Bioinżynieria zwierząt studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Obecnie bioinżynierowie to osoby chętnie poszukiwane przez pracodawców różnych dziedzin, takich jak: produkcja żywności, weterynaria, medycyna czy farmacja. Jeżeli jeszcze nie wiesz jaka pracę chciałbyś podjąć w przyszłości, a interesujesz się szeroko pojętymi naukami matematyczno-przyrodniczymi z ukierunkowaniem na hodowlę bądź modyfikację organizmów zwierzęcych to powinieneś się z łatwością odnaleźć na kierunku bioinżynierii zwierząt!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę zdobędziesz podczas studiów? Przede wszystkim musisz nastawić się na przedmioty z zakresu biologii i mikrobiologii, a także chemii ogólnej i fizyki. Zapoznasz się również z dziedziną nanobiotechnologii i technologii fizycznych. Ponadto czekają na Ciebie ciekawe zajęcia laboratoryjne, które pomogą usystematyzować wiedzą teoretyczną. Interesujące będą również praktyki, które możesz odbyć w firmach biotechnologicznych, ośrodkach naukowo-badawczych, placówkach państwowych czy administracji państwowej.

Kto zatem będzie odpowiednim kandydatem na ten kierunek? Oprócz wspomnianych zdolności w dziedzinach przyrodniczych, ważne jest, abyś był osobą kreatywną z umiejętnością analitycznego myślenia. Wszystko to sprawi, że codzienne zajęcia w ramach tego kierunku będą świetną możliwością rozwoju Twoich talentów i zainteresowań! Ponadto jako absolwent będziesz mógł podjąć pracę w różnych gałęziach przemysłu czy instytucjach naukowych – od produkcji substancji bioaktywnych po placówki ochrony zwierząt.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na bioinżynierię zwierząt, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: matematyka, chemia, fizyka, biologia, język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując bioinżynierię zwierząt

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • metod biologii molekularnej i inżynierii genetycznej,
 • inżynierii bioprocesowej i nanotechnologii,
 • podstaw hodowli zwierząt oraz biotechnologii i biotechnik rozrodu zwierząt, żywienia i optymalizacji warunków utrzymania zwierząt,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętność posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu studiowanego kierunku,
 • techniki komputerowej w zakresie tworzenia i obsługi komputerowych baz danych.

Jak wyglądają studia na kierunku bioinżynieria zwierząt?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek bioinżynieria zwierząt obecnie jest dostępny tylko w trybie studiów stacjonarnych, co z w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Z tego względu będzie to idealna opcja kształcenia dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienną obecność na uczelni oraz pełne poświęcenie nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Powyższe studia realizują program z obszaru nauk biologicznych i przyrodniczych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek bioinżynieria zwierząt będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę matematyczną, biologiczną i techniczną. W planie zajęć przewidziano wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższymi obszarami tematycznymi, między innymi takich jak:

 • etologia stosowana
 • zoologia
 • biofizyka
 • metody oceny i poprawy jakości wód

W czasie studiów dowiesz się więcej na temat szeroko pojętego funkcjonowania organizmów zwierzęcych z uwzględnieniem ich fizjologii i anatomii. Ponadto, wykwalifikowana i doświadczona kadra akademicka przekaże Ci niezwykle cenne informacje dotyczące biofizyki, genetyki czy metod biologii molekularnej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku bioinżynieria zwierząt będą miały w dużej mierze wymiar praktyczny, dzięki czemu wykształcisz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się przeprowadzania badań laboratoryjnych przy zastosowaniu zaawansowanych technologii i aparatury badawczej. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób dokonywać analizy materiału biologicznego, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku bioinżynieria zwierząt będą trwały siedem semestrów i zakończą się uzyskaniem tytułu inżynieria. Natomiast, na studia drugiego stopnia będziesz musiał poświęcić półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT STUDIA I STOPNIA

BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT STUDIA II STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku bioinżynieria zwierząt

Absolwent kierunku bioinżynieria zwierząt znajdzie zatrudnienie w:
 • pracownik zajmujący się planowaniem i organizacją pracy hodowlanej,
 • pracownik zakładów higieny weterynaryjnej, placówek ochrony przyrody,
 • kontroler jakości pasz i żywności,
 • pracownik administracji podlegającej resortowi rolnictwa w Polsce i Unii Europejskiej,
 • pracownik przemysły biotechnologicznego.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOINŻYNIERIA ZWIERZĄT

Komentarze (1)

Anonim odpowiedz

Nie polecam nikomu tego kierunki na SGGW. Zmarnowane 5 lat nauki, pracy żadnej.