Automatyka i robotyka - Rzeszów

Automatyka i robotyka - Rzeszów

Automatyka i robotyka - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

Automatyka i robotyka 

Odkryj kierunek automatyka i robotyka w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Automatyka i robotyka – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Jak wyglądałby świat bez Automatyki i robotyki? Na pewno każdy snułby inną wersję rzeczywistości, ale w jednym powinna być zgodność- wszystko stanęłoby w miejscu. Napędzana maszynowo, całkowicie zautomatyzowana działalność większości fabryk i zakładów przemysłowych, wyposażone w liczne przyrządy elektroniczne i maszyny laboratoria badawcze, a także głodni wiedzy ludzie, szukający informacji za pośrednictwem Internetu – bez Automatyki i robotyki żaden z tych przykładów nie miałby prawa bytu.

Idąc dalej, długotrwałe zahamowanie powyższych czynników nie odbiłoby się bez echa na światowej polityce i gospodarce. Wyłączenie z funkcjonowania kilka składowych ogniw sprawiłoby, że działanie gospodarcze rozumiane jako całość mogłoby doprowadzić do poważnego kryzysu na scenie politycznej i cywilizacyjnej.

Lepiej nie myśleć o takich scenariuszach, tylko skupić się na tym, aby być częścią idącego postępu. Na wszystkich, którzy chcieliby zaznaczyć swój wkład w rozwój myśli technologicznej, czeka Rzeszów, stolica Podkarpacia. Jednym z najpopularniejszych kierunków technicznych tamże jest Automatyka i robotyka, która swoje zainteresowanie może zawdzięczać interdyscyplinarności oraz doskonałemu dopasowaniu do potrzeb współczesności – można pokusić się o stwierdzenie, że opisywany kierunek skrojony jest na miarę potrzeb całego dzisiejszego świata.

 

Czego się nauczysz na studiach

Kierunek Automatyka i robotyka w Rzeszowie zakłada pozyskiwanie przez studentów praktycznej wiedzy z zakresu tworzenia i wykorzystania systemów komputerowych do sterowania procesów technologicznych i zrobotyzowanych linii produkcyjnych. To także poznawanie technik stosowanych na styku komputera z otoczeniem oraz oprogramowania ze sprzętem. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Automatyka i robotyka w Rzeszowie to również poznanie wielu innych, ciekawych zagadnień, takich jak:

 • programowanie robotów przemysłowych,
 • metody sztucznej inteligencji,
 • projektowanie urządzeń mikroprocesorowych,
 • pisanie programów i aplikacji w najczęściej używanych językach.

 

Dla kogo te studia

Zastanawiając się, czy powinieneś aplikować na studia w Rzeszowie na kierunku Automatyka i robotyka, powinieneś zawczasu skonfrontować swoje możliwości z wymaganiami narzuconymi przez ten kierunek, a te z pewnością nie będą proste. Oczywiście, szczęścia podczas rekrutacji na Automatykę i robotykę może spróbować każdy, jednak ostateczny rezultat będzie uzależniony od kilku niezwykle ważnych czynników.

Twój wrodzony talent do przyswajania wiedzy matematycznej i fizycznej pozwolił ci na zdobywanie laurów podczas edukacji na wszystkich dotychczasowych szczeblach? Nowinki techniczne chłoniesz niczym gąbka? Znajomi nieustannie ci powtarzają, że podziwiają twoją zdolność do szybkiego, analitycznego rozwiązywania złożonych problemów logicznych? Twierdząca odpowiedź na przynajmniej jedno z powyższych pytań może być świetnym pretekstem do rozpoczęcia studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Automatyka i robotyka w Rzeszowie

     Jak wygląda rekrutacja na kierunek Automatyka i robotyka w Rzeszowie? Proces rekrutacji to konkurs świadectw, a przedmioty kwalifikacyjne to: matematyka, język obcy, a także fizyka lub chemia, do wyboru. Warto sprawdzać dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni.

     szczegółowe wymagania na uczelniach

     Jak wyglądają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie

     Uposażenie studentów w rozległą wiedzę techniczną, opierającą swoje założenia na naukach uchodzących za najbardziej skomplikowane, wymaga wdrożenia wielu doskonale zaprojektowanych siatek przedmiotowych, przedstawianych przez najwybitniejszych wykładowców z długoletnim doświadczeniem. Tylko taki zestaw może dać szansę przyszłym absolwentom na odnalezienie się w zawiłościach współczesnego rynku pracy oraz zapewnić im możliwość ciągłego samorozwoju. Zatem czego możesz się spodziewać jako przyszły student jednego z najtrudniejszych i jednocześnie najbardziej pożądanych kierunków studiów?

     Uczelnie w Rzeszowie, na których możesz podjąć techniczne kierunki studiów, działają tak, aby proces edukacji nie był przykrą koniecznością, a czymś więcej – spełnieniem ambicji i marzeń. Dlatego swoją naukę na Automatyce i robotyce prawdopodobnie rozpoczniesz od uporządkowania posiadanej już wiedzy, która nadgryziona zębem czasu, być może nieco się ulotniła. Przypomnisz sobie zagadnienia matematyczne, niezbędne do dalszego kształcenia, rozszerzysz je o całkiem nowe, znacznie bardziej rozszerzone wiadomości oraz poznasz wiele nieznanych dotychczas praw fizycznych, opisujących mechanikę, ruch, elektrykę i ogólnie pojętą dynamikę wszystkich ciał.

