01.11.2024
Fizjoterapia jest nierozerwalną częścią obszaru nauk medycznych, która omawia i prezentuje metody leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnych formach energii fizycznej. Dziedzina ta zajmuje się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, a także zapobieganiem im oraz przywracaniem sprawności człowieka w ciągu całego jego życia. Co zrozumiałe, aby zostać fizjoterapeutą – trzecim najliczniej reprezentowanym zawodem medycznym – należy pozyskać wiedzę i umiejętności. Studia z zakresu fizjoterapii oferuje Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych, w której studenci realizują zajęcia teoretyczne i zajęcia kliniczne oraz praktyki.
Studia na kierunku fizjoterapia w WAMNS | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia jednolite magisterskie |
Czas trwania | 5 lat (studia jednolite magisterskie) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Fizjoterapia w Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych umożliwia pozyskanie obszernej wiedzy oraz licznych umiejętności praktycznych, stanowiących przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z zasadami przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów, zasadami kształtowania i podtrzymywania sprawności i wydolności fizycznej na poziomie optymalnym dla osób o utrwalonej niepełnosprawności, jak również nabywają umiejętności w zakresie wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych i prowadzenia współpracy ze specjalistycznymi zespołami rehabilitacyjnymi.
Studenci Fizjoterapii w Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie wykonywania zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej oraz specjalnych metod fizjoterapii, interpretowania wyników badań czynnościowych, przeprowadzania testów funkcjonalnych, tworzenia i modyfikowania programów fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami, dobierania wyrobów medycznych, kontrolowania efektywności procesu rehabilitacji medycznej.
Co po studiach? Absolwenci Fizjoterapii w Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości, metod specjalnych w korekcji wad postawy, biochemii i energetyki wysiłku fizycznego, fizjoterapii w sporcie, czy rehabilitacji chorób neurologicznych. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach i sanatoriach rehabilitacyjnych, ośrodkach sportowych, ośrodkach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Kierunki studiów w Warszawie to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych opinie? Rafał, student Fizjoterapii mówi:
„Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych przygotowuje do wykonywania zawodu. W toku studiów realizujemy mnóstwo zajęć praktycznych, a poza tym mamy możliwość poszerzania wiedzy z różnych obszarów, dzięki długiej liście przedmiotów do wyboru.„
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Fizjoterapia w Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
Bardzo fajna uczelnia skończyłam ja 16 lat temu co prawda nie pracuję już w zawodzie ale wiele mnie nauczyła