Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia – Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu 2021

Studia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to studia jednolite magisterskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • anatomia
 • biologia medyczna
 • genetyka
 • fizjologia
 • biochemia
 • biofizyka
 • biomechanika stosowana i ergonomia

 

Wszystkie dyscypliny związane z pomaganiem drugiemu człowiekowi są na wagę złota i powinno podchodzić się do nich nad wyraz szczególnie. Przykładem takiej dyscypliny jest fizjoterapia, czyli dział medycyny obejmujący wiele zróżnicowanych działań terapeutycznych. Może być ona samodzielną metodą leczenia albo elementem i uzupełnieniem farmakoterapii i leczenia operacyjnego. Dla tych, którzy chcą zostać specjalistami w tej dziedzinie przygotowano kierunek Fizjoterapia. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na jednolitych studiach magisterskich.

Założeniem kształcenia jest przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują dogłębną wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych, jak i kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Studia umożliwiają także zdobycie sprawności fizycznej koniecznej do poprawnego demonstrowania i przeprowadzania zabiegów kinezyterapii u osób chorych i z niepełnosprawnością, a ponadto stanowią fundament pracy indywidualnej z pacjentem oraz współpracy w zespole terapeutycznym.

Jakie przedmioty składają się na program nauczania? Na przykład: anatomia, biologia medyczna, genetyka, fizjologia, biochemia, biofizyka, biomechanika stosowana i ergonomia, biomechanika kliniczna, kineozjologia, psychologia kliniczna i psychoterapia, pedagogika ogólna, metodologia badań naukowych, farmakologia w fizjoterapii, historia rehabilitacji, dydaktyka fizjoterapii, terapia manualna, teoria masażu, kliniczne podstawy fizjoterapii w chirurgii, metody specjalne w fizjoterapii, diagnostyka funkcjonalna w chorobach wewnętrznych, adaptowana aktywność fizyczna i sport osób z niepełnosprawnością.

Najistotniejszym elementem studiów na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu są zajęcia praktyczne, które stanowią większość realizowanego programu. Jest on oparty o dużą liczbę godzin praktyk między innymi w szpitalach, klinikach i prywatnych ośrodkach leczniczych, które pozwalają zdobyć niezbędne doświadczenie zawodowe już w trakcie nauki. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku posiadają bogatą wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wykonywania badań z zakresu diagnostyki funkcjonalnej oraz planowania, realizowania i kontrolowania procesu fizjoterapii, dzięki czemu są w pełni przygotowani do dalszego rozwoju naukowego, oraz po zdaniu egzaminu państwowego przygotowani są do wykonywania zawodu fizjoterapeuty jak również prowadzenia własnego gabinetu fizjoterapeutycznego.

Kierunki studiów w Poznaniu to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza?

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu opinie?

Sylwia, studentka Fizjoterapii mówi:

„To, co odróżnia Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii w Poznaniu od innych uczelni to klimat, podejście do tematu kształcenia, a także zwykłe, codzienne podejście do drugiego człowieka. To uczelnia wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Fizjoterapię w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii prawidłowej człowieka,
 • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka, zwłaszcza związanych z poruszaniem się, sterowaniem ruchami i wysiłkiem fizycznym,
 • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
 • metodyki nauczania ruchu,
 • fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu,
 • fizjoterapii klinicznej w chorobach narządów wewnętrznych,
 • zasad działania przedmiotów ortopedycznych stosowanych w rehabilitacji,
 • zdrowia publicznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

 • jednostkach ochrony zdrowia,
 • ośrodkach dla osób niepełnosprawnych,
 • ośrodkach sportowych,
 • jednostkach naukowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Fizjoterapia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Komentarze (32)

Tymoteusz odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Fizjoterapia na wysokim poziomie, dużo zajęć praktycznych, tylko uważajcie, bo może znów przyjść pandemii i wtedy zrobią Was na szaro, tak jak nas. Dowiecie się na 3, 4 roku, że te studia nie są dla biednych, że nie każdy musi studiować, a jak się sprzeciwicie wymysłą Władz to won. Szkoda...

