Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

Architektura wnętrz

02.02.2022

 

Architektura wnętrz – Uniwersytet Zielonogórski 2022

Studia na kierunku architektura wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku architektura wnętrz w UZ
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • marketing sztuki
 • komputerowe wspomaganie projektowania
 • malarstwo
 • geometria wykreślna i perspektywa
 • zagadnienia i tendencje w sztuce współczesnej
 • historia sztuki

 

Na samym początku wnętrza miały ochraniać człowieka przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Miały służyć jako miejsca, w których nie zmarznie i nie zmoknie. Następnie, miały także służyć do przygotowywania pożywienia oraz ukrycia się przed dziką zwierzyną. I tak, z każdym kolejnym krokiem wnętrza poszerzały swoje znaczenie i wartość w życiu człowieka. Czy tak, w dużym skrócie, można opisać historię architektury wnętrz? Owszem, ponieważ po zapewnieniu fundamentalnych, podstawowych potrzeb człowiek zaczął upiększać swoje najbliższe otoczenie i sprawiać, że jest jego, czyli posiada określony styl i charakter. Architektura wnętrz to dyscyplina artystyczna, techniczna i powiązana z psychologią. Dlaczego? Ponieważ projekt ma być ładny, stabilny i zaspokajać konkretne potrzeby. Nietrudno odgadnąć, że architekt wnętrz musi charakteryzować się różnorodnymi umiejętnościami. Powinien łączyć w swojej pracy własny język artystyczny i poczucie estetyki, znajomość najnowszych mód i kierunków i umiejętność spełniania oczekiwań klienta. Musi być także dobrym, aktywnym słuchaczem i sprawnym dyplomatą, który umie swoje pomysły przedstawić atrakcyjnie i przekonująco. Na szczęście, tego wszystkiego można się nauczyć. Wystarczy wybrać odpowiednie studia. Odpowiednie, czyli jakie? Z zakresu architektury wnętrz, które można odnaleźć w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Architektura wnętrz oferowany przez Uniwersytet Zielonogórski zakłada pozyskanie gruntownej wiedzy i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. Studenci przygotowują się do zespołowej i indywidualnej pracy projektowej w zakresie architektury wnętrz oraz do organizowania działalności projektowej, jak również prowadzenia pracy artystyczno- badawczej, popularyzatorskiej oraz upowszechniania wartości kulturowych w kształtowaniu otoczenia.

Studia na kierunku Architektura wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim oferują szeroki program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: marketing sztuki, komputerowe wspomaganie projektowania, malarstwo, geometria wykreślna i perspektywa, zagadnienia i tendencje w sztuce współczesnej, historia sztuki, projektowanie architektoniczne, budownictwo z materiałoznawstwem, rysunek, ergonomia, rzeźba, podstawy projektowania wystaw, estetyka, fotografia, rysunek projektowy i projektowanie detalu, podstawy projektowania mebli, rzeźba z modelowaniem, instalacje budowlane, oświetlenie, rysunek prezentacyjny.

Czym powinien wyróżniać się absolwent omawianego kierunku? Umiejętnościami aranżacji przestrzeni i formy, konstruowania wizualizacji przestrzennych w kontekście przygotowania do użytkowania programów komputerowych, doboru odpowiednich struktur i rozwiązań technicznych, czy też czytelnej prezentacji projektu. Z tak szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Architektury wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim znajdą zatrudnienie w pracowniach architektonicznych, zespołach projektowych, instytucjach kultury.

 

Opinie

Studia w Zielonej Górze dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Wybierając Architekturę wnętrz warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie do życia zawodowego. Jakie ma Uniwersytet Zielonogórski opinie? Roksana, studentka Architektury wnętrz mówi:

„Uniwersytet Zielonogórski oferuje ciekawe studia, które posiadają wymiar praktyczny, czyli rzeczywiście przygotowują do określonego zawodu. Polecam tę uczelnię wszystkim tym, którzy chcą zostać specjalistami w swoich dziedzinach.”

 

 

STUDIA W ZIELONEJ GÓRZE - ważne informacje

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Studia w Zielonej Górze

 

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

Architektura wnętrz studia Zielona Góra

Architektura wnętrz studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kreacji i dokonywania syntezy rysunkowej,
 • aranżacji przestrzeni i formy,
 • przygotowywania dokumentacji realizacyjnej,
 • posługiwania się światłem,
 • projektowania mebli,
 • projektowania wystaw,
 • zjawisk występujących w sztuce współczesnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura wnętrz:

Absolwent kierunku Architektura wnętrz na Uniwersytecie Zielonogórskim może znaleźć zatrudnienie w:

 • pracowniach architektonicznych,
 • zespołach projektowych,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Podstawą kwalifikacji jest przegląd prac własnych oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze (0)