Dietetyka studia online

Współcześnie, zdrowy tryb życia zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Korzyści płynące z aktywności fizycznej oraz zdrowej i zbilansowanej diety są bardzo duże, a zmiana codziennych nawyków może odmienić nasze życie na lepsze.

Dlatego też, ludzie coraz częściej korzystają z siłowni, klubów fitness, ale także z usług gabinetów dietetycznych, w których mogą liczyć na pomoc specjalistów z zakresu zdrowego żywienia. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalnych dietetyków, którzy posiadaliby wszechstronne wykształcenie oraz gruntowne przygotowanie zawodowe.

Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia o tematyce bezpośrednio związanej z żywieniem, powstały studia magisterskie dietetyka online. Ich innowacyjny program nauczania, umożliwia zrealizowanie zajęć teoretycznych online, za pomocą specjalnej platformy e-learningowej, dzięki czemu możesz zyskać więcej czasu na inne aktywności. Jeżeli więc interesujesz się naukami medycznymi, biologicznymi czy naukami o zdrowiu, chciałbyś dzielić się swoją pasję do zdrowego trybu życia, a jednocześnie zależy Ci na jak największej swobodzie studiowania, to kierunek dietetyka – studia online będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku dietetyka – studia online, powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o tematyce związanej z żywieniem.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIETETYKA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU DIETETYKA - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DIETETYKA – STUDIA ONLINE:

 • wiedza medyczna
 • wiedza biologiczna
 • umiejętność układania planów żywieniowych
 • umiejętność oceny sposobu żywienia
 • umiejętność prowadzenia edukacji żywieniowej
 • wiedza z zakresu nauk o zdrowiu
 • wiedza psychologiczna

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka – studia online?

Dietetyka – studia online to bardzo ciekawa, idąca z duchem czasu forma kształcenia. Zajęcia teoretyczne odbywają się za pośrednictwem platformy e-learningowej podczas zjazdów w piątek, sobotę i niedzielę. Zajęcia praktyczne mają swoje miejsce bezpośrednio na uczelni. Kierunek realizowany jest przede wszystkim jako studia online.

Studia medyczne w zakresie dietetyki odpowiadają na zapotrzebowania aktualnego rynku pracy. Zajęcia praktyczne odbywają się w specjalistycznych pracowniach dietetycznych bądź technologii żywności, a także w laboratoriach chemicznych.

 

Studenci realizują najważniejsze dla kierunku przedmioty, takie jak na przykład:

 • chemia i biochemia ogólna i żywności,
 • fizjologia człowieka,
 • mikrobiologia,
 • żywienie kliniczne,
 • kliniczny zarys chorób,
 • toksykologia żywności,
 • edukacja żywieniowa,
 • suplementy diety.

Program kształcenia uwzględnia przedmioty obligatoryjne i specjalnościowe.

 

Studenci uczą się obsługi specjalistycznych programów komputerowych dla dietetyków, które umożliwią stworzenie zaawansowanych jadłospisów dietetycznych. Zdobywana wiedza i umiejętności pomagają również opracowywać diety uzależnione od jednostki chorobowej i potrzeb pacjenta. Rozwinięte zdolności komunikacyjne i chęć współpracy w grupie ułatwiają prowadzenie warsztatów, szkoleń, spotkań edukacyjnych w zakresie prawidłowego odżywiania. Studenci zdobywają potrzebne informacje do tego, by zajmować się ogólnie pojmowanym zdrowym żywieniem, a także dietetyką w odnowie biologicznej i w sporcie bądź dietetyką dziecięcą.

 

Czego nauczysz się na kierunku dietetyka – studia online?

Treści programowe na kierunku dietetyka – studia online będą oscylować głównie wokół nauk medycznych, biologicznych, ścisłych czy przyrodniczych. Studenci będą mieli okazję ugruntować oraz rozwinąć swoją wiedzę, zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wszystkie zajęcia teoretyczne będą realizowane za pomocą specjalistycznej platformy e-learningowej. Natomiast warsztaty praktyczne odbędą się podczas zjazdów w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

Ponadto, w czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki kształcenia, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas praktyk lub stażu w szpitalu klinicznym lub prywatnych klinikach dietetycznych.

Ile trwają studia na kierunku dietetyka – studia online?

Studia medyczne na kierunku dietetyka, które są realizowane w alternatywnej formie online, możesz odbyć w ramach drugiego stopnia. Studia magisterskie trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim.

Tytuł magistra umożliwia podjęcie pracy zawodowej bardzo często związanej z realizowaną na studiach specjalnością. Studia magisterskie stanowią uzupełnienie dla studiów pierwszego stopnia, które możesz realizować na innych kierunkach medycznych bądź w obrębie dietetyki stacjonarnej.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DIETETYKA - STUDIA ONLINE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DIETETYKA – STUDIA ONLINE

Jaka praca po tym kierunku?

Absolwenci studiów medycznych, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, bez problemu odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku dietetyka – studia online, będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów, będziesz mógł związać swoją zawodową przyszłość z prywatnymi gabinetami i poradniami dietetycznymi oraz ze szpitalami klinicznymi. Uzyskaną wiedzę u umiejętności wykorzystasz także podczas pracy w sanatoriach, domach opieki, klubach sportowych czy ośrodkach odnowy biologicznej.

Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w instytucjach badawczych, laboratoriach, zakładach przetwórstwa żywności i firmach produkujących żywność. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

 

Absolwenci kierunku dietetyka mogą znaleźć zatrudnienie takich miejscach jak:

 • gabinety i poradnie dietetyczne
 • szpitale kliniczne
 • ośrodki spa i wellness
 • kluby sportowe
 • sanatoria
 • domy opieki
 • instytucje badawcze
 • zakłady przetwórstwa żywności
 • firmy cateringowe
 • szkoły i przedszkola
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)