CHEMIA APLIKACYJNA

CHEMIA APLIKACYJNA

Dodaj do ulubionych

CHEMIA APLIKACYJNA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku chemia aplikacyjna to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia na kierunku chemia aplikacyjna
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku chemia aplikacyjna rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 20 października 2022 r. | chemia aplikacyjna - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności chemia aplikacyjna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | chemia aplikacyjna - uczelnie >

Opis kierunku

Chemia aplikacyjna to kierunek, który ukierunkowany jest głównie na rozwój praktycznych umiejętności. Studenci opierają je na stabilnych podstawach teoretycznych związanych z chemią oraz składami i właściwościami poszczególnych substancji. Największe znaczenie będą mieć jednak kwalifikacje pozyskane podczas ćwiczeń laboratoryjnych.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia na kierunku chemia aplikacyjna w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, język obcy, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studenci poznawać będą najważniejsze zagadnienia chemiczne, które mają związek z naukami inżynieryjnymi. W trakcie kształcenia dowiedzą się więc, jak wyglądają praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej oraz jakie oprogramowanie najlepiej wspiera pracę chemika. Po zakończeniu nauki swoją karierę rozwijać można w przemyśle chemicznym, który pozwala łączyć pracę laboratoryjną i inżynierską.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku chemia aplikacyjna:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • geografia,
 • język obcy,
 • jęęzyk polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CHEMIA APLIKACYJNA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Chemia aplikacyjna stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

CHEMIA APLIKACYJNA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA APLIKACYJNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

CHEMIA APLIKACYJNA STUDIA I STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku chemia aplikacyjna

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC CHEMIĘ APLIKACYJNĄ:

Czego nauczysz się na kierunku chemia aplikacyjna?

Podczas studiów, przede wszystkim przyswoisz wiadomości z zakresu dziedziny naukowej, jaką jest chemia. Kadra akademicka przekaże Ci niezbędną wiedzę teoretyczną, którą będziesz mógł wykorzystać podczas warsztatów praktycznych. Ta forma zajęć będzie przeważać nad innymi.

Dzięki pracowniom wyposażonym w odpowiedni sprzęt chemiczny, dowiesz się jak wygląda praca w specjalistycznych laboratoriach. Ponadto, w trakcie nauki, będziesz przygotowywał wiele różnorodnych i ciekawych projektów , rozwijających twoją wiedzę z obszaru chemii.

Co więcej, zdobyte kwalifikacje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Taki charakter studiów, oparty przede wszystkim na rozwijaniu praktycznych zdolności, sprawi że uzyskasz cenne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

Dodatkowo, będziesz uczestniczył w zajęciach poświęconych projektowaniu syntezy chemicznej oraz podstawom chemii materiałów. Zdobędziesz na nich wiedzę teoretyczną, której poznanie jest konieczne do wykonywania pracy laboranta.

Ze względu na to, że nowoczesne technologie zdominowały współczesną rzeczywistość, do programu studiów zostały wprowadzone zajęcia komputerowej analizy danych oraz oprogramowania wspomagającego pracę chemika, dzięki którym usprawnisz swoją działalność zawodową.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • pracy w laboratorium chemicznym
 • chemii materiałów
 • umiejętność posługiwania się nowymi technologiami w pracy
 • doświadczenie zdobyte podczas praktyk zawodowych

Jak wyglądają studia na kierunku chemia aplikacyjna?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek chemia aplikacyjna można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą sobie pozwolić na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich.

 

Studia na kierunku chemia aplikacyjna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk chemicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z obszaru chemii i jej praktycznego wykorzystania. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów z zakresu nauk chemicznych i matematyczno-przyrodniczych. Oto wybrane z nich:

 

 • Praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej
 • Podstawy chemii materiałów
 • Grafika inżynierska

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku chemia aplikacyjna wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. W czasie licznych warsztatów nauczysz badania konkretnych substancji chemicznych oraz ich przemian, a także dowiesz się jak bezpiecznie pracować z odczynnikami chemicznymi.

Ponadto, poznasz specjalistyczne programy i narzędzia informatyczne wykorzystywane na co dzień w branży chemicznej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Chemia aplikacyjna to niezwykle przyszłościowe studia inżynierskie. Ich nowoczesność przejawia się w formule nastawionej na naukę umiejętności praktycznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek, będą uczestniczyć w licznych warsztatach i brać udział w projektach badawczych, które rozwiną ich kompetencje zawodowe.

Jesteś osobą, którą interesują nauki przyrodnicze i fascynujący świat chemii? Co więcej, marzysz o tym żeby twoja przyszła praca sprawiała Ci przyjemność i była jednocześnie twoją pasją? Jeżeli tak, to studia na kierunku chemia aplikacyjna będą dla Ciebie idealnym wyborem! Przekonaj się, że studia nie muszą oznaczać tylko godzin spędzonych na salach wykładowych, a mogą być także wspaniałą i niezwykle wartościową przygodą.

 

5. Gdzie studiować chemię aplikacyjną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek chemia aplikacyjna:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku chemia aplikacyjna trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku chemia aplikacyjna będą trwały trzy i pół roku, siedem semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł inżyniera.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU CHEMIA APLIKACYJNA:

Jaka praca po studiach?

Po ukończeniu studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu chemii. Zdobędziesz także szereg umiejętności praktycznych, które umożliwią Ci zdobycie wymarzonej pracy.

Absolwenci tych studiów są niezwykle docenianymi pracownikami na rynku pracy, ze względu na swoje doświadczenie badawcze zdobyte podczas kursu.

Jeżeli zdecydujesz się zostać studentem chemii aplikacyjnej i pozytywnie zdasz egzamin dyplomowy, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w przemyśle chemicznym. Co więcej, będziesz mógł pracować w laboratoriach ośrodków badawczo-rozwojowych.

Inną, równie ciekawą opcją może być rozpoczęcie kariery w branży farmaceutycznej. Ponadto, po ukończeniu studiów będziesz miał możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia.

 

Absolwent kierunku chemia aplikacyjna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • laboratoriach chemicznych w ośrodkach badawczo-rozwojowych i przemysłowych
 • firmach farmaceutycznych
 • koncernach chemicznych i farmaceutycznych
 • przemysł chemicznym

Zobacz inne kierunki Chemiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Chemiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CHEMIA APLIKACYJNA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia