chór akademicki sggw

Chór Akademicki SGGW

Chór Akademicki istnieje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego od 1964 roku. Tworzą go studenci, absolwenci i pracownicy Uczelni. Repertuar stanowi muzyka klasyczna: polifonia renesansu i baroku, romantyzm, negro spirituals i opracowania pieśni ludowych. Co najmniej raz w roku prezentujemy dzieła oratoryjne z udziałem solistów i orkiestry. W ostatnich latach były to m.in.:

„Requiem” W.A. Mozarta, Pasja według Św. Jana i Wielka Msza h-moll J.S. Bacha, Ein Deutsches Requiem J. Brahmsa, Requiem G. Fauré. Chór jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.
Zapraszamy na próby dwa razy w tygodniu do sali 101 w budynku nr 8 na terenie kampusu, a na próby otwarte w czwartki o 19.00 w ciągu roku akademickiego.
Oferujemy możliwość rozwoju artystycznego, miłe towarzystwo nietuzinkowych ludzi, niezapomniane wrażenia koncertowe i wyjazdy w różne części kontynentu. Umiejętność prawidłowego operowania swoim głosem oraz znajomość nut nie są wymagane – tutaj Cię tego nauczymy.
budynek 8
tel. 22 593 14 28 lub www.chor.sggw.pl
 
 
Źródło: materiały promocyjne SGGW

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)