Architektura wnętrz - Zielona Góra

Architektura wnętrz - Zielona Góra

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Architektura wnętrz studia Zielona Góra 2022 | woj. lubuskie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Zielonej Górze to studia licencjackie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

W Zielonej Górze architekturę wnętrz możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Zielonogórskim (UZ) w trybie stacjonarnym (dziennym).
 
Opis kierunku

Studia na kierunku architektura wnętrz oferują zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. W trakcie nauki studenci będą mieli szansą na poznanie licznych zagadnień dotyczących historii sztuki i architektury, nauk technicznych, komunikacji społecznej oraz prawa. Dodatkowo zyskają umiejętności praktyczne w obszarze organizowania działalności projektowej oraz zespołowej i indywidualnej pracy projektowej w zakresie architektury wnętrz. Co więcej, studia na kierunku architektura wnętrz to także szansa na opanowanie takich przedmiotów jak budownictwo, opracowania techniczne czy materiałoznawstwo wykorzystywane w architekturze.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia w Zielonej Górze na kierunku architektura wnętrz w roku akademickim 2022/2023 najczęściej brany jest pod uwagę wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz przeglądu prac kandydata. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku architektura wnętrz w uczelniach publicznych są bezpłatne.
 

Praca po studiach

Absolwenci architektury wnętrz nie powinni mieć większych problemów ze znalezieniem stabilnego i twórczego zatrudnienia, które pozwoli im na wszechstronny rozwój zdobytych w czasie kształcenia umiejętności. Wykwalifikowani architekci wnętrz z powodzeniem znajdą zatrudnienie w różnego rodzaju biurach architektonicznych i projektowych, które oferują klientom szeroki zakres usług – od wstępnych projektów, aż po wykończenie.

 

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Zielona Góra

Zobacz, na jakich uczelniach w Zielonej Górze jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia w Zielonej Górze na kierunku architektura wnętrz są niezwykle elitarne i przewidują naprawdę niewielką ilość miejsc. W procesie rekrutacji najważniejszy jest etap przeglądu prac własnych oraz rozmowa kwalifikacyjna. Teczka prac powinna składać się z minimum dziesięciu prac z zakresu malarstwa i rysunku, a dodatkowo może zawierać prace odnoszące się do projektowanie architektonicznego, rzeźby, fotografii. Rozmowa kwalifikacyjna odnosi się do prezentowanych prac oraz współczesnego życia artystycznego. Wyniki z egzaminów maturalnych są drugorzędne, niemniej jednak warto zdobyć wysokie ilości punktów.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Zielonej Górze

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

 
Studia architektoniczne w zakresie architektury wnętrz są niezwykle prestiżowe. Uczelnie w Zielonej Górze oferują je w ramach studiów stacjonarnych. Studia dzienne wiążą się z regularnymi spotkaniami, systematyczną nauką, praktykami zawodowymi, a także niejednokrotnie z zajęciami artystycznymi w plenerze.
Program kształcenia obfituje w przedmioty manualne i twórcze. Nie brakuje zajęć z malarstwa, rzeźby czy rysunku, ponieważ studenci pragną rozwijać swoje predyspozycje w tym kierunku. W siatce zajęć znajdziesz także przedmioty takie jak na przykład:
 • projektowanie architektoniczne,
 • budownictwo z materiałoznawstwem,
 • konstrukcje budowlane i technologie,
 • podstawy projektowania terenów zielonych z elementami ekoprojektowania,
 • podstawy projektowania mebli,
 • podstawy projektowania wystaw,
 • komputerowe wspomaganie projektowania
 • i wiele innych.
Studia nie przewidują specjalności. Program kształcenia obfituje jednak w warsztaty projektowe oraz różnego rodzaju wyjazdy, które dbają o kreatywny rozwój studentów. Przedmioty dzielone są na moduły obowiązkowe i obieralne, a przeprowadzane są w ramach wykładów, ćwiczeń czy warsztatów. Interdyscyplinarne wykształcenie łączy w sobie informacje z zakresu designu, architektury wnętrz, wzornictwa, wnętrz krajobrazowych i terenów zieleni czy wystaw. Ważna jest także praktyka, na którą składają się normy budowlane, zasady ergonomii i konstrukcji. Absolwenci rozwijają predyspozycje organizacyjne i kierownicze, umiejętności manualne i kreatorskie, zdobywają zdolności współpracy w grupie, co wiąże się z umiejętnościami komunikacyjnymi. Studia architektoniczne w Zielonej Górze dążą do stworzenia najlepszych ekspertów, którzy każdy projekt urozmaicą wyszukaną estetyką, zmysłem odnajdującym piękno w szczególe i pasją, która zmieni oblicze każdego wnętrza.
 

