Zarządzanie

Zarządzanie

Zarządzanie – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu 2021

Studia na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku zarządzanie znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • język polski branżowy
 • socjologia
 • podstawy prawa cywilnego i gospodarczego
 • instrumentarium zarządzania
 • rachunkowość i dokumentacja finansowa
 • analiza ekonomiczno- finansowa
 • badania i analizy rynku
 • zachowania organizacyjne

 

Czy udałoby się stworzyć wielkie, zachwycające budowle bez prawidłowego zarządzania? Czy popularne firmy odzieżowe zyskałyby uznanie na rynku bez prawidłowego zarządzania? Czy z fabryki wyjechałby choć jeden samochód bez prawidłowego zarządzania? Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi: nie. Zarządzanie to podstawa wszelakiego działania, niezależnie od skali, wielkości, czy przedmiotu. Bez zarządzania nawet najmniejsze przedsięwzięcie mogłoby zakończyć się fiaskiem, a nawet najlepszy pomysł okazałby się porażką. Zarządzanie to rzecz niezbędna. Chcąc poznać jego elementy należy zwrócić uwagę na kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zakłada pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu nauk o zarządzaniu oraz nauk pokrewnych, dotyczącej istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji. Studenci nabywają umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi oraz informacjami. Kształcenie stanowi przygotowanie do realizacji funkcji zarządzania procesami w organizacjach o charakterze gospodarczym, administracyjnym lub bezpieczeństwa publicznego. Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to także pozyskanie umiejętności wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania, na przykład: SPSS, Corel Draw Graphic Suite, Photoshop, Adobe Premiere, SAP, mHR EVO, Płatnik, Google Analytics, AdWords.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: język polski branżowy, socjologia, podstawy prawa cywilnego i gospodarczego, instrumentarium zarządzania, rachunkowość i dokumentacja finansowa, analiza ekonomiczno- finansowa, badania i analizy rynku, zachowania organizacyjne, interpretacja danych statystycznych, metody ilościowe w zarządzaniu, marketing handlowy, metody i techniki sprzedaży, prognozowanie sprzedaży, negocjacje i autoprezentacja w sprzedaży, nowoczesne metody i techniki rozwoju zawodowego.

Współczesność oczekuje od nas kreatywności i zdecydowanego wychodzenia przed szereg. Dlatego kierunek, który omawiamy daje studentom możliwość rozwijania się w różnych przestrzeniach. Wybierając specjalności na kierunku Zarządzanie we wrocławskiej WSB można nauczyć się zarządzania ludźmi w organizacji, zasad oceny ryzyka zawodowego, negocjacji w biznesie i ich praktycznego zastosowania, zarządzania procesem produkcyjnym, motywowania pracowników. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w roli menedżerów do spraw sprzedaży, specjalistów do spraw zarządzania zespołem handlowym, menedżerów do spraw komunikacji, menedżerów zarządzania bezpieczeństwem pracy, konsultantów do spraw produkcji.

Kierunki studiów we Wrocławiu tworzą razem bardzo długą listę. Na niej zapisane jest także Zarządzanie.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opinie?

Karolina, studentka Zarządzania mówi:

„Zarządzanie to nowoczesna dyscyplina, która rozwija się nieprzerwanie i na tej podstawie daje mnóstwo możliwości zawodowych. Warto być ekspertem, warto być specjalistą. Dlatego warto studiować w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania zespołem i projektami sprzedażowymi,
 • zasad projektowania strategii sprzedażowych 3.0,
 • prowadzenia skutecznych negocjacji,
 • zasad autoprezentacji oraz organizacji szkoleń i warsztatów,
 • zasad oceny ryzyka zawodowego,
 • zasad postępowania powypadkowego i dokumentacji powypadkowej,
 • modelowania rozwoju produkcji.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi,
 • koordynator procesu produkcyjnego,
 • menedżer zarządzania bezpieczeństwem pracy,
 • menedżer ds. zarządzania kryzysowego,
 • specjalista ds. rekrutacji,
 • mediator,
 • konsultant biznesowy,
 • menedżer ds. sprzedaży,
 • specjalista ds. zarządzania asortymentem handlowym.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzania we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu kierunki

Jakie są kierunki zarządzania we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)