PRAWO – STUDIA ONLINE

Dla kogo ten kierunek

Studia prawnicze charakteryzują się długą i niezwykle bogatą tradycją. Ukończyło je wiele znanych i cenionych ludzi kultury, nauki i sztuki. Współcześnie kierunek ten również cieszy się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcieliby zdobyć atrakcyjną i perspektywiczną pracę związaną ze swoimi zainteresowaniami oraz zyskać wszechstronne, humanistyczne wykształcenie. Jednak w dobie informatyzacji, która obejmuje niemal każdą dziedzinę życia, pojawiają się nowe, innowacyjne formy kształcenia, takie jak studia online.

Prawo – studia online skierowane są do wszystkich osób, które cenią sobie swobodę i wygodę w nauce oraz interesują się kwestami prawniczymi, z którymi chcieliby związać swoją przyszłość zawodową. Jeżeli należysz do tego grona i od zawsze marzyłeś o pracy prawnika lub adwokata, to nie wahaj się dłużej i weź udział w rekrutacji.

 

Czego nauczysz się na kierunku prawo – studia online?

Ze względu na interdyscyplinarny i złożony charakter studiów zdobędziesz wiedzę i cenne umiejętności praktyczne z zakresu kilku istotnych aspektów składających się na bogatą dyscyplinę, jaką jest prawo. Jako student, przede wszystkim będziesz uczęszczał na warsztaty, dzięki którym zyskasz kwalifikacje zawodowe.

Podczas symulacji rozpraw sądowych oraz ćwiczeń związanych z tworzeniem pism procesowych, będziesz miał możliwość poznania specyfiki pracy prawniczej. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranej przez siebie instytucji. W trakcie kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji najlepiej dopasowanej do twoich zainteresowań naukowych i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na ścieżkę karnistyczną, zaznajomisz się z prawem karnym oraz poznasz szczegóły postępowania dowodowego.

Specjalizacja cywilistyczna pozwoli Ci ugruntować wiadomości z zakresu prawa cywilnego oraz jego poprawnej interpretacji i analizy. Natomiast jeżeli wybierzesz specjalizację gospodarczo-finansową będziesz kompleksowo przygotowany z przepisów finansowych, bankowych i gospodarczych. Dzięki tej niezwykle bogatej ofercie kształcenia, będziesz mógł zdobyć wszechstronne wykształcenie zgodne z twoimi zainteresowaniami.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku prawo – studia online będziesz miał wszechstronne wykształcenie, które umożliwi Ci znalezienie atrakcyjnej i przyszłościowej pracy w swoim zawodzie. Po ukończeniu tych innowacyjnych studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy adwokata, prawnika lub radcy prawnego.

Wybierając odpowiednią specjalizację, znajdziesz zatrudnienie w organach ściągania, takich jak policja i instytucje związane z ochroną państwa i granic. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z zawodem kuratora i komornika. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w działach prawniczych, zarówno małych firm, jak i dużych korporacji. Po zakończeniu jednolitych studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć karierę naukową.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na tego typu kierunku najczęściej brane pod uwagę są wyniki matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PRAWO - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO-STUDIA ONLINE:

 • wiedza z zakresu prawa karnego
 • wiedza z zakresu prawa cywilnego
 • wiedza z zakresu prawa gospodarczego i finansowego
 • znajomość historii powszechnej prawa
 • wiedza z zakresu ekonomii
 • znajomość łacińskiej terminologii prawniczej
 • znajomość języka obcego ogólnego i prawniczego
 • wiedza z zakresu historii prawa polskiego
 • wiedza z zakresu prawoznawstwa
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PRAWO - STUDIA ONLINE STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PRAWO - STUDIA ONLINE STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO-STUDIA ONLINE:

 • prawnik
 • adwokat
 • prokurator
 • komornik
 • kurator
 • działy prawnicze
 • organy ścigania
 • organy bezpieczeństwa
 • organy wymiaru sprawiedliwości

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)