Inżynieria logistyki

Inżynieria logistyki

Inżynieria logistyki

Politechnika Lubelska - kierunki studiów

Inżynieria logistyki – Politechnika Lubelska 2021

Studia na kierunku inżynieria logistyki na Politechnice Lubelskiej to studia inżynierskie, kończą się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarne (zaoczne)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku inżynieria logistyki znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rachunek kosztów dla inżynierów
 • podsystemy logistyczne
 • grafika inżynierska
 • podstawy programowania strukturalnego
 • podstawy metrologii
 • badania operacyjne
 • ekologistyka
 • inżynieria systemowa
 • makroekonomia

 

Od kilku lat zawody związane z logistyką należą do najpopularniejszych, podobnie jak powiązane z nimi kierunki kształcenia, które przyciągają coraz większe grono zainteresowanych. Nie ma się czemu dziwić, gdyż w XXI wieku istotne jest nie tylko przesyłanie informacji, lecz także towarów i produktów, a bez odpowiedniego zarządzania nimi ciężko wyobrazić sobie porządek w gospodarczej przestrzeni. Na tej podstawie powstała Inżynieria logistyki, która widnieje w ofercie edukacyjnej Politechniki Lubelskiej i w ramach której można się kształcić na studiach pierwszego stopnia.

Założeniem kształcenia jest pozyskanie gruntownej wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, zastosowań informatyki w logistyce przedsiębiorstw, a także z obszaru zarządzania. Studenci uczą się wykonywać zadania i rozwiązywać problemy powstające w poszczególnych ogniwach łańcucha logistycznego, a także projektować i skutecznie wdrażać rozwiązania informatyczne wspomagające realizację procesów logistycznych. Ponadto rozwijają umiejętności nawiązywania i utrzymywania trwałych relacji z dostawcami i odbiorcami, a także dostarczycielami usług logistycznych. Inżynieria logistyki na Politechnice Lubelskiej jest kierunkiem prowadzonym zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Inżynieria logistyki na Politechnice Lubelskiej charakteryzują się bogatym programem nauczania, na który składają się, między innymi takie przedmioty jak: rachunek kosztów dla inżynierów, podsystemy logistyczne, grafika inżynierska, podstawy programowania strukturalnego, podstawy metrologii, badania operacyjne, ekologistyka, inżynieria systemowa, makroekonomia, marketing, podstawy zarządzania, metody optymalizacyjne w logistyce, automatyzacja procesów logistycznych, zastosowanie narzędzi analitycznych w logistyce, mikroekonomia, inteligencja obliczeniowa i uczenie maszynowe, zarządzanie operacyjne w logistyce, zarządzanie zapasami i gospodarką magazynową, logistyka międzynarodowa, projektowanie i optymalizacja procesów logistycznych, zarządzanie innowacjami w logistyce, eksploatacja i niezawodność systemów logistycznych w przedsiębiorstwie.

Inżynieria logistyki na Politechnice Lubelskiej to kierunek typowo praktyczny, na którym na pierwszym miejscu stawia się wyposażenie studentów w takie umiejętności, jak: projektowanie systemów i procesów logistycznych oraz rozwiązywanie problemów powstałych w tych systemach za pomocą metod i technik inżynierskich. Warto podkreślić, że specjaliści w tej dziedzinie znajdują zatrudnienie praktycznie w każdej branży, zatem absolwenci omawianego kierunku nie powinni mieć kłopotów z realizacją planów zawodowych. A gdzie mogą pracować po zakończeniu nauki? Osoby, które ukończyły Inżynierię logistyki na Politechnice Lubelskiej znajdą zatrudnienie jako logistycy, specjaliści do spraw logistyki, inżynierowi procesów logistycznych, specjaliści gospodarki materiałowej, specjaliści transportu wewnętrznego i magazynowania, specjaliści do spraw utrzymania ruchu, projektanci systemów logistycznych.

Kierunki studiów w Lublinie to niemała lista dyscyplin, którymi można się zająć. Naturalnie, Inżynieria logistyki także na niej figuruje i, co oczywiste, cieszy się sporą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować? Aby ułatwić sobie podejmowanie decyzji, warto wiedzieć – jakie ma Politechnika Lubelska opinie? Ania, studentka Inżynierii logistyki mówi:

„Politechnika Lubelska to prestiż, gwarancja świetnego wykształcenia i dobry start w dorosłe, zawodowe życie. Ta uczelnia po prostu posiada wszystko, czego studentowi potrzeba.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię logistyki na Politechnice Lubelskiej:

Absolwent kierunku Inżynieria logistyki na Politechnice Lubelskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • rozwiązywania problemów logistycznych za pomocą metod i technik inżynierskich,
 • projektowania systemów i procesów logistycznych,
 • zarządzania specjalistycznymi funkcjami oraz procesami logistycznymi,
 • posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego,
 • zastosowania narzędzi informatycznych w rozwiązywaniu typowych problemów w poszczególnych podsystemach funkcjonalnych logistyki,
 • współpracy w grupie i prowadzenia negocjacji z kontrahentami.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria logistyki:

Absolwent kierunku Inżynieria logistyki na Politechnice Lubelskiej może znaleźć zatrudnienie jako:

 • logistyk,
 • specjalista do spraw logistyki,
 • inżynier procesów logistycznych,
 • specjalista gospodarki materiałowej,
 • specjalista transportu wewnętrznego i magazynowania,
 • specjalista do spraw kontaktu z klientami,
 • specjalista do spraw utrzymania ruchu,
 • projektant systemów logistycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria logistyki brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Lubelska# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria logistyki - wszystko co musisz wiedzieć

Politechnika Lubelska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej

 

Komentarze (0)