Techniki dentystyczne - Poznań

Techniki dentystyczne - Poznań

Techniki dentystyczne - Poznań

Studia w Poznaniu 

techniki dentystyczne

Odkryj techniki dentystyczne w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

Techniki dentystyczne studia Poznań

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata(studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu rozpocznie się 9 maja 2022 r. i potrwa do 30 września 2022 r. | Techniki dentystyczne Poznań - terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Techniki dentystyczne - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek techniki dentystyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Techniki dentystyczne stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek techniki dentystyczne musisz spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego.

Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do zaliczenia egzaminu wstępnego z rysunku oraz z rzeźby w glinie. Konkretne wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni, dlatego też ważne jest abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Techniki dentystyczne w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Jak głosi znany aforyzm "Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym". Jest w tym bardzo dużo prawdy, ponieważ szczery uśmiech dodaje atrakcyjności, pozytywnie wpływa na nasze nastawienie, a także na to jak odbierają nas inni. Jednym słowem: warto się uśmiechać! Jednak, aby robić to bez skrępowania i wstydu, istotne jest zadbanie o stan swojego uzębienia, w czym mogą pomóc stomatolodzy oraz specjaliści posiadający umiejętności z obszaru protetyki czy ortodoncji. Ich kształceniem zajmuje się kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Poznaniu będą osoby insertujące się tematyką związaną z naukami ścisłymi, chemicznymi, technicznymi oraz medycznymi. Dodatkowym atutem będą także zdolności manualne oraz dokładność i precyzja, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku techniki dentystyczne powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku techniki dentystyczne możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne cieszą się rosnącą popularnością i zainteresowaniem studentów w całej Polsce. Dlatego też coraz częściej można je znaleźć także w ofertach poznańskich uczelni. Obecnie kierunek techniki dentystyczne możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Program kształcenia może się nieznacznie różnić w zależności od uczelni, jednak w obu przypadkach tematyka zajęć i wykładów będzie oscylować głównie wokół nauk medycznych, biologicznych oraz technicznych. Studenci będą mieli szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć umiejętności praktyczne, między innymi związane z projektowaniem CAD czy wykonywaniem prac protetycznych. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • technologie ceramiczne
  • techniki ortodontyczne
  • anatomia patologiczna
  • techniki odlewnicze
  • oraz wiele innych

 

Uzyskaną wiedzę praz kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU TECHNIKI DENTYSTYCZNE?

Uczelnie w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku techniki dentystyczne będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w prężnie rozwijającej się branży medycznej.

Przede wszystkim znajdziesz zatrudnienie w stomatologii, między innymi jako asystent dentysty. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

  • pracowniami protetycznymi
  • pracowniami ortodontycznymi

 

Gdzie będziesz odpowiedzialny za wykonywanie materiałów i elementów protetyczno-dentystycznych. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w centrach i gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Interesującą alternatywą może być rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej, gdzie zawód technika dentystycznego jest niezwykle szanowany i doceniany.

Gdzie studiować na kierunku techniki dentystyczne w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek techniki dentystyczne w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniu - kierunek techniki dentystyczne:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Techniki dentystyczne w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Techniki dentystyczne Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Techniki dentystyczne Poznań studia stacjonarne

Techniki dentystyczne Poznań studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Poznaniu

Rozwiń

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia