Bądź aktywny!

Bądź aktywny!

Bądź aktywny! Organizacje studenckie UŚ czekają na Ciebie!

Pogłębianiu wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności i zainteresowań służą nie tylko zajęcia, lecz także uczestnictwo w organizacjach studenckich. A tych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach jest bardzo wiele i czekają na wszystkich młodych ludzi, z głowami pełnymi pomysłów.

 

KOŁA NAUKOWE UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Na czele organizacji studenckich stoją koła naukowe, których na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach jest prawie 250. Ale ogromna ich liczba nie przekreśla pomysłu na założenie nowej organizacji, ponieważ w przestrzeni katowickiej uczelni znajdzie się miejsce dla każdego, kto ma pomysł, energię i chęci. Czy powołanie do życia nowej organizacji to trudna sprawa? Nic z tych rzeczy. Wystarczy troje studentów, bądź doktorantów skupionych wokół wspólnego zagadnienia, aby pomysł o nowej jednostce wprowadzić w życie. Należy nadać jej oryginalną nazwę, określić cele i sposób działalności, zasady przyjmowania członków, do tego złożyć kilka wymaganych dokumentów i…tak, to wszystko! W celu wyjaśnienia ewentualnych niejasności można zgłosić się do Centrum Obsługi Studentów, które pomoże we wszystkich aspektach studenckiej działalności.

Organizacje Studenckie Uniwersytetu Śląskiego to olbrzymia przestrzeń, którą można podzielić ze względu na charakter działalności i podejmowaną problematykę, jak również ze względu na wydziały, przy których prowadzą działalność. Powiedzenie, że w tej przestrzeni każdy znajdzie coś dla siebie nie jest określeniem na wyrost, ponieważ na Uniwersytecie Śląskim działają zarówno organizacje naukowe, jak i artystyczne, czy sportowe, zatem w strukturach jednej uczelni swoje miejsce odnajdą pasjonaci fotografii, biznesu, geografii, czy muzyki.

 

SAMORZĄD STUDENCKI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Mówiąc o aktywności studenckiej nie wolno pominąć Samorządu Studenckiego, który stanowi zespół ludzi mówiących jednym, studenckim głosem i prowadzi działalność na rzecz zarówno studentów, jak i całej uczelni. Czym dokładnie zajmuje się samorząd? Zakres jego działań jest bardzo szeroki, począwszy od prac nad harmonogramem i regulaminem studiów, po organizację wydarzeń i imprez. To nie tylko „praca” dla siebie i innych, lecz także możliwość rozwijania zainteresowań, a także umiejętności praktycznych, które na pewno przydadzą się w późniejszej pracy zawodowej.

Czym byłaby uczelnia bez aktywnych studentów? Czym byłyby studia bez szansy realizowania własnych pomysłów? Odpowiedzi na te pytania wydają się oczywiste, dlatego Uniwersytet Śląski w Katowicach daje swoim studentom możliwość robienia tego, co uważają za słuszne, potrzebne, interesujące i przede wszystkim własne, oryginalne i ważne. Czy ktoś nie słyszał o Balu Studenta, czy Laurze Studenckim? Czy ktoś nie uczestniczył w Juwenaliach Śląskich albo Śląskim Studenckim Festiwalu Nauki? Te oraz inne popularne wydarzenia odbywają się dzięki pracy i zaangażowaniu właśnie samorządu studenckiego, do którego może dołączyć każdy i przeżyć niesamowitą przygodę!

więcej: https://www.facebook.com/Samorzad.Studencki.US

 

 

WIĘCEJ AKTYWNOŚCI


Uniwersytet Śląski tańczy i śpiewa

W zdrowym ciele, zdrowy UŚ!

Do usłyszenia! Do zobaczenia! - czyli media akademickie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Komentarze (0)