Cultural Communication

Cultural Communication

Cultural Communication

Uniwersytet Gdański - kierunki studiów

Cultural Communication – Uniwersytet Gdański 2021

Studia na kierunku Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku cultural communication znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • Practical English
 • Practical Polish
 • Social Aspects of Language
 • History of European Literature and Culture
 • History of Literature in English
 • Introduction to Polish Literature and Culture
 • Psychology of Cultural Communication

 

Świat ma wiele do zaoferowania, a w różnych jego miejscach żyją ludzie tacy, jak my. Mają te same zainteresowania, słuchają podobnej muzyki, lubią podobną kuchnię. Chociaż w bardzo prostych słowach, między innymi na tym polega komunikacja międzykulturowa. Jest wymianą myśli, idei, wiedzy, szukaniem cech wspólnych. To nie tylko język i umiejętność zrozumienia wypowiadanych przez siebie słów. To relacja. W jaki sposób zbudować jak najmocniejszą? Tego można dowiedzieć się na kierunku Cultural Communication, który prowadzony jest na Uniwersytecie Gdańskim, na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Cultural Communication prowadzony na Uniwersytecie Gdańskim zakłada pozyskanie wiedzy na temat zagadnień związanych z kulturoznawstwem, językoznawstwem, literaturoznawstwem. Studenci uczą się analizy skomplikowanych zjawisk i problemów rozmaitych kultur i społeczeństw, a także rozwijają umiejętności zarządzania projektami i instytucjami kultury. Ponadto, rozwijają kompetencje językowe w języku angielskim oraz opanowują nowoczesne technologie informacyjne i warsztat tworzenia profesjonalnych projektów i organizowania działalności artystycznej w zróżnicowanych społecznie i politycznie kulturach. Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim jest kierunkiem realizowanym w formie stacjonarnej.

Studia na kierunku Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim obejmują między innymi takie przedmioty jak: Practical English, Practical Polish, Social Aspects of Language, History of European Literature and Culture, History of Literature in English, Introduction to Polish Literature and Culture, Psychology of Cultural Communication, Cultural Landscape, Social and Political Culture.

A co po studiach? Absolwenci Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w instytucjach kultury, wydawnictwach, branży turystycznej.

Studia w Gdańsku dają szerokie możliwości edukacyjne, dlatego w mieście tym każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy powinien znaleźć coś dla siebie. W zakresie omawianej przez nas dziedziny także. Planując naukę w obszarze komunikacji międzykulturowej warto wiedzieć, która uczelnia zapewni najlepsze przygotowanie do życia zawodowego. Jakie ma Uniwersytet Gdański opinie? Milena, studentka Cultural Communication mówi:

„Uniwersytet Gdański jest nowoczesną uczelnią, a najlepiej pokazuje to studiowany przeze mnie kierunek. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Kierunków jest mnóstwo, podobnie jak ciekawych zajęć.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim:

Absolwent kierunku Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • językoznawstwa,
 • historii literatury europejskiej,
 • kultury społecznej i politycznej,
 • komunikacji artystycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Cultural Communication:

Absolwent kierunku Cultural Communication na Uniwersytecie Gdańskim znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • instytucjach kultury,
 • wydawnictwach,
 • branży turystycznej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Cultural Communication - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Trójmieście

Uniwersytet Gdański kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Gdańsku

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)