1. Typ i tryb studiów
Kierunek chemia aplikacyjna można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.
Studia na kierunku chemia aplikacyjna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk chemicznych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku chemia aplikacyjna: praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej, podstawy chemii nieorganicznej, podstawy chemii materiałów, grafika inżynierska, komputerowa analiza danych.
W czasie studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z obszaru chemii i jej praktycznego wykorzystania. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z zakresu nauk chemicznych i matematyczno-przyrodniczych. Oto wybrane z nich:
-
Praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej
-
Podstawy chemii materiałów
-
Grafika inżynierska
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku chemia aplikacyjna wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. W czasie licznych warsztatów nauczysz badania konkretnych substancji chemicznych oraz ich przemian, a także dowiesz się jak bezpiecznie pracować z odczynnikami chemicznymi.
Ponadto, poznasz specjalistyczne programy i narzędzia informatyczne wykorzystywane na co dzień w branży chemicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Chemia aplikacyjna to niezwykle przyszłościowe studia inżynierskie. Ich nowoczesność przejawia się w formule nastawionej na naukę umiejętności praktycznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą uczestniczyć w licznych warsztatach i brać udział w projektach badawczych, które rozwiną ich kompetencje zawodowe.
Jesteś osobą, którą interesują nauki przyrodnicze i fascynujący świat chemii? Co więcej, marzysz o tym żeby twoja przyszła praca sprawiała Ci przyjemność i była jednocześnie twoją pasją? Jeżeli tak, to studia na kierunku chemia aplikacyjna będą dla Ciebie idealnym wyborem! Przekonaj się, że studia nie muszą oznaczać tylko godzin spędzonych na salach wykładowych, a mogą być także wspaniałą i niezwykle wartościową przygodą.
5. Gdzie studiować chemię aplikacyjną
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek chemia aplikacyjna: