Malarstwo

Malarstwo

Malarstwo

31.01.2022

Malarstwo – Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu 2022

Studia na kierunku malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku malarstwo w ASP WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie, studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie), 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku malarstwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • historia malarstwa
 • działania i struktury wizualne
 • technologia malarstwa sztalugowego
 • rysunek
 • teoria i historia sztuki
 • historia kultury i cywilizacji
 • analiza sztuki współczesnej

 

Niejeden młody człowiek fascynuje się malarstwem, zwłaszcza że ma ku temu bardzo wiele powodów, a twórców godnych uwagi i inspiracji jest bardzo, bardzo wiele. Osoby pasjonujące się tą dziedziną sztuki bardzo często, od najmłodszych lat marzą o tym, by zostać twórcą. Na szczęście na akademickiej mapie widnieją miejsca, w których można realizować takie marzenia. Jednym z nich jest Wrocław, który posiada zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Właśnie w tym mieście przyszli malarze mogą kształcić się na kierunku Malarstwo. A gdzie? W Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, gdzie prowadzone jest na jednolitych studiach magisterskich.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z zakresu sztuk pięknych ze szczególnym uwzględnieniem teorii i historii malarstwa. Studenci przygotowują się do posługiwania się technologiami tradycyjnymi i współczesnymi środkami przekazu artystycznego. Co istotne, studenci traktowani są indywidualnie, z uwzględnieniem ich predyspozycji manualnych i zainteresowań intelektualnych, a korekty mają na celu zrównoważenie rozwoju artystycznego i intelektualnego.

Program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: historia malarstwa, działania i struktury wizualne, technologia malarstwa sztalugowego, rysunek, teoria i historia sztuki, historia kultury i cywilizacji, analiza sztuki współczesnej, techniki malarskie, prawo autorskie, multimedia, media elektroniczne, filozofia i estetyka, kompozycja brył i płaszczyzn z elementami typografii i liternictwa.

Omawiając naukę na kierunku Malarstwo we wrocławskiej ASP należy zwrócić uwagę na jej ogólną charakterystykę. Nacisk położony jest na wykształcenie twórcy, który potrafi samodzielnie formułować i kreować własną, oryginalną koncepcję artystyczną, mając przy tym świadomość zależności pomiędzy użytymi środkami formalnymi a wypowiadaną treścią. Czymś naturalnym jest, że w obszarze sztuki istotna jest oryginalność, zatem absolwenci omawianego przez nas kierunku stawiają sobie cel samodzielnej pracy twórczej.

Czymś oczywistym jest, że kierunki studiów takie jak Malarstwo realizowane są w uczelniach artystycznych. Wrocław, jako miasto, które dzierżyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury posiada uznaną szkołę wyższą w tej przestrzeni.

 

Jaki ma Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu opinie?

Sabina, studentka Malarstwa mówi:

„Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu to najlepsze miejsce dla tych, którzy chcą prowadzić działalność na bazie swojej wyobraźni. Tutaj rozwijają się pomysły, spełniają marzenia, na dodatek pod okiem wybitnych nauczycieli.”

 

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

Kierunki studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu

 

 

MALARSTWO - ważne informacje

Malarstwo studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • teorii i historii malarstwa,
 • percepcji wzrokowej,
 • aktualnych tendencji artystycznych,
 • technik i technologii rysunku,
 • struktur i zjawisk wizualnych,
 • działań artystycznych w przestrzeni publicznej,
 • technik malarskich,
 • sposobów użycia środków artystycznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Malarstwo:

Absolwent kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • instytucjach kultury,
 • galeriach sztuki,
 • mediach,
 • szkolnictwie.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Podstawą kwalifikacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Malarstwo jest: 1.Przegląd portfolio 2.Praktyczny sprawdzian uzdolnień plastycznych. 3.Rozmowa kwalifikacyjna

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Komentarze (0)