Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka – Bydgoska Szkoła Wyższa

Bydgoska Szkoła Wyższa to niepubliczna uczelnia, w której ofercie dydaktycznej można znaleźć popularne kierunki. Wśród nich jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest uzyskanie wiedzy na temat mechanizmów i roli żywienia, składu i wartości odżywczych produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Studenci uczą się zasad planowania racjonalnego żywienia i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet. Dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej to także nauka oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia, rozpoznania niedożywienia i zapobiegania chorobom żywieniowo- zależnym. Partnerem kierunku są, między innymi: Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno- Zakaźny w Bydgoszczy i Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu.

Studia na kierunku Dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej dzielą się na następujące specjalności: Dietetyka i terapia dietą, Dietetyka w sporcie i odnowie biologicznej, Dietetyka w chorobach geriatrycznych, Leczenie żywieniowe w chorobach onkologicznych, Żywienie dietetyczne w chorobach metabolicznych. Każda realizowana specjalność zakłada pozyskanie wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego, oraz nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

Dietetyka BSW - przedmioty i opinie

Lista przedmiotów do zaliczenia w toku nauki nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi takie zagadnienia jak: anatomia człowieka, fizjologia, biochemia ogólna i żywności, psychologia, parazytologia, genetyka. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki w BSW mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, poradniach żywieniowych, zakładach żywienia zbiorowego, firmach cateringowych, przedsiębiorstwach turystyczno-hotelarskich, centrach sportowych, klubach fitness, hotelach.

Podejmowanie decyzji związanych ze studiami nierzadko bywa skomplikowane. Nawet jeśli wybraliśmy ostatecznie kierunek kształcenia, to należy zastanowić się jeszcze nad uczelnią, w której będziemy zdobywać wiedzę. Jakie ma Bydgoska Szkoła Wyższa opinie? Justyna, studentka II- stopnia Dietetyki mówi:

„Wykonując w przyszłości zawód dietetyka chcę mieć pewność, że wykonuję go dobrze. Będę przecież dbać o ludzkie zdrowie i muszę być do tego perfekcyjnie przygotowana. Właśnie dlatego studiuję w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Znalazłam tutaj wiele ciekawych specjalności, interesujących zajęć, dzięki którym wiem, że w poważne życie zawodowe będę wchodzić pewnie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dietetykę w Bydgoskiej Szkole Wyższej:

Absolwent Dietetyki w Bydgoskiej Szkole Wyższej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • roli żywienia w leczeniu różnorodnych schorzeń,
 • klasyfikacji i charakterystyki diet,
 • wpływu stanu odżywienia na działanie leków,
 • oceny stanu odżywienia,
 • roli odżywiania w otrzymaniu właściwego stanu zdrowia i kondycji fizycznej,
 • zmian fizjologicznych i patologicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Dietetyka:

Absolwent kierunku Dietetyka w Bydgoskiej Szkole Wyższej może znaleźć zatrudnienie w:

 • publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
 • poradniach żywieniowych,
 • zakładach żywienia zbiorowego,
 • firmach cateringowych,
 • centrach sportowych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • instytucjach badawczych,
 • - hotelach.

 

Wymagania rekrutacyjne

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Bydgoska Szkoła Wyższa

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Bydgoszczy

Bydgoska Szkoła Wyższa kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)