Studia zarządzanie Opole

Studia zarządzanie Opole

Studia zarządzanie Opole

Największy wybór studiów

z grupy zarządzanie w Opolu

Odkryj kierunki z grupu zarządzanie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia zarządzanie Opole | woj. opolskie

Zarządzanie czym? Zarządzanie jak? Wciąż istnieje znaczny odsetek ludzi, którzy nie wiedzą czym jest zarządzanie i czym jest marketing. W Opolu mają na to odpowiedź. Studia zarządzanie w tym mieście to odkrycie wszystkich kart z niejasnej talii tej dziedziny. Ale kto wybiera takie studia? Ci, którzy mają predyspozycje do planowania, organizowania, lubią mieć wszystko „zapięte na ostatni guzik”, a na wszelki wypadek mają jeszcze plan awaryjny. Zatem, jeśli to Ty organizujesz wyjazd ze znajomymi i dopilnowujesz wszystkiego, począwszy od zabrania namiotu po wzięcie węgla na grilla, warto zastanowić się nad rozwijaniem umiejętności komunikacji, kalkulowania i ustalania. 

Studia zarządzania w Opolu opierają się na poznaniu teorii zarządzania jakością, zasobami ludzkimi oraz uzyskaniu wiedzy z mikroekonomii i makroekonomii. Uczelnie w ramach umów międzynarodowych prowadzą współpracę i wymianę studentów. Ucząc się w Opolu możesz wyjechać do Wilna, La Corunii, Dijon, czy Poczdamu. A co potem? Możesz zostać właścicielem małego bądź średniego przedsiębiorstwa, kierownikiem wyższego szczebla w dużym przedsiębiorstwie, dyrektorem instytucji finansowej i ubezpieczeniowej, pracownikiem administracji szczebla samorządowego. Czy to koniec? Nie, to dopiero początek. A najlepiej zacząć od nauki. Sprawdź, co mają do zaproponowania studia zarządzania w Opolu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA ZARZĄDZANIE I MARKETING

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W OPOLU

SORTOWANIE:

KIERUNKI Z GRUPY ZARZĄDZANIE W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia zarządzanie w Opolu

Wymogiem rekrutacyjnym na studia jest tzw. konkurs świadectw. W nim liczą się trzy przedmioty, widniejące na dyplomie. Są to: matematyka, język obcy oraz przedmiot do wyboru (geografia, wiedza o społeczeństwie, historia). Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz centralnych olimpiad z przedmiotów, branych pod uwagę w rekrutacji są przyjmowani bez postępowania kwalifikacyjnego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia zarządzanie niestacjonarne w Opolu

Studia z zakresu zarządzania obejmują coraz więcej zagadnień, a pozyskana wiedza i umiejętności otwierają coraz więcej drzwi do życia zawodowego. Niestacjonarne studia w tym obszarze kształcenia zwykle dostępne są w wielu uczelniach, choć w Opolu łatwiej odnaleźć je w niepublicznych szkołach wyższych. Za ich wyborem stoi między innymi fakt, iż oferują znacznie więcej specjalności, także tych realizowanych w języku angielskim. Niestacjonarne studia zarządzania w Opolu to zestaw konkretnej wiedzy i nowoczesnych umiejętności, a wszystko dopasowane do wymagań współczesnego świata i rynku pracy.

Podjęcie kształcenia w trybie innym niż dzienny posiada wiele zalet, a wynikają one z samego charakteru nauki. Osoby wybierające niestacjonarną naukę, na przykład w trybie zaocznym, uczestniczą w zajęciach w weekendy. Czas wolny od obowiązków na uczelni wypełniają pracą. Dzięki niej mogą nie tylko zarobić na utrzymanie i podreperować studencki budżet, lecz także zdobywać doświadczenie, które na pewno procentować będzie w przyszłości. Niestacjonarna forma nauki rozwija także konkretne umiejętności. Studenci uczą się zarządzać czasem, organizować swoją pracę, a także wyszukiwać, analizować i selekcjonować informację, gdyż niestacjonarne studia w znacznej mierze opierają się na ich samodzielności. Studia zarządzanie niestacjonarne w Opolu mogą być świetnym treningiem i przygotowaniem do późniejszego, poważnego wejścia na drogę zawodową.

