Bioinżynieria zwierząt

Bioinżynieria zwierząt

15.11.2024

Bioinżynieria zwierząt – Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie rekrutacja 2025

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt w URK KRAKÓW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Jakie przedmioty zdawać na maturze

Studia I stopnia

W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku bioinżynieria zwierząt wymagane są następujące przedmioty maturalne: język łaciński i kultura antyczna lub język obcy nowożytny oraz 1 przedmiot do wyboru z: biologia, chemia, geografia, informatyka, matematyka.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

Studia II stopnia

Nabór na podstawie oceny określonej na dyplomie ukończenia studiów, a w przypadku gdy jest ona nierozstrzygająca – dodatkowo na podstawie oceny średniej arytmetycznej z ocen wykazanych w suplemencie.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Bioinżynieria zwierząt - opis kierunku

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej

Progi punktowe na kierunek bioinżynieria zwierząt - Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Kandydaci na Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne 2023/2024 na kierunek bioinżynieria zwierząt musieli uzyskać co najmniej 26.04 pkt., ponieważ tyle wynosił minimalny próg punktowy.

Sprawdź progi na Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Program studiów i przedmioty

Bioinżynieria zwierząt główne przedmioty:

  • znaczenie zwierząt w rozwoju kulturowym człowieka
  • mikrobiologia z elementami wirusologii
  • genetyka ogólna i populacyjna
  • ochrona środowiska
  • biochemia zwierząt
  • anatomia zwierząt
  • fizjologia zwierząt
  • biologia komórki
  • chemia ogólna
  • histologia
  • biofizyka
  • zoologia

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie kształci studentów uwzględniając wszystkie sfery działalności specjalistycznej w sektorach rolnym, leśnym i żywnościowym i jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania społeczno- ekonomiczne. W bogatej ofercie dydaktycznej, pod literą „B”, kandydaci odnajdą kierunek Bioinżynieria zwierząt, prowadzony na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Celem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy matematyczno- przyrodniczej, a przede wszystkim wiedzy z obszaru nowoczesnych metod i technik biologii molekularnej i inżynierii genetycznej, hodowli komórkowych i tkankowych, cytogenetyki i transgenezy zwierząt oraz inżynierii bioprocesowej i nanotechnologii wykorzystywanych w bioinżynierii zwierząt. Studenci przygotowywani są do pracy w laboratorium analitycznym i diagnostycznym oraz do stosowania współczesnych technik molekularnych w celu analizy materiału biologicznego i metod wykorzystywanych do modyfikacji organizmów zwierząt.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: znaczenie zwierząt w rozwoju kulturowym człowieka, chemia ogólna, biofizyka, biologia komórki, mikrobiologia z elementami wirusologii, genetyka ogólna i populacyjna, anatomia zwierząt, biochemia zwierząt, histologia, fizjologia zwierząt, zoologia, endokrynologia ogólna, podstawy neurobiologii, podstawy żywienia zwierząt, inżynieria tkankowa, markery genetyczne, immunologia, toksykologia. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Bioinżynierii zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie będą mogli wykorzystać w przemyśle biotechnologicznym, jednostkach naukowo- badawczych, instytutach branżowych, laboratoriach badawczych i diagnostycznych, placówkach ochrony przyrody.

 

Opinie

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Uniwersytet Rolniczy w Krakowie opinie? Weronika, studentka Bioinżynierii zwierząt mówi:

„Chyba nigdy na niczym nie zależało mi bardziej niż na studiach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Dość powiedzieć, że na studia przyjechałam aż Gorzowa Wielkopolskiego.”

 

Gdzie studiować bioinżynierię zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt prowadzone są przez Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego zlokalizowany przy al. Mickiewicza 24 /28 w Krakowie.

Kontakt:

tel. (12) 662 40 66

www.whibz.urk.edu.pl

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT - ważne informacje

Bioinżynieria zwierząt studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Bioinżynierię zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym:

Absolwent kierunku Bioinżynieria zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • budowy komórki i zależności zachodzących pomiędzy organellami ją budującymi i ich funkcjami oraz możliwości ich technicznej transformacji,
  • struktury i właściwości podstawowych molekuł biologicznych,
  • metod, technik i technologii związanych z chowem, biotechnologią rozrodu zwierząt gospodarskich oraz modelowych dla człowieka,
  • różnorodności biologicznej organizmów,
  • wykonywania zadań badawczych,
  • wykonywania pomiarów i analiz,
  • projektowania i wykonywania manipulacji na materiale biologicznym.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Bioinżynieria zwierząt:

Absolwent kierunku Bioinżynieria zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie może znaleźć zatrudnienie w:

  • przemyśle biotechnologicznym,
  • jednostkach naukowo- badawczych,
  • instytutach branżowych,
  • laboratoriach badawczych i diagnostycznych,
  • placówkach ochrony przyrody.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Komentarze (0)