Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne

Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne

Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne

30.01.2022

Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie 2022

Studia na kierunku sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne w UP LUBLIN
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Chyba każdy czuje się lepiej w otoczeniu roślin. Tereny zielone stanowią niezwykle istotny element każdego miasta, a parki oraz ogrody należą zawsze do najchętniej odwiedzanych miejsc. Bez nich byłoby nie tylko nudno, ale i smutno, szaro, a także zwyczajnie niezdrowo. Dlatego coraz częściej poszukiwani są specjaliści od projektowania tych wyjątkowych miejsc. A kształcą się oni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Kształcenie na kierunku Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie kształtowania otoczenia ukierunkowanym na zintegrowanie ogrodnictwa i sztuki w skali terenów zieleni i wnętrz. Studenci poznają zagadnienia z zakresu urządzania, budowy, pielęgnowania i konserwacji terenów zieleni w tym ogrodów i parków, a także dekoracji wnętrz z wykorzystaniem materiału roślinnego zgodnie z potrzebami użytkowymi, psychicznymi i biologicznymi człowieka.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to szereg przedmiotów związanych między innymi z zagadnieniami:

 • florystyki,
 • rysunku technicznego i odręcznego,
 • dekoracją i aranżacją wnętrz,
 • inwentaryzacją i waloryzacją zasobów roślinnych,
 • stylami i trendami rozwojowymi w sztuce ogrodowej,
 • pielęgnacją terenów zielonych,
 • dekoracjami roślinnymi w obiektach zamkniętych

 

Nabywane umiejętności

Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne to kierunek, dzięki któremu studenci nabywają umiejętności identyfikacji roślin ozdobnych, użytkowych i dziko rosnących oraz agrofagów, analizowania procesów biologicznych zachodzących w roślinach i ich otoczeniu, interpretowania zjawisk i czynników mających wpływ na wzrost i rozwój oraz walory dekoracyjne roślin, urządzania i pielęgnowania terenów zieleni i ogrodów miejskich oraz przydomowych, dobierania i stosowania sprzętu i narzędzi do uprawy roślin, ich pielęgnacji i ochrony w gruncie, na dachach i ścianach oraz w pomieszczeniach zamkniętych.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach zajmujących się kształtowaniem i pielęgnacją terenów zieleni, firmach zajmujących się aranżacją i wystrojem wnętrz.

 

Opinie

„Dokąd na studia?” – to jedno z najczęściej pojawiających się pytań wśród kandydatów. Która uczelnia będzie najlepsza? Która szkoła wyższa zapewni najlepsze wykształcenie i start w dorosłe życie? Podobnych pytań może być znacznie więcej. Aby ułatwić poszukiwania tym, którzy chcieliby studiować omawiany przez nas kierunek, możemy podpowiedzieć zadając jedno pytanie: jakie ma Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie opinie? Ewelina, studentka Sztuki ogrodowej i aranżacji roślinnych mówi:

„Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie to uczelnia specyficzna, w dobrym znaczeniu tego słowa. Nauka sprawia dużo radości i satysfakcji, na uczelni panuje świetna atmosfera i fajny klimat, zajęcia są ciekawe i większość z nich ma charakter praktyczny. Czego chcieć więcej?”

 

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Lublinie

Studia w Lublinie

 

 

SZTUKA OGRODOWA I ARANŻACJE ROŚLINNE - ważne informacje

Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Sztukę ogrodową i aranżacje roślinne na UP Lublin:

Absolwent kierunku Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • identyfikacji roślin ozdobnych, użytkowych i dziko rosnących,
 • florystyki,
 • technik komputerowych wspierających proces tworzenia ogrodów i wnętrz ogrodowych w przestrzeni publicznej i prywatnej,
 • urządzania i pielęgnowania terenów zieleni, ogrodów przydomowych, miejskich oraz wnętrz ogrodowych,
 • marketingu i przedsiębiorczości,
 • procesów biologicznych zachodzących w roślinach,
 • technik i metod uprawy roślin.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne:

Absolwent kierunku Sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach zajmujących się kształtowaniem i pielęgnacją terenów zieleni,
 • firmach zajmujących się aranżacją i wystrojem wnętrz.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Komentarze (0)