Wzornictwo

Wzornictwo

Wzornictwo

27.06.2022

Wzornictwo – Akademia Sztuki w Szczecinie 2022

Studia na kierunku wzornictwo w Akademii Sztuki w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku wzornictwo w AS SZCZECIN
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: bezpłatne

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku wzornictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • rzeźba i działania przestrzenne
 • komputerowe wspomaganie komunikacji wizualnej
 • podstawy projektowania opakowań
 • podstawy animacji i modelowania 3D
 • podstawy gier komputerowych

 

Wzornictwo, szeroko rzecz ujmując, jest działalnością twórczą, mającą na celu określenie wieloaspektowych cech przedmiotów, procesów, usług oraz ich całych zespołów w całościowych cyklach istnienia. Co ważne, odnosi się nie tylko do strony wizualnej, ale integruje różne obszary, takie jak kultura, nauka czy technika. Chcąc poznać bliżej tę przestrzeń warto zwrócić uwagę na kierunek Wzornictwo, prowadzony w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Kierunek Wzornictwo realizowany w Akademii Sztuki w Szczecinie zakłada nabycie umiejętności projektowania przedmiotów, ubioru czy graficznych elementów komunikacji wizualnej;  tworzenia zarówno estetycznej strony projektu, jak i rozwiązywania problemów funkcji czy konstrukcji. Studenci zapoznają się z zagadnieniami projektowania wydawnictw i publikacji multimedialnych, projektowania ubioru, projektowania tkaniny, projektowania obuwia i akcesoriów, liternictwa i typografii, fotografii reklamowej i wydawniczej, czy stylizacji mody. Wzornictwo Akademii Sztuki w Szczecinie jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w formie stacjonarnej.

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku Wzornictwo w Akademii Sztuki w Szczecinie oferują szeroki program nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: rzeźba i działania przestrzenne, komputerowe wspomaganie komunikacji wizualnej, podstawy projektowania opakowań, podstawy animacji i modelowania 3D, podstawy gier komputerowych, fotografia reklamowa i wydawnicza, podstawy projektowania VR, podstawy liternictwa i typografii, historia i teoria designu, trendy w projektowaniu, rysunek koncepcyjny, historia i teoria sztuki, aplikacje mobilne, techniki obuwnicze, podstawy projektowania obuwia i akcesoriów, tendencje w modzie, nowe media, fotografia mody i produktu, rysunek żurnalowy, podstawy projektowania konceptualnego, podstawy projektowania bionicznego, modelowanie i prototypowanie, rysunek techniczny i projektowy, metodyka projektowania produktu, rysunek prezentacyjny i zawodowy, druk 3D.

Wzornictwo w Akademii Sztuki w Szczecinie to kierunek o wyraźnym profilu praktycznym. Już od początku procesu kształcenia prowadzona jest praktyczna nauka technologii wytwarzania produktów, w pracowniach kierunkowych realizowane są zadania projektowe zlecane przez zewnętrzne firmy, a po każdym roku studiów organizowane są obowiązkowe, czterotygodniowe praktyki zawodowe. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w zespołach projektowych, a także będą mogli samodzielnie prowadzić własną działalność artystyczną.

 

Opinie

Studia w Szczecinie to szerokie zagadnienie i bogaty obszar kształcenia. Każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy i rozwinięciem umiejętności w dowolnej dyscyplinie bez trudu odnajdzie odpowiednie do tego miejsce. Planując podjęcie nauki na kierunku Wzornictwo warto przyjrzeć się bliżej omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Akademia Sztuki w Szczecinie opinie? Marta, studentka Wzornictwa mówi:

„Akademia Sztuki w Szczecinie to miejsce, w którym mieszają się kolory i osobowości. Wykładowcy i studenci tworzą razem barwną społeczność, przez co nauka wydaje się czymś więcej niż tylko pracą na zajęciach. "

 

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Szczecinie

Studia w Szczecinie

 

 

WZORNICTWO - ważne informacje

Wzornictwo studia Szczecin

Wzornictwo studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Wzornictwo w Akademii Sztuki w Szczecinie:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Akademii Sztuki w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • historii sztuki, wzornictwa i kultury,
 • posługiwania się warsztatem plastycznym w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby oraz współczesnych mediów,
 • technik wspomagających projektowanie,
 • analizowania oraz formułowania problemów i założeń projektowych,
 • doboru metod i procesów tworzenia,
 • projektowania światła,
 • projektowania opakowań,
 • technik krawieckich i obuwniczych,
 • projektowania ubioru i tkaniny,
 • komunikacji wizualnej,
 • rysunku technicznego i koncepcyjnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Wzornictwo:

Absolwent kierunku Wzornictwo w Akademii Sztuki w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie między innymi w:

- zespołach projektowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wzornictwo brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

I etap: przesłanie portfolio i listu motywacyjnegoII etap: rozmowa kwalifikacyjna oraz autoprezentacja

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Komentarze (0)