Bezpieczeństwo narodowe

Bezpieczeństwo narodowe

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie - kierunki studiów

Bezpieczeństwo narodowe – Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie 2021

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że bezpieczeństwo jest jedną z najbardziej cenionych wartości. Jego zapewnienie stanowi fundament rozwoju zarówno jednostki, jak i całego społeczeństwa państwa. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż definicje bezpieczeństwa się zmieniają, a także ulegają zmianie strategie i pomysły na jego zapewnienie. Na wszystkich, którzy interesują się tym tematem czeka kierunek Bezpieczeństwo narodowe. A gdzie? W Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie.

Kształcenie na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej z zakresu nauk społecznych oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowej i życiu z zachowaniem zasad etycznych. Studenci uczą się analizować i stosować zasady prawne oraz procedury bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej. Poznają istotę bezpieczeństwa oraz jego uwarunkowania, zasady funkcjonowania podmiotów bezpieczeństwa, jak również zasady negocjacji, zasady bezpieczeństwa imprez masowych, czy zasad ochrony danych osobowych.

Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie charakteryzują się wieloma ścieżkami rozwoju. Studenci mogą wybierać spośród licznych specjalności, do których należą: Zarządzanie kryzysowe i obronne, Bezpieczeństwo i porządek publiczny, Nowoczesne technologie w bezpieczeństwie, Analityk bezpieczeństwa – pilot bezzałogowych statków powietrznych, Zarządzanie bezpieczeństwem państwa, Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, Cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo informacyjne.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Bezpieczeństwa narodowego w Lingwistycznej Szkole Wyższej nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie interpretacji przepisów prawnych w obszarze bezpieczeństwa narodowego, analizowania i interpretowania procesów zarządzania, rozpoznawania typów systemów politycznych. Uczą się podejmowania zadań i pełnienia kompetencji organów władzy publicznej oraz instytucji i organizacji w sytuacjach kryzysowych, podejmowania zadań logistycznych na rzecz ludności poszkodowanej, interpretowania zjawisk towarzyszących polityce bezpieczeństwa. Ponadto, studenci mogą uzyskać międzynarodową licencję pilota bezzałogowych statków powietrznych.

 

Praca po studiach

Jaką drogę zawodową można obrać po zakończeniu nauki? Absolwenci Bezpieczeństwa narodowego w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w centrach zarządzania kryzysowego, służbach i formacjach mundurowych, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Lotniska, instytutach badawczych, agencjach wywiadu, Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Opinie

Warszawa jest jednym z najważniejszych punktów na akademickiej mapie naszego kraju, a wybór kierunków jest po prostu olbrzymi. Omawiane przez nas Bezpieczeństwo narodowe cieszy się rosnącą popularnością, zatem kandydaci na studia nie będą mieli problemów z odnalezieniem go w ofertach dydaktycznych stołecznych szkół wyższych. Ale którą z nich wybrać? Skupiając się opisywanej uczelni, warto odpowiedzieć na pytanie: jakie ma Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie opinie? Dawid, student Bezpieczeństwa narodowego mówi:

„Lingwistyczna Szkoła Wyższa to uczelnia, która stawia na zdobywanie i rozwijanie umiejętności praktycznych. To właśnie umiejętności stanowią o sukcesie na rynku pracy. Dlatego warto studiować właśnie tutaj. Polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Bezpieczeństwo narodowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej:

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • interpretacji zjawisk ekonomicznych i procesów gospodarczych,
 • procesów zachodzących w organizacji i funkcjonowaniu współczesnych państw,
 • właściwego reagowania i zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego w tym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
 • współczesnych systemów politycznych,
 • ochrony danych osobowych,
 • projektowania i funkcjonowania systemów bezpieczeństwa informacyjnego,
 • polityki i strategii bezpieczeństwa,
 • bezpieczeństwa imprez masowych,
 • systemu bezpieczeństwa narodowego,
 • zarządzania kryzysowego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Bezpieczeństwo narodowe:

Absolwent kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • centrach zarządzania kryzysowego,
 • służbach i formacjach mundurowych,
 • Straży Granicznej,
 • Straży Pożarnej,
 • Straży Ochrony Lotniska,
 • instytutach badawczych,
 • agencjach wywiadu,
 • Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia administracji wybrać

Studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe - wszystko co musisz wiedzieć

Studia administracyjne w Warszawie

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie kierunki

Jakie są kierunki administracyjne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)