automatyka i robotyka studia pr rzeszów

Automatyka i robotyka – Politechnika Rzeszowska

Automatyka i robotyka na Politechnice Rzeszowskiej prowadzona jest na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, drugim najstarszym wydziale uczelni.

Wpisując w wyszukiwarki internetowe słowa Politechnika Rzeszowska kierunki, zainteresowanym wyświetli się Automatyka i robotyka, między innymi dlatego, że jest to jeden z ciekawszych kierunków kształcenia, o rozwój którego dba wysoce wykwalifikowany zespół, a także dlatego że jest to jeden z najpopularniejszych kierunków, drugi w rankingu z największą ilością kandydatów na jedno miejsce.

Kierunek Automatyka i robotyka na Politechnice Rzeszowskiej, realizowany na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki zakłada pozyskiwanie przez studentów praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia i wykorzystania systemów komputerowych do sterowania procesów technologicznych i zrobotyzowanych linii produkcyjnych. To także poznawanie technik stosowanych na styku komputera z otoczeniem oraz oprogramowania ze sprzętem. To również poznanie wielu innych, ciekawych zagadnień, takich jak: programowanie robotów przemysłowych, metody sztucznej inteligencji, projektowanie urządzeń mikroprocesorowych. Politechnika Rzeszowska kierunek Automatyka i robotyka to prosta droga do sukcesu zawodowego. Przemysł maszynowy, chemiczny, spożywczy, włókienniczy i przetwórczy czeka na absolwentów tego kierunku. Czy to wszystko? Zdecydowanie nie. Inne możliwości, przed którymi staną osoby po ukończeniu nauki to: automatyka przemysłowa, energetyka, robotyka, logistyka, transport, systemy sterowania.

Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka na Politechnice Rzeszowskiej opinie? Adam, student drugiego stopnia Automatyki i robotyki mówi:

„Nie pamiętam, żebym kiedyś chociaż przez chwilę myślał nad innym wyborem studiów. Nie żałuję. To studia dla ambitnych i wytrwałych. Jeśli myślisz, że studia na takim kierunku to wyłącznie konstruowanie robotów rodem z japońskich kreskówek, to zapomnij. To intensywna nauka i praca.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Automatykę i robotykę na Politechnice Rzeszowskiej:

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania systemów sterowania,
  • wykorzystywania metod modelowania i symulacji,
  • analizy zjawisk dynamicznych,
  • projektowania robotów,
  • tworzenia systemów autonomicznych,
  • wykorzystywania systemów wizyjnych w sterowaniu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Automatyka i robotyka:

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej, kierunku Automatyka i robotyka znajdzie zatrudnienie:

  • jako konsultant w dziedzinie systemów oraz urządzeń automatyki,
  • jako specjalista do spraw wdrożeń i integracji systemów,
  • jako projektant i konstruktor.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze*:

Biletem wstępu na studia na kierunku Automatyka i robotyka na Politechnice Rzeszowskiej jest tzw. konkurs świadectw. Przedmioty kwalifikacyjne to matematyka, język obcy, a także fizyka lub chemia, do wyboru. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 


 

Komentarze (0)