Prawo WSPiA Rzeszów

Prawo - Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to nowoczesny system kształcenia praktycznego. W ofercie dydaktycznej znajduje się, między innymi, kierunek Prawo, prowadzony na jednolitych studiach magisterskich.

Kierunek Prawo w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej to przygotowanie do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej, oraz do zatrudnienia w zawodach i na stanowiskach, na których wymagane jest ukończenie studiów prawniczych.

Studia na kierunku Prawo w WSPiA w Rzeszowie dzielą się na dwie indywidualne ścieżki kształcenia. Są to:

  • ścieżka aplikacyjna

Jest to Cykl zajęć m.in. z sędziami, adwokatami, notariuszami, prokuratorami, których celem jest jak najlepsze przygotowanie Cię do zadnia egzaminu na aplikację. Podczas zajęć w ramach ścieżki aplikacyjnej systematyzowana jest wiedza zdobyta w czasie studiów. Rozwiązując testy w każdym semestrze, począwszy od IV roku studiów, dowiesz się jakie są Twoje szanse, liczone procentowo na zdanie egzaminu aplikacyjnego po zakończeniu studiów. Dowiesz się w jakich obszarach jesteś mocny, a które dziedziny prawa wymagają pogłębienia wiedzy i w jakim stopniu.

  • ścieżka kształcenia ogólnego

Na podstawie wieloletnich analiz wiemy jednak, że nie wszyscy absolwenci kierunku prawo decydują się na odbycie aplikacji, dlatego dajemy Ci możliwość wyboru innych ścieżek zawodowych ściśle związanych z kierunkiem prawo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku oferujemy Ci kształcenie się w obszarze prawa z elementami ekonomii.

 

Co nas wyróżnia:

  1. Posiadając doskonale wyposażone Laboratorium Kryminalistyczne mamy doskonałą bazę do prowadzenia zajęć w formie warsztatów np. z daktyloskopii (badania i ujawniania odcisków palców), obsługi wariografu (wykrywacza kłamstw) oraz wielu innych specjalistycznych obszarów kryminalistyki i kryminologii. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. Studiując u nas masz szansę zostać technikiem kryminalistyki, biegłym sądowym lub detektywem.

  2. Klinika Prawa ma status samodzielnej jednostki organizacyjnej dzięki czemu zyskujesz doświadczenie takie jak podczas pracy w profesjonalnej kancelarii radcowskiej lub adwokackiej. Zostaniesz przygotowany do rozwiązywania konkretnych problemów prawnych pod kierunkiem doświadczonych praktyków, jak również zdobędziesz doświadczenie cenione przez pracodawców.

  3. Będziesz miał też możliwość wzięcia udziału w symulowanych rozprawach sądowych, dzięki czemu poznasz praktyczne zasady udziału w procesie karnym i cywilnym.

  4. Jeden z najlepszych wydziałów Prawa w Polsce:

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to jedna z najlepszych niepublicznych Uczelni w Polsce według niezależnych ekspertów. W tegorocznym VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita nasza Uczelnia osiągnęła bardzo dobre wyniki. Z Rankingu wynika, że WSPiA może pochwalić się najlepszą wśród 19 niepublicznych uczelni prawniczych zdawalnością na aplikacje. Autorzy Rankingu bardzo wysoko ocenili także potencjał naukowy WSPiA (5 miejsce) oraz jakość kształcenia studentów na kierunku „PRAWO” (6 miejsce). W Rankingu Wydziałów Prawa 2018 przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną WSPiA zajęła trzecie miejsce wśród niepublicznych szkół wyższych. Zaznaczyć należy, że w dwóch kategoriach tego Rankingu: Kadra Naukowa oraz Zdawalność na aplikacje WSPiA została oceniona najwyżej.

  1. Wysoka zdawalność egzaminów aplikacyjnych:

Absolwenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej bardzo dobrze radzą sobie na egzaminach aplikacyjnych. 50 procent spośród absolwentów „prawa”, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. W ogólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminu na wybrane aplikacje przystąpiło poniżej 100 absolwentów, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zajęła bardzo wysokie 4. miejsce. 


A jakie przedmioty występują w programie nauczania na kierunku Prawo?

Na przykład: Nauka o prawie, Prawo konstytucyjne, cywilne, karne, administracyjne, rodzinne i opiekuńcze, międzynarodowe, handlowe, Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, Rozwój kompetencji społecznych i osobistych, Logika prawnicza, Instytucje i źródła prawa UE, Finanse publiczne i prawo finansowe, Postępowanie karne, administracyjne, sądowoadministracyjne, cywilne, Kryminalistyka i kryminologia, Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych.

A co czeka absolwenta?

Zdobytą wiedzę może wykorzystać w wymiarze sprawiedliwości, organach ścigania, administracji publicznej, policji, służbie celnej, służbie więziennej, firmach zajmujących się doradztwem prawnym oraz w służbach zagranicznych.

Wybór studiów, składający się z podjęcia decyzji odnośnie kształcenia na konkretnym kierunku i konkretnej uczelni, nierzadko sprawia kandydatom problemy. Która uczelnia zapewni dobre wykształcenie? Która szkoła wyższa spełni edukacyjne oczekiwania? Takie i tym podobne pytania stawiane są niemal bez przerwy.

 

Jakie ma WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa opinie?

Wojtek, student Prawa mówi:

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to świetna uczelnia, bardzo nowoczesna, stosująca innowacyjne rozwiązania w edukacji. Dzięki temu, nauka nie jest nudna i schematyczna, wiedza na dłużej zostaje w głowie, a zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy. „

  

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Biletem wstępu na kierunek Prawo w systemie stacjonarnym w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej jest konkurs świadectw. Kandydaci wybierają dowolne przedmioty brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Na kierunek Prawo w systemie niestacjonarnym kandydaci przyjmowani są na podstawie kolejności zgłoszeń w ramach ustalonych limitów miejsc.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Rzeszowie

WSPiA w Rzeszowie kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

*Wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)