Zarządzanie i inżynieria produkcji
Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku, 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to szkoła wyższa, której historia sięga 1816 roku. Przez lata działalności, oferta edukacyjna powiększała się, i dzisiaj, w gronie niemal czterdziestu kierunków kształcenia kandydaci mogą obrać Zarządzanie i inżynierię produkcji, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.
Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z obszaru matematyki, fizyki, chemii i biologii przydatnej do formułowania i rozwiązywania zadań związanych z zarządzaniem i inżynierią produkcji rolnej, leśnej oraz przetwórstwa żywności. Studenci poznają zasady zarządzania jakością, prowadzenia działalności gospodarczej oraz ekonomiki produkcji, jak również pojęcia z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego. Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to również wiedza na temat stanu obszarów wiejskich i czynników determinujących ich funkcjonowanie i rozwój.
Program nauczania składa się z takich przedmiotów jak: automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, biologiczne podstawy produkcji, budowa maszyn, ekologia i zarządzanie środowiskiem, eksploatacja techniczna, finanse i rachunkowość, inżynieria elektryczna, komputerowe przetwarzanie danych, laboratorium sterowników, logistyka w przedsiębiorstwie, marketing, inżynieria systemów. Jaka przyszłość czeka absolwentów tego kierunku? Osoby, które ukończyły Zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych działających w sektorze rolnym, leśnym lub żywnościowym, biurach doradczych, jednostkach administracji lokalnej, instytutach badawczych.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z nauką, kandydaci na studia zadają sobie wiele pytań, porównują oferty kształcenia, sprawdzają programy nauczania. Aby pozbyć się wszelakich wątpliwości, należy zadać proste pytanie: Jakie ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie opinie? Łukasz, student Zarządzania i inżynierii produkcji mówi:
„Studia w SGGW to chyba jedyna możliwość, aby przygotować się do pracy w szeroko pojętym rolnictwie. Nie ma drugiej tak prestiżowej i szanowanej uczelni z tego obszaru tematycznego. „
Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:
Przedmiotami, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie są: matematyka, chemia, fizyka.
*Dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych znajdziesz tutaj.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Jakie studia inżynierskie wybrać
Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji - wszystko co musisz wiedzieć
Studia inżynierskie w Warszawie
Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie
Studia na Wydziale Inżynierii Produkcji