Dietetyka

Dietetyka

Dietetyka – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu należy do najlepszych uczelni kultury fizycznej w kraju, rozwijających na wysokim poziomie naukę i sport. Jednym z kierunków, który czeka na studentów, jest Dietetyka, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest uzyskanie szerokiej wiedzy oraz nabycie umiejętności niezbędnych do oceny stanu odżywienia, sposobu żywieniu, a także zapotrzebowania na makro- i mikroskładniki odżywcze, przede wszystkim wśród sportowców. Dietetyka na poznańskim AWF to nauka planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet, a także zapoznanie się z regułami prowadzenia edukacji żywieniowej.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy żywienia człowieka, mikrobiologia ogólna i żywności, parazytologia, chemia żywności, żywienia w sporcie, diety redukcyjne i ich ocena, żywienie w rozwoju ontogenetycznym, podstawy analityki chemicznej, żywność funkcjonalna i specjalnego przeznaczenia.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki na AWF mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach gastronomicznych działających na terenie ośrodków i klubów sportowych, przedszkolach, szkołach, domach opieki społecznej.

Po maturze należy zdecydować, która uczelnia będzie dla nas idealna? Zadajemy pytania, porównujemy i sprawdzamy. Jakie ma Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu opinie? Artur, student Dietetyki na AWF mówi:

„Nie miałem problemu z podjęciem decyzji, którą uczelnię wybrać. Zawsze chciałem zająć się dietetyką w sporcie. AWF to był po prostu jedyny wybór.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dietetykę w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu:

Absolwent Dietetyki może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • żywienia osób aktywnych fizycznie na różnych poziomach zaawansowania sportowego,
 • zapobiegania chorobom żywieniowo-zależnym,
 • planowania i przygotowywania potraw,
 • oceny i rozplanowania diety dla człowieka zdrowego i chorego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Dietetyce:

Absolwent Dietetyki w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

 • publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia,
 • zakładach gastronomicznych działających na terenie ośrodków i klubów sportowych,
 • poradniach żywieniowych,
 • domach opieki społecznej,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • centrach rekreacyjnych,
 • hotelach,
 • ośrodkach spa.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Dietetyka na AWF najważniejszymi przedmiotami są: matematyka oraz przedmiot do wyboru, czyli biologia, chemia, albo fizyka.

*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Poznaniu

AWF kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji AWF w Poznaniu

Komentarze (1)

Kasia odpowiedz

Broń Boże do tej szkoły na dietetykę. Broń Boże do tej szkoły w ogóle. Chyba że macie dużo pieniędzy i chcecie je stracić. Jeśli wykładowca mimo zaliczenia nie wpisze wam oceny na czas, to warun i pieniądze. Nie polecam.