Finance and Accounting

Finance and Accounting

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie - kierunki studiów

Finance and Accounting – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie 2021

Studia na kierunku finance and accounting na Uczelni Łazarskiego w Warszawie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku finance and accounting znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • mathematics
 • introduction to business
 • introduction to accounting
 • information technology for business
 • introduction to finance
 • management accounting
 • international finances
 • corporate and business law
 • project management

 

Coraz więcej osób planuje zostać specjalistami w dziedzinie finansów i rachunkowości. Trudno dziwić się takiej tendencji, ponieważ szeroko pojęty rynek finansowy wydaje się dość pojemny i niemal nieprzerwanie czeka na nowych uczestników. Ale czy wejście do przestrzeni finansów to prosta sprawa? Jedno jest pewne- nie wystarczy tylko liczyć i umiejętnie korzystać z kalkulatora. Finanse i rachunkowość to złożona dyscyplina, w której istotną rolę odgrywają także zagadnienia związane z prawem, czy zarządzaniem. Ale wszystkiego można nauczyć się na studiach. A gdzie? W Uczelni Łazarskiego w Warszawie, która oferuje naukę w języku angielskim. Przykład stanowi kierunek Finance and Accounting, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kierunek Finance and Accounting w Uczelni Łazarskiego w Warszawie realizowany jest na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Założeniem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z obszaru finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno- finansowych jednostek gospodarczych. Studenci poznają zasady zarządzania działalnością dowolnego przedsiębiorstwa, zarządzania finansami przedsiębiorstw, instytucji finansowych i samorządów lokalnych, negocjacji i podejmowania decyzji strategicznych, jak również opracowywania autorskich strategii biznesowych i kompleksowych projektów.

Program nauczania zawiera w sobie następujące przedmioty: mathematics, introduction to business, introduction to accounting, information technology for business, introduction to finance, management accounting, international finances, corporate and business law, project management, capital markets, modern banking, public finance, financial analysis, conflict resolution in business, introduction to business administration.

Zawody związane z finansami oraz rachunkowością należy do popularnych, a także do licznych, zatem nie powinno dziwić, że liczba chętnych do studiowania kierunków powiązanych z tym obszarem rośnie każdego roku. Absolwenci omawianego przez nas kierunku mogą liczyć na zatrudnienie w bankach, korporacjach finansowych, korporacjach audytowych, spółkach konsultingowych, czy też przedsiębiorstwach doradztwa podatkowego.

 

Opinie

Miasto stołeczne od zawsze stanowiło wyraźny i popularny punkt na edukacyjnej mapie kraju, do którego przyjeżdżają kandydaci z całej Polski. Wybór uczelni oraz kierunków i programów jest bardzo szeroki, zatem nie można wykluczyć, że zbyt wiele możliwości może sprawić nie lada problemy. Chcąc poznać świat finansów i rachunkowości, na dodatek w języku angielskim warto wybrać omawianą szkołę wyższą. Jakie ma Uczelnia Łazarskiego w Warszawie opinie? Sabina, studentka Finance and Accounting mówi:

„Uczelnia Łazarskiego to najlepsza uczelnia. Kształcą tutaj prawdziwi profesjonaliści, którzy mają świetny kontakt ze studentami. Nauka tutaj to sama przyjemność.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

FINANCE AND ACCOUNTING - ważne informacje

Finance and Accounting studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Finance and Accounting w Uczelni Łazarskiego w Warszawie:

Absolwent kierunku Finance and Accounting w Uczelni Łazarskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • matematyki i statystyki,
 • zasad księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych,
 • roli rachunkowości w zarządzaniu jednostką gospodarczą,
 • zasad funkcjonowania instytucji kształtujących gospodarkę finansami,
 • mikroekonomii i makroekonomii,
 • zasad podejmowania decyzji strategicznych,
 • sztuki negocjacji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Finance and Accounting:

Absolwent kierunku Finance and Accounting w Uczelni Łazarskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • korporacjach finansowych,
 • bankach,
 • przedsiębiorstwach doradztwa podatkowego,
 • spółkach konsultingowych,
 • działach finansowych i księgowych przedsiębiorstw,
 • korporacjach audytowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku finance and accounting - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Warszawie

Uczelnia Łazarskiego kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)