Informatyka WSH Wrocław

Informatyka – Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu to niepubliczna uczelnia o biznesowym profilu. W ofercie dydaktycznej znajduje się, między innymi, Informatyka, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu to możliwość zdobycia wielu umiejętności, wśród których wymienić należy: programowanie, tworzenie gier komputerowych, projektowanie i wdrażanie aplikacji mobilnych, czy zarządzanie bazami danych. Oprócz tego, studenci zostają przeszkoleni z tzw. kompetencji miękkich, aby w przyszłym życiu zawodowym potrafili zarządzać czasem, pracować w zespole i rozwiązywać konflikty. Informatyka w WSH to nowoczesny program kształcenia, stworzony wraz z partnerami kierunku, czyli firmami IBM i REC Global.

Studia na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu dzielą się na dwie specjalności: Technologie internetowe i multimedialne, Bezpieczeństwo sieci informatycznych.

Specjalność Technologie internetowe i multimedialne zakłada poznanie technologii mobilnych, a także nabycie umiejętności tworzenia aplikacji bazodanowych i programowania gier mobilnych.

Specjalność Bezpieczeństwo sieci informatycznych to poznanie technologii sieci bezprzewodowych, nowoczesnych sieci komputerowych, a także nabycie umiejętności związanych z wykrywaniem ataków i włamań, oraz projektowaniem sieci LAN i WAN.

A jakie przedmioty realizowane są w programie nauczania? Na przykład: inżynieria oprogramowania, sieci komputerowe, zarządzanie projektami, grafika komputerowa, usługi webowe, przetwarzanie sygnałów, systemy wbudowane, architektura komputerów. A co po studiach?  Absolwenci Informatyki w WSH znajdą zatrudnienie w roli administratorów sieci informatycznych, grafików komputerowych, programistów, projektantów serwisów multimedialnych, projektantów gier komputerowych.

Decyzje związane ze studiami nierzadko przychodzą z niemałym trudem. Którą uczelnię wybrać? Czy program nauczania będzie ciekawy i satysfakcjonujący? Jeśli postawiliśmy na Informatykę, warto zapytać: Jakie ma Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu opinie? Tomek, student Informatyki mówi:

„Jestem bardziej niż zadowolony ze studiów w Wyższej Szkole Handlowej. Rozwijam swoje umiejętności pod okiem cenionych specjalistów i to uważam za największą zaletę tej uczelni. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu:

Absolwent Informatyki w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • działania współczesnych systemów komputerowych,
 • programowania komputerów,
 • analizy złożoności algorytmów,
 • projektowania, implementacji i testowania programów obiektowych,
 • programowania systemów wbudowanych,
 • projektowania oprogramowania zgodnie z metodyką strukturalną lub obiektową.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie jako:

 • administrator sieci informatycznych,
 • grafik komputerowy,
 • programista,
 • projektant serwisów multimedialnych,
 • projektant gier komputerowych,
 • pracownik działów do spraw bezpieczeństwa informatycznego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W procesie rekrutacji na kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu nie obowiązują zasady punktacji. Warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie wymaganych dokumentów. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Studia na kierunku Informatyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia informatyczne we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu kierunki

Jakie są kierunki informatyczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)