Techniki dentystyczne

Techniki dentystyczne

Techniki dentystyczne - Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu 2021

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku techniki dentystyczne znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • chemia ogólna
 • histologia
 • biofizyka
 • anatomia
 • fizjologia człowieka
 • patofizjologia
 • mikrobiologia
 • biochemia
 • higiena

 

Techniki dentystyczne to niełatwa przestrzeń kształcenia, gdyż zawód później wykonywany również do najłatwiejszych nie należy. Naturalnie, trzeba posiadać określoną wiedzę oraz rozmaite umiejętności, ale trzeba także charakteryzować się precyzją i cierpliwością. Techniki dentystyczne to kierunek kształcenia, którego efekty lokalizują go w obszarze studiów medycznych. W toku nauki pozyskuje się wiedzę z zakresu technologii wykonywania różnego rodzaju protez stosowanych w rehabilitacji, leczeniu i profilaktyce chorób oraz wad narządu żucia. Chcąc dowiedzieć się więcej należy wybrać kierunek Techniki dentystyczne. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimierzy Milanowskiej w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest przygotowanie specjalistów, którzy posiadają wiedzę teoretyczną dotyczącą budowy, funkcjonowania, schorzeń i rehabilitacji narządu żucia oraz stosowania nowoczesnych technologii i materiałów protetyczno- ortodontycznych. Ponadto, studenci nabywają umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania danych w oparciu o najnowsze technologie informatyczne oraz umiejętności współpracy w ramach zespołu stomatologicznego. Pozyskują szeroką wiedzę, umożliwiającą właściwy dobór materiałów, metod i technologii w wykonawstwie konstrukcji uzupełnień protetycznych, w tym protez specjalnych.

Studia na kierunku Techniki dentystyczne w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to bogaty program nauczania, na który składają się następujące przedmioty: anatomia i histologia, fizjologia narządu żucia, epidemiologia, zdrowie publiczne, anatomia patologiczna, techniki protetyczne, techniki ortodontyczne, modelarstwo i rysunek, technologia ceramiczna, patologia jamy ustnej, biomechanika w technikach dentystycznych, profilaktyka stomatologiczna, etyka zawodowa, konstrukcja protez stałych i ruchomych, materiałoznawstwo techniczno- dentystyczne, technologie odlewnicze w technikach dentystycznych.

Obierając omawiany przez nas kierunek w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu można otrzymać możliwość odbycia profesjonalnych szkoleń potwierdzonych certyfikatem lub dyplomem. Dotyczą one: protez wykonywanych z materiałów termoplastycznych z zastosowaniem technologii wtłaczania termicznego, nowoczesnych materiałów kompozytowych stosowanych w uzupełnieniach protetycznych, protez bezklamrowych wykorzystywanych do umocowania elementów retencyjnych, czy też metod termoformowania w wykonawstwie nakładek wybielających, szyn relaksacyjnych, szablonów chirurgicznych i ortodontycznych oraz ochraniaczy dla sportowców. O czym jeszcze warto wspomnieć? W ramach rozszerzonego programu nauczania, prowadzone są zajęcia z wirtualnego projektowania uzupełnień protetycznych z użyciem profesjonalnego skanera 3D i oprogramowania EXOCAD, niezbędnych elementów w technologii CAD/CAM. W trakcie szkolenia wykorzystywane są specjalistyczne moduły umożliwiające projektowanie protez częściowych, koron, mostów, prac na implantach. A co po studiach? Absolwenci Technik dentystycznych w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu znajdą zatrudnienie w zakładach opieki zdrowotnej, laboratoriach protetycznych, firmach zajmujących się materiałami wykorzystywanymi w protetyce.

Studia w Poznaniu to szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości i każdy zainteresowany zdobyciem wykształcenia znajdzie coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Techniki dentystyczne należy zwrócić uwagę na uczelnię, którą się zajmujemy.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu opinie?

Agnieszka, studentka Technik dentystycznych mówi:

„Studia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu to gwarancja zdobycia zawodu, na dodatek bardzo ważnego dla każdego człowieka. To miejsce dla ludzi pochłoniętych pasją i ambitnie dążących do osiągnięcia zamierzonych celów. Polecam.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Techniki dentystyczne w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii:

Absolwent kierunku Techniki dentystyczne w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rysunku, modelowania i wykonawstwa wszystkich rodzajów protez oraz aparatów ortodontycznych,
 • dobierania i posługiwania się sprzętem i aparaturą w zależności od realizowanego zadania,
 • określania potrzeb pacjenta w zakresie planowanych uzupełnień protetycznych,
 • określania i analizowania przyczyn powstawania uszkodzeń protez i aparatów ortodontycznych,
 • analizowania struktur podłoża protetycznego pod kątem możliwości wykonania protez dentystycznych,
 • wykonywania protez zębowych, aparatów ortodontycznych, szyn terapeutycznych, protez pooperacyjnych,
 • wykonywania rekonstrukcji i napraw.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Techniki dentystyczne:

Absolwent kierunku Techniki dentystyczne w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie w:

 • zakładach opieki zdrowotnej,
 • laboratoriach protetycznych,
 • firmach zajmujących się materiałami wykorzystywanymi w protetyce.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Techniki dentystyczne - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Poznaniu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)