Prawo UAM Poznań

Prawo – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu to jedna z największych uczelni w Polsce. W ofercie dydaktycznej znajduje się, między innymi, Prawo, prowadzone na jednolitych studiach magisterskich.

Kierunek Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu realizowany jest na Wydziale Prawa i Administracji. Przekazywana wiedza oparta jest na aktualnym prawie polskim i unijnym, orzecznictwie sądów i trybunałów. Studenci poznają mechanizmy tworzenia i sposoby dokonywania wykładni przepisów prawnych, a także uczą się specjalistycznego języka. Prawo na UAM to także nabycie umiejętności rozumienia tekstów prawnych, interpretowania przepisów, czy też posługiwania się regułami logicznego rozumowania.

Studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza nie dzielą się na specjalności, a na długiej liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: prawoznawstwo, logika prawnicza, doktryny polityczno- prawne, historia prawa publicznego, prawo międzynarodowe publiczne, postępowanie karne, publiczne prawo gospodarcze i ochrony konkurencji.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza oferuje kandydatom na studia jeszcze inny kierunek – Prawo europejskie. Zakłada on pozyskanie wiedzy z zakresu prawa i polityk Unii Europejskiej, włączając w to umiejętność analizowania zjawisk i procesów społecznych, sposoby pozyskiwania i przekazywania informacji, czy opanowanie dwóch języków obcych.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Prawa na UAM mogą wykorzystać w sądownictwie, prokuraturach, adwokaturze, obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, notariacie, administracji państwowej i samorządowej.

Kandydaci na studia bardzo często miewają problem z wybraniem odpowiedniej dla siebie uczelni. Aby rozwiać swoje wątpliwości zadają liczne pytania; na przykład: Jakie ma Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Paweł, student Prawa mówi:

„Studiowanie Prawa, chociaż to ciężki kierunek, na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce to ogromny zaszczyt, nobilitacja i powód do dumy.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu:

Absolwent Prawa na UAM posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znaczenia prawa dla obywatela, społeczeństwa i państwa,
 • praktycznego funkcjonowania wybranego organu wymiaru sprawiedliwości,
 • wzajemnych relacji pomiędzy prawem polskim i prawem Unii Europejskiej,
 • posługiwania się językiem prawnym i prawniczym w stopniu gwarantującym skuteczną komunikację,
 • pozyskiwania danych do analizowania konkretnych procesów i zjawisk społecznych,
 • prawidłowej interpretacji zjawisk i procesów społecznych, dokonujących się w skali lokalnej, regionalnej, europejskiej i globalnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu znajdzie zatrudnienie w:

 • sądownictwie,
 • prokuraturach,
 • adwokaturze,
 • obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych,
 • notariacie,
 • organizacjach międzynarodowych,
 • placówkach naukowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na Prawo na UAM każdy przedmiot odgrywa istotną rolę. Należy przyłożyć się do języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego, a następnie osiągnąć dobre wyniki z jednego przedmiotu do wyboru, historii albo matematyki.

 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Poznaniu

UAM kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Prawa i Admnistracji UAM

Komentarze (2)

Zawiedziona studentka odpowiedz

Prostujac poprzedni komentarz- sa tez wykladowcy z powolania - ale wydaje mi sie ze naleza do mniejszosci. Z nimi absolutnie zajecia to przyjemnosc. Podziekowania oczywiscie dla tych dydaktykow dzieki ktorym nie tylko ksiazka na studiach to zrodlo wiedzy.

Zawiedziona studentka odpowiedz

Wydzail prawa na UAM w Poznaniu to to typowy urzad gdzie nie ma pana. Studenci zaoczni traktowani sa fatalnie. Egzaminy to proba nerwow- czasu tyle co na lekarstwo. Zajecia w wiekszosci to strara czasu. Wykladowcy dydaktycznie sa bardzo slabi. Jedynym zrodlem wiedzy to ksiazki. Na pierwszym roku zasada zgarbac pieniadze i odsiac jak najwiecej studentow. Studia dla tych co maja kupe wolnego czasu i cierpliwosci by wkuwac na pierwszym roku bezsensowny material ktory nie ma nic wspolnego z prawem ani zdrowym rozsadkiem. Zadnych skryptow, nikomu z prowadzacych sie nie chce nic tlumaczyc i cwiczyc. Jak jest na drugim roku to nie wiem. Pierwszy rok to strata pieniedzy i czasu.