ARCHITEKTURA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
Podstawą kwalifikacji na studia jest konkurs z rysunku oraz konkurs świadectw.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Podstawą kwalifikacji jest przegląd portfolio, rozmowa kwalifikacyjna oraz przeliczony wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
BUDOWNICTWO⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Na kierunku Budownictwo kształci się specjalistów, którzy wykorzystując nabytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne posiadają podstawy do twórczej pracy w zakresie: projektowania, wykonawstwa i remontów obiektów budowlanych oraz konstrukcji inżynierskich, nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi.
Inżynier, absolwent studiów inżynierskich na kierunku budownictwo, jest przygotowany do samodzielnego wykonywania zadań w zakresie realizacji obiektów budowlanych, tj. budynków wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi, budowli inżynierskich i obiektów małej architektury oraz projektowania prostych konstrukcji budowlanych. Przygotowany jest również do wytwarzania wyrobów budowlanych i konstrukcyjnych elementów budowlanych. Program dydaktyczny dla całego kierunku studiów obejmuje zarówno przedmioty ogólne, jak i podstawowe przedmioty techniczne.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, laboratoriów oraz ćwiczeń audytoryjnych i projektowych. Student odbywa praktykę budowlaną i praktykę kierunkową. Absolwent posiada współczesną wiedzę z budownictwa oraz umiejętności do pełnienia funkcji technicznych w zakresie kierowania budową lub robotami budowlanymi, do wykonywania nadzoru autorskiego, inwestorskiego i budowlanego. W ramach studiów zawodowych nie przewiduje się specjalności.
Seminarium dyplomowe oraz praca dyplomowa stanowi ukierunkowanie przygotowania absolwenta do przewidywanej pracy zawodowej. Absolwenci kierunku „budownictwo” są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami zatrudnianymi w przedsiębiorstwach budowlanych (wykonawczych lub produkcyjnych), w biurach projektowych, spółdzielniach mieszkaniowych i instytucjach samorządowych, szkołach i jednostkach naukowo-badawczych, oraz w uczelniach wyższych. Ukończenie studiów I stopnia jest podstawą do ubiegania się na studia II stopnia celem uzyskania tytułu magistra inżyniera.
ZWIŃ
Wymagania rekrutacyjneSpecjalności
Studia II stopnia stacjonarne
Studia II stopnia niestacjonarne
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku budownictwo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
chemia, fizyka, informatyka, język obcy, język polski, matematyka
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji za: przeliczony wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu, zgodność albo pokrewieństwo specjalności ukończonych studiów z wybraną specjalnością studiów drugiego stopniaInformacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
GEOINFORMATYKA I TECHNIKI SATELITARNE⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Absolwent kierunku zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianych nauk geoinformatycznych, w szczególności z zakresu: gospodarki przestrzennej, geodezji, kartografii, informatyki, budownictwa i podstaw technik satelitarnych. Będzie potrafił pracować w interdyscyplinarnych zespołach takich jak informatycy, projektanci, kartografowie, geologowie, geodeci, architekci, planiści przestrzenni.
Absolwent będzie umiał samodzielnie zaprojektować i wykonać oprogramowanie wykorzystywane przez specjalistów, którzy w swojej pracy bazują na dostępnych informacjach przestrzennych, będzie również umiał odpowiednio dobrać i wykorzystać technologie GIS (systemów informacji przestrzennej).
Absolwent będzie przygotowany do pracy w instytucjach i firmach zajmujących się tworzeniem produktów geoinformacyjnych: map cyfrowych, geoportali, aplikacji komputerowych i mobilnych mających za zadanie pozyskanie i przetworzenie danych przestrzennych, a także w przedsiębiorstwach zarządzających danymi geoinformatycznymi (np. planowanie przestrzenne, ochrona środowiska, logistyka i transport, geodezja i kartografia, budownictwo, geologia).
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
INŻYNIERIA ŚRODOWISKA⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) (II) czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku inżynieria środowiska brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, geografia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Kandydaci przyjmowani są według kolejności na liście rankingowej, sporządzonej na podstawie punktacji za: przeliczony wynik ukończenia studiów wpisany do dyplomu,zgodność albo pokrewieństwo kierunku ukończonych studiów z wybranym kierunkiem studiów drugiego stopnia.Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
ZARZĄDZANIE GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ⋮ |
Rekrutacja |
stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Pokaż więcej
Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie w podmiotach administracji lokalnej i regionalnej, biurach planowania urbanistycznego, instytucjach naukowych, społecznych, działach planowania przedsiębiorstw komunalnych i firmach konsultingowych.
Wykształcenie w zakresie zarządzania gospodarką komunalną pomoże też w pełni realizować zadania członkom samorządów lokalnych i kandydatom do nich, rad i gremiów konsultacyjnych oraz organizacji działających na rzecz gospodarki miejskiej i mieszkańców miast. Są też przygotowani do podjęcia studiów drugiego stopnia w zakresie zarządzania gospodarką komunalną, gospodarki komunalnej, inżynierii środowiska i zarządzania środowiskiem.
Absolwenci odznaczają się umiejętnością posługiwania się językiem obcym na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętnością posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku kształcenia. Wykorzystują w pracy narzędzia informatyczne, zarówno w sferze oprogramowania biurowego, statystycznego opracowania danych, CAD, BIM, jak innego – specjalistycznego, związanego z kierunkiem studiów.
ZWIŃ
STUDIA I STOPNIA
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie
Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Zielonogórski
Choć jeszcze tego nie doświadczyłem to jestem pewien, że projektowanie ulic, domów, miast to nieprawdopodobne uczucie, którego nie można porównać do innych. Marzy mi się zaprojektowanie jakiegoś znaczącego budynku, a potem mijanie go podczas zwykłego spaceru. Czyż to nie cudowne? Właśnie dla takich marzeń studiuję Architekturę na Uniwersytecie w Zielonej Górze.
Dużo matematyki i fizyki. Kierunki techniczne to jednak nie tylko wyliczenia, to też dużo koncepcji twórczych... Zawsze miałam dużo pomysłów, a na Uniwersytecie Zielonogórskim mogę je dopracowywać, a nawet realizować podczas projektów czy praktyk. Polecam!
Budownictwo to dziedzina, która zawsze będzie się rozwijać. Dlatego jest świetną inwestycją, a także motorem do ciągłego kształcenia i badania nowych zagadnień. Studiuję na Uniwersytecie Zielonogórskim, bo tutaj znalazłem specjalność, która najbardziej mnie interesuje, czyli Efektywność energetyczna w budownictwie.
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia: