Informatyka

Informatyka

Informatyka

09.06.2022

Informatyka – Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie 2022

Studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku informatyka w WSB WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 7050 zł

studia niestacjonarne: od 7050 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Informatyka opracowany jest w taki sposób, aby przede wszystkim rozwijać umiejętności między innymi w zakresie projektowania systemów komputerowych, tworzenia serwisów www, tworzenia aplikacji. Studia oferują również kształcenie w zakresie tworzenia interaktywnej i dynamicznej grafiki komputerowej, projektowania zaawansowanych serwisów interaktywnych i aplikacji multimedialnych, posługiwania się współczesnymi narzędziami programistycznymi do tworzenia oprogramowania. W bogatym harmonogramie nie brakuje również zajęć poświęconych systemom operacyjnym, bazom danych, czy zarządzaniu projektami informatycznymi.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka posiadają wiedzę, a przede wszystkim liczne umiejętności praktyczne, które stanowią przepustkę do interesującej pracy. Z pozyskanym wykształceniem można znaleźć zatrudnienie między innymi jako grafik komputerowy, projektant portali internetowych, programista, czy administrator baz danych.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • projektowanie baz danych
 • zarządzanie sieciami informatycznymi
 • projektowanie aplikacji internetowych
 • audyt bezpieczeństwa systemów informatycznych
 • zarządzanie bezpieczeństwem technicznym
 • zarządzanie jakością i bezpieczeństwem

 

Moglibyśmy powiedzieć, że w słowie „informatyka” zawarta jest cała rzeczywistość. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie styka się z tą dziedziną, również w życiu codziennym. Z osiągnieć informatyki korzystamy każdego dnia, a przecież omawiana przez nas dyscyplina nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Od dawna wiadomo, że Informatyka to świetny pomysł na studia i bardzo perspektywiczna droga zawodowa. Dlatego każdego roku przybywa kandydatów na ten kierunek. A gdzie mogą się kształcić? W Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, gdzie Informatyka prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie to odpowiedź na zapotrzebowanie na rynku pracy w tej branży. Studenci uczą się projektować systemy komputerowe, a także samodzielnie diagnozować i rozwiązywać potencjalne problemy, pracować nad rozwojem oprogramowania zarówno w postaci indywidualnych projektów jak również realizacji zadań w ramach zespołów developerskich, tworzyć serwisy www, czy też posługiwać się narzędziami programistycznymi w celu przygotowywania nowych aplikacji na najpopularniejsze współcześnie platformy. Co istotne, pogłębiają oni swoje umiejętności pod okiem pracowników uznanych firm z branży IT.

Jakie przedmioty widnieją w programie nauczania? Na przykład: projektowanie baz danych, zarządzanie sieciami informatycznymi, projektowanie aplikacji internetowych, audyt bezpieczeństwa systemów informatycznych, zarządzanie bezpieczeństwem technicznym, zarządzanie jakością i bezpieczeństwem, projektowanie systemów komputerowych, systemy wbudowane, grafika komputerowa, programowanie aplikacji internetowych, programowanie obiektowe, systemy zarządzania treścią.

Realizowane specjalności mają za zadanie rozwinąć konkretne umiejętności, których z racji rozwoju dziedziny jest bardzo wiele. Jakie umiejętności pogłębiają studenci omawianego przez nas kierunku? Uczą się administrować serwerami, systemami operacyjnymi i bazami danych, budować systemy elektronicznej wymiany danych i dokumentów, zarządzać sieciami komputerowymi, integrować funkcjonalność serwisów opartych na dostępie do danych, analizować systemy komputerowe na potrzeby tworzenia strategii bezpieczeństwa informacyjnego, adaptować rozwiązania z zakresu architektury i projektowania sieci komputerowych do potrzeb współczesnego biznesu. Co wyda się zrozumiałe, wiele specjalności otwiera wiele dróg do karier zawodowych. Absolwenci Informatyki w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie znajdą zatrudnienie w roli doradców do spraw systemów komputerowych, serwisantów i konserwatorów sieci komputerowych, administratorów baz danych, grafików komputerowych, programistów aplikacji internetowych, architektów rozwiązań multimedialnych, specjalistów do spraw integracji serwisów, audytorów bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Studia w Warszawie to temat długi i szeroki niczym rzeka Wisła. Gdybyśmy chcieli zliczyć możliwości kształcenia w stolicy województwa pomorskiego, to zajęłoby nam to na pewno sporo czasu. Niestety, niektórym od nadmiaru edukacyjnych propozycji kręci się w głowie, a podjęcie ostatecznej decyzji sprawia olbrzymie kłopoty.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie opinie?

Kamil, student Informatyki:

„Dzisiaj każdy chce studiować Informatykę, ale nie każdy ma szansę studiować w najlepszych warunkach, na dodatek pod okiem doświadczonych praktyków, którzy o branży IT wiedzą wszystko, gdyż sami ją tworzą. Właśnie tak wygląda nauka w Wyższej Szkole Bankowej. To uczelnia dla tych, którzy chcą stać się profesjonalistami i uczyć się od profesjonalistów.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Warszawa

Informatyka studia

Informatyka studia online

Informatyka studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • tworzenia i administrowania serwisów www,
 • zarządzania sieciami komputerowymi,
 • budowania systemów gromadzenia i przetwarzania danych i informacji,
 • opracowywania procedur bezpieczeństwa danych,
 • tworzenia aplikacji w środowiskach chmurowych,
 • integrowania niezależnych systemów informatycznych,
 • posługiwania się współczesnymi narzędziami programistycznymi do tworzenia oprogramowania,
 • tworzenia interaktywnej i dynamicznej grafiki komputerowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • IT helpdesk,
 • serwisant i konserwator sieci komputerowej,
 • administrator baz danych,
 • pracownik Data Center,
 • specjalista ds. bezpieczeństwa,
 • audytor bezpieczeństwa systemów informatycznych,
 • projektant portali internetowych,
 • programista aplikacji internetowych,
 • architekt rozwiązań multimedialnych,
 • back-end developer.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Komentarze (0)