Przedsiębiorczość i finanse

Przedsiębiorczość i finanse

Przedsiębiorczość i finanse

Przedsiębiorczość i finanse – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 2021

Studia na kierunku przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku przedsiębiorczość i finanse znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • matematyka w finansach
 • mikroekonomia
 • marketing
 • etyka gospodarcza
 • narzędzia statystyczne analizy procesów gospodarczych
 • rachunkowość
 • analiza finansowa
 • analiza rynku

 

W jaki sposób założyć i prowadzić własną działalność? Niejedna osoba szuka odpowiedzi na to pytanie. Jakie umiejętności należy posiadać, aby stworzyć własną firmę albo skutecznie kierować innymi przedsięwzięciami? Na wszystkie podobne pytania odpowiedź można znaleźć na studiach na kierunku Przedsiębiorczość i finanse. Realizuje go Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Kierunek Przedsiębiorczość i finanse oferowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach umożliwia pozyskanie wiedzy na temat prowadzenia przedsięwzięć biznesowych oraz nabycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia firmy. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami z zakresu zarządzania, finansów, rachunkowości, podatków, analizy ekonomicznej, analizy rynku, informatyki i biznesu międzynarodowego. Cechą charakterystyczną kierunku jest kształtowanie przedsiębiorczej postawy w tym w szczególności kierowania ludźmi, gotowości do podejmowania ryzyka, zdolności do kreowania pomysłów i wykorzystania potencjalnych okazji rynkowych. Przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach to kierunek realizowany zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Studia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach posiadają bogaty program nauczania, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak: matematyka w finansach, mikroekonomia, marketing, etyka gospodarcza, narzędzia statystyczne analizy procesów gospodarczych, rachunkowość, analiza finansowa, analiza rynku, finansowanie działalności gospodarczej, podstawy prawa gospodarczego, pośrednictwo pracy i doradztwo zawodowe, podatki, podstawy samodzielnego księgowania.

To, co wyróżnia kierunek Przedsiębiorczość i finanse to formy prowadzenia zajęć. Studenci uczestniczą w wykładach, analizach przypadków i ćwiczeniach na nowoczesnych oprogramowaniu informatycznym. Ważnym elementem są także dyskusje, burze mózgów, realizacje projektów, czy prezentacje, a także uczenie się przez wejście w rolę. Ponadto, poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności służy także uczestnictwo w kołach naukowych, a zwłaszcza w Kole Naukowym Zarządzania "Menedżer". A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w średnich i dużych przedsiębiorstwach, firmach doradczych, zespołach projektowych.

Katowice, jak na stolicę regionu przystało, oferuje szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości. Zastanawiając się nad studiami związanymi z naukami ekonomicznymi warto zapoznać się z ofertą dydaktyczną jednej z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach opinie? Olga, studentka Przedsiębiorczości i finansów mówi:

„Wybrałam studia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, aby zdobyć wiedzę i umiejętności, dzięki którym łatwiej mi będzie podjąć działalność i odnaleźć się na rynku.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Przedsiębiorczość i finanse na UE w Katowicach:

Absolwent kierunku Przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • przedsiębiorczości społecznej,
 • techniki pracy menedżera,
 • zasad współpracy z instytucjami otoczenia biznesu,
 • diagnozy problemu decyzyjnego,
 • analizy finansowej i analizy rynku,
 • prawa gospodarczego,
 • finansowania działalności gospodarczej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Przedsiębiorczość i finanse:

Absolwent kierunku Przedsiębiorczość i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • średnich i dużych przedsiębiorstwach,
 • firmach doradczych,
 • zespołach projektowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku przedsiębiorczość i finanse brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

fizyka, geografia, historia, informatyka, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Kandydaci na pierwszy rok studiów stacjonarnych drugiego stopnia przyjmowani są na studia na podstawie wyników pisemnego egzaminu sprawdzającego predyspozycje niezbędne do zrealizowania studiów drugiego stopnia. Uczelniana Komisja Rekrutacyjna może zdecydować o odstąpieniu od owego egzaminu, wówczas kandydaci są przyjmowani na studia na podstawie konkursu ocen na dyplomie.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Przedsiębiorczość i finanse - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Katowicach

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)