1. Dla kogo ten kierunek?

George Nelson powiedział: „To nie kreatywne myślenie jest drogą do tworzenia kreatywnych projektów. Twoje projektowanie jest drogą do kreatywnego myślenia". Otwarty umysł pozwolił Nelsonowi wyprzedzić epokę i stworzyć całkiem nowe trendy w designie wnętrz. Projektowanie z pewnością łączy się z twórczym myśleniem i pasją, która odzwierciedla się we wszelakich pomysłach. Koncepcyjność wymaga techniki i wiedzy, ale także talentu.
Kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze szuka idealnych kandydatów, którzy nie dość, że interesują się designem, to jeszcze mają ku niemu predyspozycje. Plastyczny talent, umiejętności manualne, a także zainteresowanie zarówno historią sztuki, jak i pojmowanie nauk ścisłych jak matematyka i fizyka, to najważniejsze wytyczne stawiane przyszłym studentom. Architektura wnętrz potrzebuje ekspertów w swojej dziedzinie. Ale Ci eksperci muszą być przede wszystkim artystami dla swoich wnętrz.
 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Zielonej Górze umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątkuStudia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

3. Gdzie studiować

Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak architektura wnętrz możesz realizować w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest to wszechstronna uczelnia, która swoim studentom oferuje interdyscyplinarne wykształcenie w bardzo różnorodnych dziedzinach, również powiązanych ze sferą artystyczną.
 

4. Praca po studiach

Uczelni w Zielonej Górze tworzą specjalistów, którzy mają najwyższe kwalifikacje projektowo-artystyczne. Absolwenci pracują indywidualnie bądź w zespołach, a ich celem jest kształtowanie otoczenia czy przestrzeni człowieka zarówno pięknie, jak i odpowiedzialnie.
Absolwenci zdobywają zatrudnienie w agencjach reklamowych, pracowniach architektonicznych, firmach budowlano-architektonicznych, studiach architektury wnętrz, studiach promocji i reklamy wizualnej, biurach projektowych, agencjach designerskich, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich. Niejednokrotnie otwierają także własną działalność gospodarczą. W pracy zajmują się projektowaniem i aranżowaniem wnętrz, współpracują z przedstawicielami innych dziedzin technicznych, wykonują zlecane projekty.
 
5. Program studiów i przedmioty
Program kształcenia z oczywistych względów będzie wymagał zajęć z rysunku, malarstwa czy rzeźby. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak podstawy projektowania terenów zielonych z elementami ekoprojektowania, budownictwo z materiałoznawstwem, konstrukcje budowlane i technologie, podstawy projektowania mebli, podstawy projektowania architektury wnętrz, podstawy projektowania wystaw, komputerowe wspomaganie projektowania, psychofizjologia widzenia i wiele innych.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Zielonej Górze trwają 3 lata (studia I stopnia).
Kierunki studiów w Zielonej Górze takie jak architektura wnętrz możesz realizować w ramach pierwszego stopnia studiów licencjackich. Studia te trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Absolwenci zyskują przygotowanie do podjęcia pracy jako projektanci wnętrz, ale i możliwość podjęcia współpracy z branżami pokrewnymi.
Po uzyskaniu tytułu licencjata absolwenci mogą kontynuować edukację na studiach magisterskich w ramach innego kierunku studiów, który odpowiada zagadnieniom związanym z architekturą wnętrz. Drugi stopień studiów absolwenci podejmują w ramach wzornictwa, designu, sztuk wizualnych czy architektury wnętrz także w innym mieście. Uczelnie w Zielonej Górze dbają o komfort studiowania oraz przedstawiają bogatą ofertę kierunków, by spełnić oczekiwania przyszłych kandydatów na studia.

