CHEMIA APLIKACYJNA

CHEMIA APLIKACYJNA

Studia na kierunku chemia aplikacyjna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Chemia aplikacyjna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

CHEMIA APLIKACYJNA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku chemia aplikacyjna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku chemia aplikacyjna
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku chemia aplikacyjna rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 11 lipca 2024 r. | chemia aplikacyjna - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku chemia aplikacyjna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | chemia aplikacyjna - uczelnie >

Opis kierunku

Chemia aplikacyjna to kierunek, który ukierunkowany jest głównie na rozwój praktycznych umiejętności. Studenci opierają je na stabilnych podstawach teoretycznych związanych z chemią oraz składami i właściwościami poszczególnych substancji. Największe znaczenie będą mieć jednak kwalifikacje pozyskane podczas ćwiczeń laboratoryjnych.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku chemia aplikacyjna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, fizyka i astronomia, biologia, matematyka, geografia, język obcy, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studenci poznawać będą najważniejsze zagadnienia chemiczne, które mają związek z naukami inżynieryjnymi. W trakcie kształcenia dowiedzą się więc, jak wyglądają praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej oraz jakie oprogramowanie najlepiej wspiera pracę chemika. Po zakończeniu nauki swoją karierę rozwijać można w przemyśle chemicznym, który pozwala łączyć pracę laboratoryjną i inżynierską.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku chemia aplikacyjna:

 • biologia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • chemia,
 • geografia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

CHEMIA APLIKACYJNA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Ceny

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC CHEMIĘ APLIKACYJNĄ:

Czego nauczysz się na kierunku chemia aplikacyjna?

Podczas studiów, przede wszystkim przyswoisz wiadomości z zakresu dziedziny naukowej, jaką jest chemia. Kadra akademicka przekaże Ci niezbędną wiedzę teoretyczną, którą będziesz mógł wykorzystać podczas warsztatów praktycznych. Ta forma zajęć będzie przeważać nad innymi.

Dzięki pracowniom wyposażonym w odpowiedni sprzęt chemiczny, dowiesz się jak wygląda praca w specjalistycznych laboratoriach. Ponadto, w trakcie nauki, będziesz przygotowywał wiele różnorodnych i ciekawych projektów , rozwijających twoją wiedzę z obszaru chemii.

Co więcej, zdobyte kwalifikacje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Taki charakter studiów, oparty przede wszystkim na rozwijaniu praktycznych zdolności, sprawi że uzyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

Dodatkowo, będziesz uczestniczył w zajęciach poświęconych projektowaniu syntezy chemicznej oraz podstawom chemii materiałów. Zdobędziesz na nich wiedzę teoretyczną, której poznanie jest konieczne do wykonywania pracy laboranta.

Ze względu na to, że nowoczesne technologie zdominowały współczesną rzeczywistość, do programu studiów zostały wprowadzone zajęcia komputerowej analizy danych oraz oprogramowania wspomagającego pracę chemika, dzięki którym usprawnisz swoją działalność zawodową.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • pracy w laboratorium chemicznym
 • chemii materiałów
 • umiejętność posługiwania się nowymi technologiami w pracy
 • doświadczenie zdobyte podczas praktyk zawodowych

Jak wyglądają studia na kierunku chemia aplikacyjna?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek chemia aplikacyjna można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.

 

Studia na kierunku chemia aplikacyjna możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk chemicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z obszaru chemii i jej praktycznego wykorzystania. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z zakresu nauk chemicznych i matematyczno-przyrodniczych. Oto wybrane z nich:

 

 • Praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej
 • Podstawy chemii materiałów
 • Grafika inżynierska

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku chemia aplikacyjna wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. W czasie licznych warsztatów nauczysz badania konkretnych substancji chemicznych oraz ich przemian, a także dowiesz się jak bezpiecznie pracować z odczynnikami chemicznymi.

Ponadto, poznasz specjalistyczne programy i narzędzia informatyczne wykorzystywane na co dzień w branży chemicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Chemia aplikacyjna to niezwykle przyszłościowe studia inżynierskie. Ich nowoczesność przejawia się w formule nastawionej na naukę umiejętności praktycznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą uczestniczyć w licznych warsztatach i brać udział w projektach badawczych, które rozwiną ich kompetencje zawodowe.

Jesteś osobą, którą interesują nauki przyrodnicze i fascynujący świat chemii? Co więcej, marzysz o tym żeby twoja przyszła praca sprawiała Ci przyjemność i była jednocześnie twoją pasją? Jeżeli tak, to studia na kierunku chemia aplikacyjna będą dla Ciebie idealnym wyborem! Przekonaj się, że studia nie muszą oznaczać tylko godzin spędzonych na salach wykładowych, a mogą być także wspaniałą i niezwykle wartościową przygodą.

 

5. Gdzie studiować chemię aplikacyjną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek chemia aplikacyjna:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku chemia aplikacyjna trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku chemia aplikacyjna będą trwały trzy i pół roku, siedem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU CHEMIA APLIKACYJNA:

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu chemii. Zdobędziesz także szereg umiejętności praktycznych, które umożliwią Ci zdobycie wymarzonej pracy.

Absolwenci tych studiów są niezwykle docenianymi pracownikami na rynku pracy, ze względu na swoje doświadczenie badawcze zdobyte podczas kursu.

Jeżeli zdecydujesz się zostać studentem chemii aplikacyjnej i pozytywnie zdasz egzamin dyplomowy, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przemyśle chemicznym. Co więcej, będziesz mógł pracować w laboratoriach ośrodków badawczo-rozwojowych.

Inną, równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery w branży farmaceutycznej. Ponadto, po ukończeniu studiów będziesz miał możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia.

 

Absolwent kierunku chemia aplikacyjna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • laboratoriach chemicznych w ośrodkach badawczo-rozwojowych i przemysłowych
 • firmach farmaceutycznych
 • koncernach chemicznych i farmaceutycznych
 • przemysł chemicznym

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Chemia aplikacyjna studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Chemia aplikacyjna studia I stopnia

Zobacz inne kierunki chemiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki chemiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku CHEMIA APLIKACYJNA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)