Techniki dentystyczne - Poznań

Techniki dentystyczne - Poznań

Techniki dentystyczne - Poznań

Studia w Poznaniu 

techniki dentystyczne

Odkryj techniki dentystyczne w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Techniki dentystyczne studia Poznań

Jak głosi znany aforyzm "Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym". Jest w tym bardzo dużo prawdy, ponieważ szczery uśmiech dodaje atrakcyjności, pozytywnie wpływa na nasze nastawienie, a także na to jak odbierają nas inni. Jednym słowem: warto się uśmiechać! Jednak, aby robić to bez skrępowania i wstydu, istotne jest zadbanie o stan swojego uzębienia, w czym mogą pomóc stomatolodzy oraz specjaliści posiadający umiejętności z obszaru protetyki czy ortodoncji. Ich kształceniem zajmuje się kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Poznaniu będą osoby insertujące się tematyką związaną z naukami ścisłymi, chemicznymi, technicznymi oraz medycznymi. Dodatkowym atutem będą także zdolności manualne oraz dokładność i precyzja, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku techniki dentystyczne powinny być twoim wyborem.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU JEST KIERUNEK TECHNIKI DENTYSTYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek techniki dentystyczne musisz spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z takich przedmiotów, jak matematyka, język polski, język obcy oraz biologia.

Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia egzaminu wstępnego z rysunku oraz z rzeźby w glinie. Konkretne wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego też ważne jest abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.06.2020
do 06.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 03.08.2020
Dowiedz się więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu Termin rekrutacji I stopnia:
Termin rekrutacji II stopnia:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI MEDYCZNE W POZNANIU

Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

 

Program studiów i przedmioty

Studia medyczne cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem studentów w całej Polsce. Dlatego też coraz częściej można je znaleźć także w ofertach poznańskich uczelni. Obecnie kierunek techniki dentystyczne możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program kształcenia może się nieznacznie różnić w zależności od uczelni, jednak w obu przypadkach tematyka zajęć i wykładów będzie oscylować głównie wokół nauk medycznych, biologicznych oraz technicznych. Studenci będą mieli szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć umiejętności praktyczne, między innymi związane z projektowaniem CAD czy wykonywaniem prac protetycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • technologie ceramiczne
  • techniki ortodontyczne
  • anatomia patologiczna
  • techniki odlewnicze
  • oraz wiele innych

 

Uzyskaną wiedzę praz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TECHNIKI DENTYSTYCZNE POZNAŃ STUDIA STACJONARNE

TECHNIKI DENTYSTYCZNE POZNAŃ STUDIA NIESTACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TECHNIKI DENTYSTYCZNE POZNAŃ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Uczelnie w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku techniki dentystyczne będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w prężnie rozwijającej się branży medycznej.

Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w stomatologii, między innymi jako asystent dentysty. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

  • pracowniami protetycznymi
  • pracowniami ortodontycznymi

 

Gdzie będziesz odpowiedzialny za wykonywanie materiałów i elementów protetyczno-dentystycznych. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w centrach i gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Interesującą alternatywą może być rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej, gdzie zawód technika dentystycznego jest niezwykle szanowany i doceniany.

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)