Mania W odpowiedzi do: Tymoteusz odpowiedz

Tak, tak potwierdzam, było ok, a teraz czar prysnął. Inne uczelnie poradziły sobie z zaliczeniami u nas nie

Aniela odpowiedz

Potwierdzam! WSEiT jest super, wykładowcy są pomocni i bardzo życzliwi, zajęcia odbywają się w przyjemnej atmosferze. Cieszę się również, że mamy możliwość na uczelni robić dodatkowe kursy i zdobywać certyfikaty. Zdecydowanie polecam.

Marcin odpowiedz

Fizjoterapie na WSEiT była strzałem w dziesiątkę. Czuje, ze robię coś co naprawdę lubię, dużą motywacje dają mi nasi wykładowcy, dodatkowo doceniam, że mamy tyle zajęć praktycznych.

Arek odpowiedz

Fizjoterapia na WSEiT to super wybór. Uczelnia daje ogromne możliwości, zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, fajnie, że jest tyle praktyk.

Wiktor odpowiedz

Nie wyobrażam sobie, że studiuje gdzieś indziej. Bardzo podoba mi się indywidualne podejście wykładowców do studentów oraz praca w małych grupach. Ogromny plus za taką ilość zajęć praktycznych.

Celina odpowiedz

Świetne miejsce, które gwarantuje ogromny rozwój. WSEiT był świetnym wyborem. Bardzo dużo się nauczyłam i jak poszłam do pracy to czułam się pewnie, dzięki tym wszystkim godzinom spędzonych na praktykach.

Marlena odpowiedz

Jeśli fizjoterapia w Poznaniu to tylko WSEiT. Sporo znajomych polecało mi ten kierunek na tej uczelni, mieli rację fajne zajęcia praktyczne, super wykładowcy i dużo możliwości rozwoju.

Sebastian odpowiedz

To prawda, że jest to najlepsza fizjoterapia w Poznaniu. Wszystko dzięki temu, że mamy zajęcia prowadzone przez praktyków. Doceniam też za przykładanie wagi do sprawności fizycznej studentów. Warto wybrać WSEiT :).

Dominika odpowiedz

Świetny program nauczania. Przedmioty bardzo przydatne w późniejszej pracy i co najważniejsze - prowadzone w ciekawy sposób. Nie wyobrażam sobie, że miałabym studiować gdzie indziej.

Marianna odpowiedz

Bardzo dobrze wspominam moje studia na WSEiT. Prawdą jest to, że nie ma żadnego problemu później ze znalezieniem pracy. Bardzo się cieszę, że mieliśmy tyle zajęć praktycznych, bardzo to plusuje później.

Laura odpowiedz

Uczelnia zapewnia świetny poziom. Zajęcia z praktykami robią swoje, oprócz tego, fajnie, że mamy praktyki w szpitalach i przychodniach. Czuje, że trafiłam zarówno z wyborem uczelni jak i kierunku, dlatego z całego serca polecam fizjoterapię na WSEiT.

Dawid odpowiedz

Bardzo mi się podoba to, że po zakończeniu studiów będę miał tytuł magistra + tytuł technika masażysty. Ogólnie mamy możliwość zdobywania fajnych certyfikatów podczas studiów. Zdecydowanie polecam fizjoterapię na WSEiT.

Adam odpowiedz

WSEiT jest naprawdę świetnym wyborem. Super, że jest możliwość wyjazdu na Erasmusa. Oprócz tego, uczelnia jest fajnie wyposażona, zapewnia wiele materiałów dydaktycznych.

Damian odpowiedz

Nie ukrywam, mieliśmy dużo materiału do nauki, ale zajęcia były prowadzony w tak ciekawy sposób, że nauka stała się dla mnie przyjemnością. Wykładowcy zarażali swoją pasją. Polecam każdemu WSEiT z całego serca, najlepsze lata w życiu.

Dagmara odpowiedz

Świetna szkoła! Skończyłam fizjoterapię i od razu dostałam pracę w zawodzie. Bardzo dobrze wspominam zajęcia praktyczne, naprawdę dużo z nich wyniosłam.

Ala odpowiedz

Uczelnia zdecydowanie warta polecenia. Wykładowcy pełni pasji, ciekawe teoretyczne zajęcia i znajomości na całe życie.

Radek odpowiedz

Fajne przygotowanie do przyszłego zawodu, a dodatkowo po 2 roku jest egzamin na technika. Polecam.

