Zarządzanie

Zarządzanie

Zarządzanie – Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

Nie trzeba być ekspertem, aby wiedzieć, że prowadzenie działalności bez odpowiedniego zarządzania nie będzie przynosić znaczących efektów. Zarządzanie posiada wiele wymiarów i składa się z różnych elementów, a jego ranga tym bardziej wzrasta dzisiaj, kiedy konkurencja na rynku rośnie niemal z dnia na dzień. Czym można zarządzać? Nie będzie ani kropli przesady w stwierdzeniu, że niemal wszystkim. Istotne jest zarządzanie pracownikami, procesem produkcyjnym, a nawet czasem. W jaki sposób nauczyć się tego? Wystarczy wybrać kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu charakteryzuje się innowacyjnym programem, który jest konsultowany i modyfikowany na bieżąco z otoczeniem biznesowym, aby przekazywana studentom wiedza nie traciła na swojej aktualności i była jak najlepiej dostosowana do wymagań współczesnego rynku. Studenci poznają zasady kierowania zespołem pracowniczym i motywowania ludzi, reguły analizowania danych rynków i oceny sytuacji ekonomiczno- finansowej przedsiębiorstwa, zasad prowadzenia rachunkowości i dokumentacji finansowej, jak również zasady tworzenia planów biznesowych. Na zajęciach spotykają trenerów biznesu, prawników, analityków finansowych i właścicieli przedsiębiorstw oraz otrzymują możliwość uzyskania prestiżowych certyfikatów: ECDL – Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych oraz TELC – certyfikatu językowego, na wszystkich poziomach.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: podstawy prawa cywilnego i gospodarczego, metody ilościowe w zarządzaniu, instrumentarium zarządzania, rachunkowość i dokumentacja finansowa, wyzwania i oczekiwania rynku pracy, zachowania organizacyjne, badania i analizy rynku, analiza i interpretacja danych statystycznych, kształtowanie relacji interpersonalnych, negocjacje w biznesie, zarządzanie relacjami z klientami, motywowanie i rozwój pracowników.

Zarządzanie posiada wiele gałęzi, zatem można wnioskować, że każdy, kto podejmie naukę w jego zakresie może stać się specjalistą w konkretnej dziedzinie. Złożoność dyscypliny najlepiej ukazana jest w programie kształcenia i w oferowanych specjalnościach. Studenci poznają zasady prowadzenia negocjacji w biznesie i stosowania technik negocjacyjnych, zarządzania relacjami z klientem, planowania produkcji i zasobów niezbędnych do jej wytworzenia, zarządzania jakością w procesie produkcyjnym, funkcjonowania systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Z tak bogatym bagażem wiedzy absolwenci Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu znajdą zatrudnienie w działach do spraw komunikacji, firmach konsultingowych, agencjach reklamowych, agencjach badawczych, instytucjach finansowych, firmach szkoleniowych, firmach Public Relations.

Kierunki studiów w Opolu to długa lista dziedzin, które można dogłębnie poznać. Naturalnie, Zarządzanie także na niej figuruje i cieszy się rosnącą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu opinie?

Agnieszka, studentka Zarządzania mówi:

„Umiejętności związane z zarządzaniem to podstawa prawidłowo rozwijającego się biznesu. A gdzie najlepiej nabyć te umiejętności, jak nie w najlepszej uczelni o biznesowym profilu? Dlatego wybrałam Wyższą Szkołę Bankową w Opolu.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prowadzenia negocjacji handlowych z klientem indywidualnym i instytucjonalnym,
 • skutecznych działań marketingowych i PR w przedsiębiorstwie,
 • technik sprzedaży,
 • budowania zespołu i zarządzania nim,
 • motywowania pracowników z wykorzystaniem różnych instrumentów,
 • tworzenia planów finansowych,
 • zarządzania projektami w obszarze produkcji,
 • funkcjonowania systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu może znaleźć zatrudnienie w:

 • dziale analiz i audytów bezpieczeństwa,
 • firmach konsultingowych,
 • firmach szkoleniowych,
 • agencjach badawczych,
 • instytucjach finansowych,
 • firmach handlowych,
 • firmach usługowych,
 • dziale rekrutacji.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzania w Opolu

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu kierunki

Jakie są kierunki zarządzania w Opolu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)