STUDIA ZARZĄDZANIE I MARKETING W OPOLU - PODYPLOMOWE

A
B
C
F
H
I
K
L
M
O
P
W
Z
Rozwiń

Praca po studiach zarządzanie w Opolu

Naturalnie, można powiedzieć, iż będąc absolwentem zarządzania można robić wszystko. Można zostać dyrektorem szkoły, zarządcą nieruchomości, recepcjonistą. Jak najbardziej można. Ale warto ruszyć głową i ciekawiej wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności. Jeśli lubisz muzykę, interesujesz się show-biznesem możesz zostać tour menedżerem zespołów muzycznych; odnajdziesz w tej pracy wszystkie wartości, jakie niesie ze sobą zarządzanie: planowanie, organizowanie, motywowanie i kontrolowanie. A jeśli nie lubisz muzyki, możesz zająć się karierą aktorów, artystów estradowych, fotografików, bądź zostać tzw. event managerem. Wszystko uzależnione jest od Twoich zainteresowań.

Lubisz sporty motorowe? Możesz zostać organizatorem zawodów Grand Prix. Lubisz dobre kino? Możesz zostać organizatorem festiwalu filmowego. Pomyśl najpierw tylko, w czym czujesz się dobrze. Warto pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach nie da się istnieć bez promocji. Nawet najbardziej znane marki nie funkcjonują bez marketingu. I tutaj pojawia się kolejna szansa na ciekawą, nie podręcznikową pracę. Lubisz nieszablonowe rozwiązania? Masz trzysta pomysłów na minutę i jesteś odważny?

To zgłoś się do agencji reklamowej, marketingowej, agencji kreatywnej, czy interaktywnej, bądź firmy, w której istnieje coś takiego, jak dział marketingu. Zarządzanie i marketing to dziedzina, która w Polsce wciąż się rozwija i nie ma jeszcze jasno zarysowanych obszarów działań. Możesz to wykorzystać. Choćby prowadząc własną działalność gospodarczą. 

POZOSTAŁE UCZELNIE W OPOLU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA Z GRUPY ZARZĄDZANIE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA ZARZĄDZANIA

Uniwersytet Opolski zaprasza na studia z zakresu zarządzania.

Wydział Ekonomiczny:

  • Zarządzanie- studia I i II-stopnia. Specjalności: Zarządzanie w turystyce, Zarządzanie marketingowe, Zarządzanie kapitałem społecznym.

dowiedz się więcej

Wydział Nauk Społecznych:

  • Zarządzanie informacją w nowych mediach

dowiedz się więcej

Wydział Filologiczny:

  • Zarządzanie w instytucjach kultury

dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Opolski prowadzi także studia podyplomowe, na kierunkach: Zarządzanie zasobami ludzkimi, Kompetencje biznesowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

 

 


POLITECHNIKA OPOLSKA STUDIA ZARZĄDZANIE

Na Politechnice Opolskiej znajdziecie następujący kierunek studiów:

  • Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki) – studia I i II- stopnia. Specjalności: Inżynieria procesów i systemów przemysłowych, Inżynieria zarządzania, Zarządzanie innowacjami, Zarządzanie projektami.

dowiedz się więcej

  • Zarządzanie (Wydział Ekonomii i Zarządzania) – studia I i II- stopnia. Specjalności: Marketing menedżerski, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie kapitałem ludzkim.

dowiedz się więcej

 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W OPOLU STUDIA ZARZĄDZANIE

Uczelnią niepubliczną, która oferuje kształcenie w tym zakresie jest Wyższa Szkoła Bankowa.

  • Menedżer marketingu i sprzedaży- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

 


WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I ADMINISTRACJI W OPOLU STUDIA ZARZĄDZANIE

Kolejną uczelnią niepubliczną, która oferuje edukację w zakresie zarządzania jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji. Znajdziecie tutaj następujący kierunek studiów:

  • Zarządzanie- studia I i II- stopnia. Specjalności: Bankowość i usługi finansowe, Menedżer sportu i turystyki, Prawo w biznesie i administracji, Rachunkowość i zarządzanie finansami, Zarządzanie kryzysowe i pomoc humanitarna, Zarządzanie personelem i psychologia w biznesie, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie w agrobiznesie, Zarządzanie bezpieczeństwem w biznesie i administracji, Zarządzanie sprzedażą i dystrybucją, Zarządzanie administracją, Zarządzanie transportem i eurologistyka.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)