Prawo

Prawo

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa - kierunki studiów

Prawo - Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie 2021

Studia na kierunku prawo w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku prawo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • Nauka o prawie
  • Prawo konstytucyjne, cywilne, karne, administracyjne, rodzinne i opiekuńcze, międzynarodowe, handlowe
  • Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych
  • Rozwój kompetencji społecznych i osobistych
  • Logika prawnicza

 

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to nowoczesny system kształcenia praktycznego. W ofercie dydaktycznej znajduje się, między innymi, kierunek Prawo, prowadzony na jednolitych studiach magisterskich.

Kształcenie na kierunku Prawo w Wyższej Szkole Prawa i Administracji gwarantuje przygotowanie do podjęcia aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, lub adwokackiej, notarialnej, radcowskiej i komorniczej. Studia dzielą się na specjalności i są to: Cyberprzestępczość, Kryminalistyka i kryminologia, Prawo europejskie, Prawo w biznesie. Atutem i cechą charakterystyczną kierunku są Ścieżki Aplikacyjne, a także zajęcia prowadzone w formie warsztatów i pracowni praktycznych, jak również zajęcia w Klinice Prawa. Poza nią, od drugiego do końca piątego roku studiów studenci odbywają warsztatowe zajęcia w niewielkich grupach, w ramach których rozwiązują kazusy pod okiem sędziów, prokuratorów, adwokatów i notariuszy. Co ważne, w ramach kształcenia aplikacyjnego każdy student otrzymuje możliwość uczestnictwa w bezpłatnych seminariach i zajęciach, które przygotowują do egzaminów wstępnych na poszczególne aplikacje.

Co jeszcze wyróżnia kierunek Prawo w WSPIA? Szeroki wybór innych ścieżek rozwoju powiązanych z prawem. Z racji tego, że nie wszyscy absolwenci decydują się na odbycie aplikacji, otrzymują możliwość rozwijania umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w urzędach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, biurach doradztwa podatkowego, bankach, firmach ubezpieczeniowych, czy służbach mundurowych.

Co nas wyróżnia:

  1. Posiadając doskonale wyposażone Laboratorium Kryminalistyczne mamy doskonałą bazę do prowadzenia zajęć w formie warsztatów np. z daktyloskopii (badania i ujawniania odcisków palców), obsługi wariografu (wykrywacza kłamstw) oraz wielu innych specjalistycznych obszarów kryminalistyki i kryminologii. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. Studiując u nas masz szansę zostać technikiem kryminalistyki, biegłym sądowym lub detektywem.

  2. Klinika Prawa ma status samodzielnej jednostki organizacyjnej dzięki czemu zyskujesz doświadczenie takie jak podczas pracy w profesjonalnej kancelarii radcowskiej lub adwokackiej. Zostaniesz przygotowany do rozwiązywania konkretnych problemów prawnych pod kierunkiem doświadczonych praktyków, jak również zdobędziesz doświadczenie cenione przez pracodawców.

  3. Będziesz miał też możliwość wzięcia udziału w symulowanych rozprawach sądowych, dzięki czemu poznasz praktyczne zasady udziału w procesie karnym i cywilnym.

  4. Jeden z najlepszych wydziałów Prawa w Polsce:

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to jedna z najlepszych niepublicznych Uczelni w Polsce według niezależnych ekspertów. W tegorocznym VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita nasza Uczelnia osiągnęła bardzo dobre wyniki. Z Rankingu wynika, że WSPiA może pochwalić się najlepszą wśród 19 niepublicznych uczelni prawniczych zdawalnością na aplikacje. Autorzy Rankingu bardzo wysoko ocenili także potencjał naukowy WSPiA (5 miejsce) oraz jakość kształcenia studentów na kierunku „PRAWO” (6 miejsce). W Rankingu Wydziałów Prawa 2018 przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną WSPiA zajęła trzecie miejsce wśród niepublicznych szkół wyższych. Zaznaczyć należy, że w dwóch kategoriach tego Rankingu: Kadra Naukowa oraz Zdawalność na aplikacje WSPiA została oceniona najwyżej.

  1. Wysoka zdawalność egzaminów aplikacyjnych:

Absolwenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej bardzo dobrze radzą sobie na egzaminach aplikacyjnych. 50 procent spośród absolwentów „prawa”, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. W ogólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminu na wybrane aplikacje przystąpiło poniżej 100 absolwentów, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zajęła bardzo wysokie 4. miejsce. 


A jakie przedmioty występują w programie nauczania na kierunku Prawo?

Na przykład: Nauka o prawie, Prawo konstytucyjne, cywilne, karne, administracyjne, rodzinne i opiekuńcze, międzynarodowe, handlowe, Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, Rozwój kompetencji społecznych i osobistych, Logika prawnicza, Instytucje i źródła prawa UE, Finanse publiczne i prawo finansowe, Postępowanie karne, administracyjne, sądowoadministracyjne, cywilne, Kryminalistyka i kryminologia, Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych.

A co czeka absolwenta?

Zdobytą wiedzę może wykorzystać w wymiarze sprawiedliwości, organach ścigania, administracji publicznej, policji, służbie celnej, służbie więziennej, firmach zajmujących się doradztwem prawnym oraz w służbach zagranicznych.

Wybór studiów, składający się z podjęcia decyzji odnośnie kształcenia na konkretnym kierunku i konkretnej uczelni, nierzadko sprawia kandydatom problemy. Która uczelnia zapewni dobre wykształcenie? Która szkoła wyższa spełni edukacyjne oczekiwania? Takie i tym podobne pytania stawiane są niemal bez przerwy.

 

Jakie ma WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa opinie?

Wojtek, student Prawa mówi:

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to świetna uczelnia, bardzo nowoczesna, stosująca innowacyjne rozwiązania w edukacji. Dzięki temu, nauka nie jest nudna i schematyczna, wiedza na dłużej zostaje w głowie, a zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy. „

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku prawo - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Rzeszowie

WSPiA w Rzeszowie kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Rzeszowie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)