Architektura wnętrz w Zielonej Górze - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat

Jaka praca po kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia architektoniczne w Zielonej Górze zapewniają absolwentom wysokie kwalifikacje projektowo-artystyczne, dzięki czemu podejmują oni indywidualną bądź zespołową współpracę w momencie kształtowania otoczenia człowieka XXI wieku. Przestrzeń kształtowana jest w zgodzie z estetycznymi i użytkowymi standardami życia, przy zachowaniu ostrożności w stosunku do środowiska naturalnego. Absolwenci podejmują zatrudnienie w firmach budowlano-architektoniczne, biurach projektowych, agencjach reklamowych, agencjach designerskich, studiach architektury wnętrz, studiach promocji i reklamy wizualnej, pracowniach architektonicznych, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, biurach planowania przestrzennego i rozwoju miast, administracji architektoniczno-budowlanej; otwierają także własną działalność gospodarczą architektoniczno-projektową.
Studenci zdobywają umiejętności koordynowania swoich działań z ekspertami z różnych branży technicznych, a także nadzorują realizację projektów. Zajmują się kształtowaniem przestrzennym, projektowaniem architektonicznym, a także urbanistycznym. Tworzą zarówno wnętrza mieszkalne, jak i obiekty usługowe czy przemysłowe Projektują również przedmioty i wzory użytkowe, na przykład meble czy opakowania.
Absolwenci kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze zdobywają zatrudnienie w sektorze prywatnym i publicznym. Współpracują z firmami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Najnowsze trendy, ale i nowe technologie wpływają z korzyścią dla postępu architektonicznego i wizualnego. Absolwenci często zajmują się także komputerową inwentaryzacją i rekonstrukcją obiektów architektonicznych i urbanistycznych. Jeśli masz artystyczną duszę, ale techniczny umysł, ten kierunek może być idealnym połączeniem dla Twojej osobowości.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Zielonogórskim.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Zielonogórski oferuje 12 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Architektura wnętrz studia w Zielonej Górze - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Zielonej Górze

Uczelnie w Zielonej Górze - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Zielonogórski (Wydział Artystyczny UZ) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Architekci wnętrz to ludzie, którzy swoim designem i zmysłem kreatorskim zachwycają swoich klientów. Na runku ciężko się wybić, ale jeśli jesteś pasjonatem, dążysz do realizacji swoich zamierzeń i samorozwoju, zapewne pokażesz się od najlepszej strony i zyskasz dużą przychylność ze strony odbiorców. Studia architektoniczne na architekturze wnętrz podchodzą niejako pod kierunek artystyczny. Nie są to więc studia dla każdego. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:
 • Czy nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka czy fizyka nie sprawiają Ci problemów?
 • Czy w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się historia sztuki i współczesne życie artystyczne?
 • Czy masz zapędy kreatorskie i głowę pełną pomysłów?
Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że jest to kierunek elitarny, a na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych. Musisz postarać się o bardzo dobre zaprezentowanie na rozmowie kwalifikacyjnej oraz przygotować teczkę jak najlepszych prac z zakresu malarstwa i rysunku (techniki dowolne) oraz z zakresu projektowania architektonicznego, rzeźby, fotografii. Rozmowa kwalifikacyjna będzie odnosiła się do prezentowanych prac oraz współczesnego życia artystycznego. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Świadectwo dojrzałości w procesie rekrutacyjnym na kierunek architektura wnętrz w Zielonej Górze odgrywa drugorzędną rolę. Tak czy inaczej, musisz zdać obowiązkowe dla wszystkich przedmioty, to znaczy matematykę, język polski, język obcy nowożytny. Warto także pokusić się o przedmioty dodatkowe, zdawane na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym. Wśród nich zastanów się nad historią, historią sztuki czy wiedzą o kulturze. Dodatkowych punktów może dostarczyć Ci udział w olimpiadach i konkursach. Laureaci i finaliści zdobywają z reguły maksymalne ilości punktów. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Artystycznej.
Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najistotniejsze są oczywiście egzaminy wstępne. Komisja Rekrutacyjna oczekuje jednak z reguły świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia studiów do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, dowodu osobistego do wglądu, teczki z pracami rysunkowymi. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Zielonej Górze.
 
STUDIA W ZIELONEJ GÓRZE - ważne informacje

kierunki studiów w Zielonej Górze

studia w Zielonej Górze

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

architektura wnętrz studia

studia architektura i budownictwo w Zielonej Górze

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Zielonej Górze?

Studia w Zielonej Górze na kierunku architektura wnętrz to bardzo prestiżowe i cenione studia artystyczno-techniczne.

Kamil, student drugiego roku studiów licencjackich, uznał:

Projektowanie wnętrz wymaga dużej uwagi i estetycznego zmysłu. Musisz wiedzieć, co połączyć z czym, by wyszło arcydzieło, a nie kicz. Ale nie chodzi jedynie o nasz zamysł. Musisz słuchać z uwagą klientów, wejść do ich wnętrz i stworzyć ich dom.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Zielona Góra studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Zielona Góra studia stacjonarne

Popularne kierunki architektura i budownictwo w Zielonej Górze

Kierunki architektura i budownictwo w Zielonej Górze

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski