INŻYNIERIA LOGISTYKI studia - kierunek studiów

W dobie rozwoju gospodarki i powstawania wielu nowych, prężnie działających przedsiębiorstw, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie logistyki, którzy zajmowaliby się nadzorowaniem każdego etapu łańcucha dystrybucji. Nic więc dziwnego, że studia logistyczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kierunek inżynieria logistyki dodatkowo skupia się na wykształceniu wśród studentów zdolności inżynierskich i wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce rozwijać się w kilku kierunkach jednocześnie, a dodatkowo masz zdolności z zakresu przedmiotów ścisłych to studia na kierunku inżynierii logistyki powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku inżynieria logistyki?

Przede wszystkim w trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej logistyki, a dodatkowo wykształcisz zdolności inżynierskie. Na zajęciach, dowiesz się więcej na temat tego czym zajmuje się ta dziedzina nauki i poznasz jej różne rodzaje. Co więcej, zaznajomisz się z metodami projektowania systemów logistycznych i rozwiązywania problemów powstałych podczas twojej pracy.

Ponadto, będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru ekonomii, informatyki, finansów, statystyki, a nawet prawa. Kompetencje z tych gałęzi nauki poszerzą twoje horyzonty i umożliwią Ci na bardziej świadome i optymalne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, a także przygotują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Podczas kursu, zapoznasz się z nowoczesnymi technologiami informatycznymi i dowiesz się jak używać ich w branży logistycznej.

Zajęcia, wykłady i warsztaty będą prowadzone przez specjalistów i praktyków w dziedzinie logistyki, którzy podzielą się z tobą, swoim wieloletnim doświadczeniem . Jako student rozwiniesz także swoje zdolności językowe, uczestnicząc w lektoracie z języka obcego, co poszerzy twoje perspektywy zawodowe i pozwoli Ci rozpocząć karierę międzynarodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

W czasie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu logistyki i poszczególnych jej działów, a także zdobędziesz umiejętności z dodatkowych dziedzin nauki. Tak szerokie, interdyscyplinarne wykształcenie pozwoli Ci znaleźć pracę w wielu przedsiębiorstwach. Zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru logistyki stale rośnie, dlatego też bez problemu znajdziesz zatrudnienie w swoim zawodzie. Z pewnością sprawdzisz się na stanowisku specjalisty do spraw logistyki czy inżyniera logistyki. Inną równie ciekawa opcją jest możliwość rozpoczęcia kariery w handlu, produkcji lub usługach.

Zdobyte umiejętności umożliwią ci pracę w zawodzie specjalisty do spraw zbytu i kontaktu z klientem. Znajomość języka obcego z pewnością zwiększy twoje perspektywy zawodowe i sprawi, że będziesz gotowy do pracy w międzynarodowych firmach, a także poza granicami naszego kraju. Kolejną możliwością jest założenie działalności gospodarczej i skupienie się na prowadzeniu i rozwijaniu własnego biznesu. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania nauki na studiach magisterskich i zdobywanie dalszego wykształcenia.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem na kierunku inżynieria logistyki, powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, język obcy, matematyka, WOS, historia, informatyka lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA LOGISTYKI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Kierunek inżynieria logistyki prowadzony jest przez:

Wydział Zarządzania POLLUB

Zobacz inne kierunki Logistyka i Transport

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA JAKĄ ZDOBĘDZIESZ NA KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI:

 • Umiejętność posługiwania się narzędziami informatycznymi
 • Wiedza z zakresu logistyki
 • Wiedza z zakresu finansów, prawa i zarządzania
 • Umiejętność projektowania systemów i procesów logistycznych
 • Techniki i metody inżynierskie
 • Język obcy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI:

 • Logistyk
 • Specjalista do spraw gospodarki materiałowej
 • Specjalista transportu wewnętrznego
 • Specjalista do spraw zbytu
 • Branża handlowa
 • Branża usługowa
 • Własna działalność gospodarcza

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI

Komentarze (0)