Marek odpowiedz

Najlepsza fizjoterapia w Poznaniu jest na WSEiT właśnie. Świetne przygotowanie do zawodu.

Marcel odpowiedz

Zdecydowanie polecam WSEiT i zachęcam do składania tutaj papierów. Na pewno dużo się tu można nauczyć i wykorzystać to w przyszłości. Spędzam tu bardzo fajnie czas.

Oliwka odpowiedz

Bardzo dobra uczelnia, zorganizowana i ze świetnym klimatem. Lubię tu przychodzić i się uczyć.

Izka odpowiedz

Ja nie mam na co narzekać tutaj. Wykładowcy są świetni, z płatnościami nie ma problemu a kiedy zbliża się sesja nie ma nakręcania i stresowania studentów. Zdecydowanie polecam bo sama jestem bardzo zadowolona.

Remek odpowiedz

Studia na WSEiT są bardzo przyjemne i panuje tu bardzo fajna atmosfera. Wiadomo na każdej uczelni znajdą się jakieś minusy, czy mniej lubiani prowadzący zajęć, ale tu w porównaniu do mojego poprzedniego kierunku, na innej uczelni tych minusów jest stosunkowo bardzo mało. Nie ma na co za bardzo narzekać. Duży plus za tyle godzin praktyki, a nie samej teorii.

Emil odpowiedz

Studiowałem na tej uczelni i zdecydowanie jestem zadowolony. Pracuje teraz jako fizjoterapeuta, mam dużo pacjentów, więc uważam, że przygotowali mnie do tego bardzo dobrze. Mieliśmy wiele godzin praktyki, uczęszczałem też na kursy i zdecydowanie dużo mi to dało. Nawiązując do poprzedniego komentarza, jak ja studiowałem czyli jakieś 3 lata temu prowadzący zajęcia byli świetni. Mieli świetnie podejście do studentów i bardzo ciekawie prowadzili zajęcia. Wątpię, aby to się zmieniło.

Darek odpowiedz pokaż odpowiedzi (3)

Duże czesne, a przygotowanie prowadzących średnie. Brak szacunku do studenta. Nie polecam, zniżył się do poziomu AWF... szkoda

Karolina W odpowiedzi do: Darek odpowiedz

Ja się z tą opinią nie zgadzam. Nigdy nie odczułam, aby którykolwiek prowadzący nie miał szacunku do mnie, czy do reszty roku. Mamy z nimi świetny kontakt i bardzo fajnie prowadzą zajęcia.

Piotr W odpowiedzi do: Darek odpowiedz

Nigdy nie odczułem, że ktoś tu nie ma do mnie szacunku. Bardzo fajni prowadzący zajęć i zdecydowanie ich lubię. Nie z każdym trzeba się świetnie dogadywać, ale każdy ma do siebie szacunek.

Wiktor W odpowiedzi do: Karolina odpowiedz

Zgadzam się. Też nie odczułem, aby ktokolwiek w tym miejscu nie miał do mnie szacunku. Wiadomo jednych lubi się mniej, jednych bardziej, ale powiedzenie, że ktoś nie ma do mnie szacunku było by kłamstwem.

Gabryś odpowiedz

Uczelnia jest bardzo fajna i na wysokim poziomie. Jako przyszły fizjoterapeuta bardzo się cieszę, że wybrałem akurat tę uczelnię.

Lidka odpowiedz

Fajnie było studiować tu fizjoterapie :D Dużo godzin praktyk i jeszcze więcej zdobytej wiedzy. Po 2 roku jest egzamin na technika masażystę.

Daniel odpowiedz

Bardzo lubię swoją uczelnię. Spędzam tu dużo czasu i zawsze dowiaduje się czegoś nowego. Ciesze się, że mamy tyle godzin praktyk. Dzięki temu nauka jest pożyteczna a my się nie nudzimy :D

Bartosz odpowiedz

Bardzo fajne miejsce, w którym młodzi ludzie mogą się kształcić. Studentem już nie jestem, ale uczęszczam do WSEiT na kursy. Są bardzo pouczające i dzięki nim mam coraz to większą wiedzę. Zazdroszczę, że jak byłem młody nie było takiego miejsca.