Zarządzanie

Zarządzanie

Zarządzanie

09.06.2022

Zarządzanie – Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie 2022

Studia na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie w WSB WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnym lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 5650 zł

studia niestacjonarne: od 5650 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Zarządzanie nastawiony jest na pozyskanie wiedzy i umiejętności charakteryzujących współczesnego, skutecznego menedżera. Studenci uczą się jak kreować markę produktu i przedsiębiorstwa, prowadzić biznes przy uwzględnieniu specyfiki rynku, stosować narzędzia marketingowe, podejmować trafne decyzje. W harmonogramie nie brakuje zajęć dotyczących zarządzania kapitałem ludzkim, zarządzania projektami, czy zarządzania jakością, jak również zajęć poświęconych rynkom finansowym, prowadzeniu negocjacji biznesowych, czy ocenie wyników działalności gospodarczej.

Absolwenci studiów na kierunku Zarządzanie wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami między innymi w zakresie nawiązywania i utrzymywania kontaktów biznesowych, opracowywania planów przepływów finansowych i zarządzania nimi, budowania strategii generalnych i funkcjonalnych przedsiębiorstw, w tym marketingowych czy kadrowych. Z wszechstronnym wykształceniem mogą podjąć pracę w różnych miejscach i różnych stanowiskach; od specjalisty do spraw sprzedaży, przez specjalistę do spraw marketingu internetowego po menedżera projektów badawczo- rozwojowych.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rozwój zasobów ludzkich
 • wirtualne środowisko nauczania
 • rekrutacja i selekcja pracowników
 • kierowanie ludźmi w organizacji
 • zachowania konsumentów
 • mechanizmy rynków finansowych
 • zarządzanie kapitałem intelektualnym

 

Umiejętności związane z zarządzaniem są dzisiaj niezwykle cenne i stanowią podstawę sukcesów nie tylko w przestrzeni biznesowej. Zarządzać należy niemal wszystkim, a specjaliści w tym zakresie funkcjonują w sektorach, w których na pierwszy rzut oka zarządzanie było jednym z wielu, nie priorytetowym elementem. Zarządzanie posiada wiele narzędzi i jest niczym układanka. Łączenie poszczególnych cząstek prowadzi do wykonywania bardzo ważnych obowiązków. Brzmi interesująco? Jeśli tak, to warto zwrócić uwagę na kierunek Zarządzanie. A gdzie? W Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie zakłada pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu nauk o zarządzaniu i tzw. nauk pokrewnych, która dotyczy istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania różnorodnych organizacji. W ramach zajęć studenci rozwijają różne umiejętności, wśród których wymienić można: zarządzanie zespołem, organizację czasu pracy, tworzenie i realizację biznesplanu, analizowanie danych, czy zarządzanie procesem projektowym.

W programie nauczania zawarte są, między innymi, takie przedmioty jak: rozwój zasobów ludzkich, wirtualne środowisko nauczania, rekrutacja i selekcja pracowników, kierowanie ludźmi w organizacji, zachowania konsumentów, mechanizmy rynków finansowych, zarządzanie kapitałem intelektualnym, prawna ochrona pracy, system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, ergonomia i fizjologia pracy, symulacje i prognozowanie w decyzjach menedżerskich, budżetowanie, zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, narzędzia marketingowe, ocena i kontrola ryzyka zawodowego oraz tworzenie planów redukcji ryzyka, ochrona praw konsumentów, planowanie zatrudnienia, stres zawodowy i wypalenie zawodowe.

Prawdą jest, że bez umiejętnego zarządzania każda forma działalności nie przetrwa zbyt długo, dlatego zdobywanie kwalifikacji w tym obszarze jest szczególnie istotne. Wybór specjalności pokazuje nam wyraźnie, jak ważną dyscypliną jest zarządzanie. W jego ramach studenci uczą się zarządzać pracownikami, budować programy rozwoju karier pracowniczych, tworzyć systemy motywacyjne i oceniania pracowników. Ale to nie wszystko. Uczą się także oceniać procesy i zjawiska ekonomiczne, identyfikować zagrożenia na poszczególnych stanowiskach pracy, analizować dane rynkowe, czy prowadzić biuro obrotu nieruchomościami. Z tak szerokim wachlarzem wiedzy i umiejętności absolwenci Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie znajdą zatrudnienie jako specjalista do spraw sprzedaży, menedżer BHP, doradca do spraw zarządzania przedsiębiorstwem, agent nieruchomości, pośrednik obrotu nieruchomościami, szef zespołu sprzedażowego.

Niejeden kandydat na studia bije się z myślami i zwyczajnie nie wie, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację. Wybór jest duży, poziom wysoki – w jaki sposób wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię? Studia w Warszawie oferują wiele możliwości.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie opinie?

Gabrysia, studentka Zarządzania mówi:

„Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie to prestiżowa uczelnia i każdy czuję dumę, że może tu studiować, poznawać ciekawych ludzi, kształcić się pod okiem doświadczonych praktyków. To świetne miejsce. Miejsce dla tych, którzy stawiają na rozwój umiejętności.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

ZARZĄDZANIE - ważne informacje

Zarządzanie studia Warszawa

Zarządzanie studia

Zarządzanie studia online

Zarządzanie studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • istoty i mechanizmów funkcjonowania organizacji,
 • mechanizmów funkcjonowania systemu finansowego w państwie i jego wpływu na zarządzanie organizacją,
 • analizowania danych rynkowych,
 • budżetowania, controllingu marketingowego i zarządzania projektami,
 • zarządzania nieruchomościami,
 • ochrony interesów konsumentów,
 • zasad i instrumentów rachunkowości finansowej,
 • zasad skutecznej sprzedaży,
 • pozyskiwania środków finansowych,
 • zasad kreowania marki i przedsiębiorstwa,
 • narzędzi i technik wspomagających zarządzanie jakością.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • doradca klienta,
 • menedżer produktu,
 • specjalista ds. inwestycji na rynku nieruchomości,
 • doradca rynku nieruchomości,
 • specjalista ds. BHP,
 • doradca ds. zarządzania przedsiębiorstwem,
 • specjalista ds. rekrutacji,
 • trener rozwoju zawodowego,
 • specjalista ds. szkoleń.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Komentarze (0)