Informatyka

Informatyka

Informatyka

09.06.2022

Informatyka – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie 2022

Studia na kierunku informatyka w Polsko - Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku, 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera i magistra).

Studia na kierunku informatyka w PJATK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnym lub onlineStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: 15900 zł

studia niestacjonarne: 12100zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Studia na Wydziale Informatyki PJATK należą do najlepszych studiów informatycznych w Polsce i są najchętniej wybieranym obszarem kształcenia. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie prowadzi na tym kierunku studia pierwszego stopnia i studia drugiego stopnia w trzech trybach: stacjonarnym, niestacjonarnym oraz przez internet (studia na odległość). Studia na kierunku Informatyka można realizować w języku polskim lub w języku angielskim. 

Program kształcenia na kierunku Informatyka podzielony jest na dwie części: nauczanie bazowe, obowiązujące wszystkich studentów oraz nauczanie specjalistyczne, zgodne z wybraną drogą specjalizacji, a tych jest co najmniej kilka, między innymi: bazy danych, inżynieria oprogramowania i baz danych, programowanie systemowe i sieciowe, inteligentne systemy przetwarzania danych, sieci urządzeń mobilnych, multimedia, robotyka, programowanie aplikacji biznesowych. W toku studiów studenci uczestniczą w zajęciach dotyczących na przykład ochrony informacji w sieciach komputerowych, zaawansowanych protokołów rutingu, czy techniki projektowania i eksploatacji sieci bezprzewodowych.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka wyróżniają się obszerną wiedzą oraz licznymi umiejętnościami. Z racji mnogości ścieżek specjalizacyjnych, przed kończącymi naukę otwiera się wiele możliwości zawodowych. Z dyplomem w kieszeni mogą pracować między innymi jako: projektanci systemów informatycznych, administratorzy systemów baz danych, projektanci aplikacji internetowych.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Informatyka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie realizowany jest na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych oraz internetowych. Studenci uczęszczają na wykłady prowadzone dla całego roku oraz na powiązane z nimi ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne. Ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne odbywają się w kilkunastoosobowych grupach. W trakcie zajęć w laboratoriach komputerowych każdy student ma do dyspozycji oddzielny komputer. Studenci wyższych lat korzystają ze specjalistycznych laboratoriów komputerowych dostosowanych do tematyki ich pracy dyplomowej.

Program studiów na kierunku Informatyka w PJATK podzielony jest na dwie części: nauczanie bazowe oraz nauczanie specjalistyczne. W ramach nauczania bazowego studenci zapoznają się między innymi z podstawowymi technikami baz danych, zasadami budowy oprogramowania i sieci komputerowych oraz możliwościami zastosowań multimediów. Uczy się przede wszystkim programowania w podstawowych językach, takich jak Java, C++, jak również otrzymują podstawowe wykształcenie z matematyki, elektroniki, rachunkowości, ekonomii i prawa.

W ramach nauczania specjalistycznego studenci wybierają specjalizacje, w jakich chcą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Podczas zajęć specjalistycznych, programowo skorelowanych z kierunkami kształcenia, poznają między innymi takie języki programowania jak: Ruby, Ruby on Rails, C#, SQL. Nauczanie specjalistyczne akcentuje takżę zdobywanie praktycznych umiejętności pracy zespołowej, m.in. poprzez realizację określonych projektów. 

 

Nauczanie specjalistyczne prowadzi do wykształcenia absolwentów z następujących dziedzin:

 • Bazy danych;

 • Inżynieria oprogramowania i baz danych;

 • Programowanie systemowe i sieciowe;

 • Inteligentne systemy przetwarzania danych;

 • Sieci urządzeń mobilnych;

 • Multimedia;

 • Multimedia – animacja 3D;

 • Multimedia – programowanie gier;

 • Robotyka;

 • Programowanie aplikacji biznesowych.

 

Studenci Informatyki w PJATK działają w licznych kołach naukowych, uczestniczą i organizują hackatony, oraz biorą udział w międzynarodowych konkursach, jak Imagine Cup czy Seeds for the Future. Przez cały tok studiów uczelnia zapewnia intensywną naukę języka angielskiego i fakultatywnie japońskiego.

Absolwenci Wydziału Informatyki w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie otrzymują dyplom inżyniera lub magistra inżyniera i znajdują zatrudnienie w roli analityków, projektantów systemów informatycznych, administratorów systemów baz danych, projektantów aplikacji internetowych, administratorów portali internetowych.

 

Studia stacjonarne I stopnia na kierunku Informatyka trwają 3,5 roku. 

Studia niestacjonarne I stopnia na kierunku Informatyka trwają 4 lata.  

Studia internetowe I stopnia na kierunku Informatyka trwają 4 lata.  

 

Studia stacjonarne II stopnia na kierunku Informatyka trwają 1,5 roku lub 2 lata. 

Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku Informatyka trwają 2 lata.  

Studia internetowe II stopnia na kierunku Informatyka trwają 2 lata.  

 

Jakie ma Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie opinie?

Damian, student Informatyki mówi:

„Każdy, kto chciałby zrobić karierę w branży IT powinien przyjść do Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Nauka tutaj to pierwszy krok do ciekawej i dobrze płatnej pracy.”

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna
 • techniki i architektura komputerów
 • wprowadzenie do systemów informacyjnych
 • historia i kultura Japonii
 • algebra liniowa i geometria
 • matematyka dyskretna
 • relacyjne bazy danych
 • systemy operacyjne

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

INFORMATYKA - ważne informacje

Informatyka studia Warszawa

Informatyka studia

Informatyka studia online

Informatyka studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę:

Absolwent kierunku Informatyka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • programowania, administrowania i strojenia bazy danych,
 • tworzenia oprogramowania na platformy mobilne,
 • ochrony informacji w sieciach komputerowych,
 • zastosowań kryptografii i kryminalistyki cyfrowej,
 • programowania rozproszonego,
 • zarządzania sieciami komputerowymi,
 • animacji 3D i efektów specjalnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka:

Absolwent kierunku Informatyka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie może znaleźć zatrudnienie jako:

 • analityk,
 • projektant systemów informatycznych,
 • grafik komputerowy,
 • administrator systemów baz danych,
 • projektant aplikacji internetowych,
 • administrator portali internetowych,
 • specjalista do spraw zabezpieczeń oprogramowania.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Komentarze (0)