Chemia aplikacyjna

Chemia aplikacyjna

Chemia aplikacyjna

27.01.2022

Chemia aplikacyjna – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 2022

Studia na kierunku chemia aplikacyjna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku chemia aplikacyjna w UAM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Chemia aplikacyjna to kierunek mający na celu przekazanie wiedzy z obszaru chemii z nastawieniem na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Zadania te realizowane są poprzez rozwijanie umiejętności pracy studentów w laboratorium chemicznym, między innymi w ramach różnych projektów, także badawczych, czy praktyk studenckich. A gdzie można studiować Chemię aplikacyjną? Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kształcenie na kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu chemii oraz nabycie umiejętności praktycznego jej wykorzystania. Studenci poznają między innymi modele matematyczne i techniki obliczeniowe stosowane w inżynierii chemicznej, budowę i właściwości fizyko- chemiczne materiałów oraz możliwości ich wykorzystania, czy mechanizmy reakcji chemicznych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiadają bogaty program kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej,
 • podstawy chemii materiałów,
 • grafika inżynierska,
 • komputerowa analiza danych,
 • oprogramowanie wspomagające pracę chemika,
 • podstawy chemii analitycznej,
 • podstawy chemii materiałów,
 • podstawy technologii chemicznej,
 • analiza instrumentalna,
 • kataliza w przemyśle chemicznym

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nabywają umiejętności między innymi w zakresie stosowania terminologii chemicznej, analizowania właściwości fizyko- chemicznych materiałów w oparciu o dobór odpowiednich metod i aparatury, przeprowadzania i skalowania procesów chemicznych z uwzględnieniem doboru reagentów i oczyszczania produktów.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Chemii aplikacyjnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w przemyśle chemicznym, laboratoriach badawczo- rozwojowych.

 

Opinie

Zdana matura i co dalej? Dokąd na studia? Podobnych pytań, osoby które poważnie zastanawiają się nad wyższą edukacją, zadają sobie setki. Oferty dydaktyczne rodzimych uczelni powiększają się, stają się coraz ciekawsze i niektórym niełatwo jest wybrać jedną, ostateczną przestrzeń kształcenia. Studia w Poznaniu dają bardzo duży wybór, więc niektórym na pewno zakręci się w głowie od edukacyjnych propozycji. Ale skupmy się na omawianym kierunku. Jeśli zdecydowaliśmy się podjąć naukę na kierunku Chemia aplikacyjna, to musimy wiedzieć jakie ma Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Olga, studentka Chemii aplikacyjnej mówi:

„Studiuję na UAM na drugim roku i od samego początku studiów wiem, że dobrze wybrałam. Nauki jest dużo, ale jest ona ciekawa, zatem niczego więcej nie mogę wymagać. Polecam.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

CHEMIA APLIKACYJNA - ważne informacje

Chemia aplikacyjna studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Chemię aplikacyjną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza:

Absolwent kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • technik obliczeniowych stosowanych w inżynierii chemicznej,
 • projektowania i przeprowadzania procesów syntezy chemicznej,
 • procesów technologii chemicznej,
 • mechanizmów reakcji chemicznych,
 • stosowania metod obliczeniowych w oparciu o programy komputerowe do rozwiązywania typowych zadań inżynierskich,
 • interpretowania i analizowania ilościowego i jakościowego opisu właściwości fizykochemicznych materiałów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Chemia aplikacyjna:

Absolwent kierunku Chemia aplikacyjna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • przemyśle chemicznym,
 • laboratoriach badawczo- rozwojowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komentarze (0)