawczej" (Konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza") w roku rekrutacji na studia na UW. Posiadanie statusu uczelni badawczej - współczynnik 100, brak - współczynnik 80. b. średniej ocen z toku studiów. Średnia ocen wyrażona w innej skali niż stosowana w Uniwersytecie Warszawskim zostanie do niej przyrównana, c. oraz współczynnika.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

HARMONOGRAM REKRUTACJI+

W życiu niczego nie warto zostawiać na ostatnią chwilę i myślenie o studiach zdecydowanie wpisuje się w taką tendencję. Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, że proces rekrutacyjny na uczelnie startuje w połowie wiosny, zatem mamy bardzo wiele czasu, ale wybór kierunku, jak i całej drogi kształcenia wymaga głębszej refleksji. Studia w Warszawie to wysoko zawieszona poprzeczka i na pewno każdy zdaje sobie z tego sprawę, zatem dobrze jest wiedzieć co nas czeka w batalii o miejsce na liście przyjętych.

Od czego zacząć rekrutację na Ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim? Ten oraz inne kierunku znajdują się w specjalnym serwisie internetowym. Pierwszym krokiem będzie zalogowanie się do niego, w celu wybrania kierunku.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

DOKUMENTY REKRUTACYJNE+

Niektórzy składanie wszelakich dokumentów rozumieją jako przesadną biurokrację. Nawet jeśli tak jest, to należy zaznaczyć, iż nie ma innej możliwości jak brać w niej udział jeśli chcemy dostać się na studia! Poza tym, dokumentów które musimy zanieść na uczelnię nie jest wcale tak dużo i są to po prostu niezbędne formularze. Wymagane dokumenty to ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OPŁATY REKRUTACYJNE+

Idąc na studia – niezależnie od kierunku i wydziału – należy wnieść różne opłaty. Pierwszą z nich jest opłata rekrutacyjna, która obowiązuje każdego kandydata na studia. Następnie, będziemy musieli uiścić opłatę za wydanie legitymacji – oczywiście, kiedy zostaniemy pełnoprawnymi studentami.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZEDMIOTY KWALIFIKACYJNE+

Kandydaci na studia 2024/2025 na kierunku ekonomia w Uniwersytecie Warszawskim muszą wykazać się następującymi przedmiotami, które wymagane podczas rekrutacji: język polski, język obcy oraz matematyka.

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

PRZELICZNIK PUNKTÓW KWALIFIKACYJNYCH+

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

OLIMPIADY ORAZ KONKURSY+

Olimpiady to nie tylko zawody sportowe odbywające się co cztery lata, a konkursy nie wiążą się wyłącznie z recytacją wierszy. To dla nas najważniejsze jest to, że udział w nich znacznie ułatwia drogę na wymarzony kierunek studiów. Jak to działa? Laureaci oraz finaliści takich konkursów otrzymują maksymalną ilość punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu rekrutacyjnym. Oto, jakie konkursy brane są pod uwagę ...

Dokładne informacje znajdziesz na stronie rekrutacyjnej uczelni.

Idź do strony uczelni

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula