Informatyka

Informatyka

Informatyka

09.06.2022

Informatyka – Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie 2022

 

Studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w WSM WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: 6000 zł

studia niestacjonarne: 5600 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Informatyka skonstruowany jest w taki sposób, aby pozyskać ogólną wiedzę informatyczną, a oprócz niej umiejętności techniczne z zakresu wykorzystywania, zarządzania i projektowania różnych systemów informatycznych. Studenci poznają zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych, jak również zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych. Co równie istotne, program nauczania kładzie spory nacisk na rozwijanie umiejętności w zakresie języka angielskiego.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa obiektów i informacji, technologii sieciowych, inżynierii systemów, systemów mobilnych, baz danych oraz systemów webowych. Z pozyskanym wykształceniem mogą pracować między innymi jako programiści, administratorzy sieci, czy graficy komputerowi.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka dyskretna
 • podstawy programowania
 • systemy czasu rzeczywistego
 • systemy wbudowane
 • bezpieczeństwo systemów informatycznych
 • analiza matematyczna i algebra liniowa
 • systemy operacyjne

 

Śmiało można założyć, że nikt nie wyobraża sobie dzisiaj świata bez informatyki. Wszyscy wiedzą, że jest to niezwykle popularna i ważna dziedzina, ale być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo wpływa na nasze życie. Nie będzie przesadą, że informatyka jest niemal wszędzie. Dlatego też, jest to dziedzina, którą wybiera znacząca większość młodych ludzi, planujących swoją edukacyjną drogę i przez postęp nauki i technologii nie powinno zabraknąć miejsca dla nowo wykształconych specjalistów. A w jaki sposób stać się specjalistą? To prostsze niż nam się wydaje. Należy wybrać kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, który prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z obszaru ogólnych zagadnień informatyki, jak również nabycia umiejętności praktycznych, technicznych związanych z zarządzaniem, projektowaniem i wykorzystywaniem systemów informatycznych. Studenci zapoznają się z budową współczesnych komputerów, systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi i bazami danych. Ponadto, rozwijają umiejętności programowania komputerów i poznają zasady inżynierii oprogramowania. Ponadto, omawiany przez nas kierunek przekazuje wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek- komputer. Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie to kierunek realizowany zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania? Na przykład: matematyka dyskretna, podstawy programowania, systemy czasu rzeczywistego, systemy wbudowane, bezpieczeństwo systemów informatycznych, analiza matematyczna i algebra liniowa, systemy operacyjne, algorytmy i złożoność, projektowanie i programowanie baz danych, sztuczna inteligencja, języki i paradygmaty programowania, mobilne systemy informatyczne, programowanie w językach skryptowych, analiza i projektowanie obiektowe, systemy wspomagania decyzji, administrowanie i strojenie baz danych. Zajęcia tworzące szeroki program kształcenia mają na celu rozwijanie różnorodnych umiejętności, wśród których wymienić można: tworzenie aplikacji bazodanowych, zarządzanie sieciami lokalnymi i rozległymi, projektowanie i budowę zintegrowanych systemów bezpieczeństwa, czy też projektowanie i budowę systemów mobilnych.

Jak już wspomnieliśmy, informatyka jest wszechobecna i bez niej trudno wyobrazić sobie rozwój we współczesnym świecie. Dodaliśmy także, że miejsc, w których specjaliści mogą wykorzystywać swoje umiejętności nie brakuje, zatem warto dokładniej o nich opowiedzieć. Osoby, które ukończyły Informatykę w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie stają się programistami, grafikami komputerowymi, administratorami sieci, testerami gier i programów komputerowych, a także projektantami IT i webmasterami. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że pozyskaną na studiach wiedzę będę mogli wykorzystać niemal wszędzie, począwszy od firm działających w branży IT, na urzędach i instytucjach państwowych kończąc. Absolwenci Informatyki znajdują zatrudnienie w agencjach reklamowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, firmach logistycznych, mediach, firmach konsultingowych, drukarniach. Propozycje można wymieniać w nieskończoność. Co ważne, obowiązki związane z omawianą przez nas dziedziną można wykonywać w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy, oprócz dużego bagażu wiedzy i umiejętności, dobrze posługiwać się językiem angielskim, czyli językiem uniwersalnym wśród informatyków.

Studia w Warszawie to temat długi i szeroki niczym rzeka Wisła. Gdybyśmy chcieli zliczyć możliwości kształcenia w stolicy, to zajęłoby nam to na pewno sporo czasu. Niestety, niektórym od nadmiaru edukacyjnych propozycji kręci się w głowie, a podjęcie ostatecznej decyzji sprawia olbrzymie kłopoty. Dlatego, jeśli zdecydowaliśmy się studiować Informatykę, to warto wiedzieć, między innymi:

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie opinie?

Michał, student Informatyki mówi:

„Długo szukałem uczelni dla siebie i miałem problemy z podjęciem decyzji. Wtedy znalazłem ofertę WSM, która miała najciekawsze dla mnie specjalności. Dzisiaj studiuję na trzecim roku i nie wyobrażam sobie, że mógłbym uczyć się gdzieś indziej. Wyższa Szkoła Menedżerska to moje miejsce i jestem z tego dumny.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Warszawa

Informatyka studia

Informatyka studia online

Informatyka studia online w Warszawie

 

 

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy i projektowania systemów informatycznych,
 • testowania, wdrażania i utrzymania w ruchu systemów informatycznych,
 • projektowania wydajnego oprogramowania,
 • projektowania i budowy zintegrowanych systemów bezpieczeństwa,
 • audytu bezpieczeństwa informacyjnego,
 • projektowania i konfigurowania sieci komputerowych,
 • języków programowania urządzeń mobilnych,
 • tworzenia aplikacji bazodanowych,
 • projektowania stron i usług WWW,
 • programowania rozproszonego w środowiskach Java, .NET.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • firmach zajmujących się produkcją oprogramowania,
 • zespołach programistów,
 • zespołach realizujących projekty portali i stron WWW,
 • agencjach reklamowych,
 • bankach,
 • szpitalach,
 • urzędach administracji publicznej,
 • firmach ubezpieczeniowych,
 • firmach logistycznych,
 • mediach,
 • firmach konsultingowych,
 • drukarniach

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Informatyka

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA I STOPNIA
Filia w Bełchatowie

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Komentarze (0)