Studia chemiczne Poznań

Studia chemiczne Poznań

Studia chemiczne Poznań

Największy wybór studiów

chemicznych w Poznaniu

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Poznań | woj. wielkopolskie

“Poczuj chemię do chemii” to projekt poznańskiego uniwersytetu mający na celu zachęcenie licealistów do podjęcia studiów chemicznych - projekt ten promuje ciekawe zajęcia praktyczne realizowane na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Chemia to taka dziedzina nauki, która zajmuje się badaniem różnych substancji, ich przemian, oddziaływania między nimi. Studia chemiczne są niejednokrotnie podwaliną dla różnych innych nauk, takich jak medycyna, technika wojskowa, zbrojeniowa, biologia, fizyka, a nawet i geografia. Chemia to niezbędna dziedzina, łącząca pozostałe nauki, uzupełniająca i pozwalająca zrozumieć najtrudniejsze zjawiska.

Studia chemiczne w Poznaniu przygotują Cię do podjęcia pracy w profesjonalnym laboratorium na różnych stanowiskach. Ilość oferowanych kierunków i specjalizacji studiów chemicznych w Poznaniu jest naprawdę spora - macie w czym wybierać. Czy czujecie pociąg do chemii? Chcielibyście zostać młodymi chemikami zmieniającymi świat? Niestety wiele szkół niezbyt zachęcająco prowadzi zajęcia z chemii, polegają one głównie na definiowaniu zjawisk i przeprowadzaniu różnorodnych obliczeń, bliższe są matematyce niż realnej chemii.

Wynika to ze złego stanu finansowego szkół, które nie posiadają wystarczającego zaplecza, by móc przeprowadzać doświadczenia chemiczne - a to one są esencją dla nauki chemii. Możecie w bardzo prosty sposób sprawdzić czy taka praktyczna strona chemii Was pociąga - dzięki zabawkowym zestawom ćwiczeniowym dostępnym w sklepach z zabawkami i hurtowniach, macie możliwość przeprowadzenia naprawdę skomplikowanych operacji chemicznych, jakie uzmysłowią Wam na czym polega praca chemika. Będziecie łączyć i dzielić różnego rodzaju substancje, niektóre wybuchowe, inne nie.

Oczywiście wszystkie te ćwiczenia są bardzo bezpieczne i nic Wam nie grozi podczas ich wykonywania! To dobry sposób na sprawdzenie czy gdzieś tam w głębi tkwi w Was ciekawość chemika i laboratoryjna cierpliwość, bez której nie wytrzymacie zbyt długo w pracy, będąc już absolwentem studiów chemicznych. Czym się wyróżniają studia chemiczne w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak i Politechnice Poznańskiej? Przede wszystkim systemem organizacji studiów. W program nauki na specjalizacjach chemicznych wprowadzono liczne przedmioty i dodano sporo wiedzy z innych kierunków studiów, zadbano o możliwości wyjazdów naukowych do innych uczelni wyższych w obrębie Unii Europejskiej, a także zadbano o zaplecze dydaktyczne. Uniwersytet może się pochwalić jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w naszym kraju.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI CHEMICZNE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Poznaniu

Jeśli już podejmiecie tę trudną decyzję o swojej przyszłości i zdecydujecie się, że studia chemiczne to dla Was wyzwanie, przyjemność, przygoda i cel w jednym, to zacznijcie uczyć się chemii już w momencie podjęcia decyzji! I nie zapomnijcie, by przy okazji wyspecjalizować się w matematyce i fizyce - to te przedmioty brane są pod uwagę podczas rekrutacji na studia chemiczne w Poznaniu.

To one są głównym czynnikiem decydującym o Waszym zaklasyfikowaniu się. Oczywiście matura z chemii również byłaby zadowalająca, jednak rzadko kiedy taki egzamin odbywa się. Polecamy również dobrze przygotować się do matury z języka obcego - dziś żadna nauka ścisła bez języka obcego nie ma racji bytu, dlatego wyniki z tej części matury są równie ważne dla komisji rekrutacyjnej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI CHEMICZNE NIESTACJONARNE W POZNANIU

STUDIA CHEMICZNE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych

Gdzie tak właściwie pracuje chemik po studiach? Dokąd zmierza? Po kilkuletniej nauce o różnorodnych substancjach, nabyciu szerokich umiejętności wykonywania zjawiskowych badań - tych wybuchających, syczących, jak i rozlewających się pian, chemicy najczęściej wchodzą w rolę fascynatów, wybierają swoją ścieżkę rozwiązywania zagadek i tajemnic świata - czy to z zakresu tworzenia perfum, czy materiałów wybuchowych, i specjalizują się w swoich dziedzinach. I tak niektórzy zostają specjalistami laboratoriów kosmetycznych, a inni laboratoriów badań i analiz wojskowych. Inni podejmują pracę w laboratoriach przemysłu żywieniowego i chronią ludzi przed zatruciami chemicznymi, jak i opracowują nowe substancje chroniące żywność przed robactwem, jak i przed zepsuciem.

Część z absolwentów studiów chemicznych decyduje się na podjęcie ścieżki kariery naukowej - takie osoby zazwyczaj już od początku studiów wiedzą, że zostaną szalonymi naukowcami i ich kariera będzie się kręciła woków badań chemicznych i tworzenia nowych koncepcji. W zakresie chemii istnieje szereg możliwości znalezienia dla siebie miejsca w świecie naukowym - liczne uczelnia zagraniczne tylko czekają na młodych i zdolnych, którzy fascynują się danymi zjawiskami chemicznymi i zamierzają je badać po sam kres i po samo rozwikłanie tajemnicy - chemicy wiedzą, że jeden sekret chemiczny skrywa kolejny… i tak w nieskończoność można badać zjawiska chemiczne, które w przyrodzie nie mają końca. Chemicy znajdują zatrudnienie również w branżach takich jak: petrochemiczna, biotechnologiczna, a także w zakładach produkcyjnych na bardzo różnych stanowiskach.

WARTO TO WIEDZIEĆ

Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prowadzi studia chemiczne na kierunkach i specjalnościach takich jak:

  • chemia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: analityka chemiczna, chemia biologiczna, chemia kosmetyczna, chemia materiałowa, chemia ogólna, chemia środowiskowa, chemia z zastosowaniami informatyki
  • general chemistry - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne w języku angielskim
  • chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia - studia I i II stopnia, stacjonarne

Studiując na Uniwersytecie i kończąc studia licencjackie i magisterskie z zakresu chemii, otrzymujecie jednocześnie międzynarodowe dyplomy Chemistry Eurobachelor oraz Chemistry Euromaster.

Natomiast Politechnika Poznańska, szkoła techniczna, na Wydziale Technologii Chemicznej prowadzi studia z zakresu:

  • inżynieria chemiczna i procesowa - studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • technologia chemiczna- studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • technologie ochrony środowiska - studia I i II stopnia, inżynierskie, magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)