     Wymagania na kierunek Automatyka i robotyka w Rzeszowie są wysokie, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: automatyka napędu elektrycznego,

     • wirtualne systemy pomiarowe,
     • teoria obwodów,
     • systemy mikroprocesorowe,
     • sterowanie procesami ciągłymi,
     • sieci komputerowe,
     • przetwarzanie sygnałów.

     Po wkroczeniu na wyższe szczeble drabiny prowadzącej do ukończenia Automatyki i robotyki w Rzeszowie, staniesz przed niełatwym zadaniem polegającym na wyborze konkretnej dziedziny zgłębianej nauki, czyli tak zwanej specjalności. Zawęzi ona horyzonty przyswajanych wiadomości, ukierunkowując cię jednocześnie na pracę o danej specyfice.

      

     Tryb studiów

     Studia inżynierskie w znacznej większości przypadków możesz podjąć dwojako – w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Niezależnie od dokonanego wyboru, sylwetka każdego z absolwentów w kwestii posiadanej wiedzy i umiejętności będzie wyglądała podobnie, co otworzy przed nimi identyczne możliwości zawodowe. Zatem czym różnią się między sobą wspomniane formy zdobywania wiedzy?

     Studia stacjonarne to kształcenie w ciągu pięciu dni roboczych, natomiast niestacjonarne mają charakter weekendowych zjazdów, podczas których studentom prezentowane są kierunkowe zagadnienia w skoncentrowanej formie.

      

     Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA RZESZÓW STUDIA STACJONARNE

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA RZESZÓW STUDIA ZAOCZNE

      

     automatyka i robotyka studia Rzeszów podkarpackie

      

     Ile trwają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie

     Zgodnie z odgórnymi ustaleniami, kierunki studiów w Rzeszowie cechują się różnym czasem trwania. Zastanawiasz się, ile czasu zajmie ci ukończenie studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie?

     Jeżeli jesteś kandydatem na studia pierwszego stopnia, to tytułem, jaki otrzymasz tuż po przejściu przez wszystkie etapy nauki, będzie inżynier. Zakładając, że w terminie zdasz wszystkie egzaminy, z uczelnią pożegnasz się po upływie trzech i pół roku. Oczywiście wówczas będziesz mógł podjąć aktywność zawodową związaną z kierunkiem kształcenia, jednak to nie wszystko, co Automatyka i robotyka w Rzeszowie może ci zaoferować.

     Magisterskie studia drugiego stopnia, trwające półtora roku, wprowadzą cię w bardziej zaawansowany świat jeszcze bardziej skomplikowanych zagadnień. Uzyskanie tytułu magistra otworzy przed tobą całkiem nowe możliwości zawodowe, dlatego zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

      

     Sprawdź gdzie znajdziesz studia I i II stopnia na poszczególnych uczelniach:

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA RZESZÓW STUDIA I STOPNIA

     AUTOMATYKA I ROBOTYKA RZESZÓW STUDIA II STOPNIA

      

     Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka i robotyka w Rzeszowie

     Zanim aplikujesz na Automatykę i robotykę, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka niesamowicie ważnych pytań: czy po zapoznaniu się z poprzednimi akapitami artykułu nadal twierdzisz, że to kierunek dla ciebie? Jesteś gotów na wiele poświęceń wynikających z obowiązku systematycznego kształcenia, również w zaciszu domowym? Jeśli tak, śmiało przechodź dalej.

     Jak już pewnie wiesz, aby dostać się na Automatykę i robotykę na dowolnie wybranej polskiej uczelni, należy udowodnić ponadprzeciętne umiejętności matematyczne, fizyczne i z zakresu języka obcego na rozszerzonym egzaminie maturalnym lub, jeżeli kandydujesz na studia drugiego stopnia, zdobyć wystarczająco dobre oceny na dyplomie.

     Możesz również postarać się o uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w jednej z ogólnopolskich olimpiad z dziedzin technicznych. Ta alternatywa otworzy ci niemal wszystkie furtki do każdego z istniejących kierunków studiów.

      

     Proces rekrutacji

     Wiesz już niemal wszystko, ale jedno wciąż pozostaje zagadką – w jaki sposób zgłosić swoją kandydaturę na Automatykę i robotykę w Rzeszowie? To bardzo proste. Intuicyjnie zaprojektowana strona internetowa, jaką posiadają uczelnie w Rzeszowie, bezboleśnie przeprowadzi cię przez cały proces aplikacji. Jedyne, co będziesz musiał zrobić, to wypełnić formularz, podać wyniki zmagań z poprzednimi etapami rekrutacji oraz wydrukować gotowy plik.

      

     Dokumenty

     Udało ci się odnaleźć swoje nazwisko na jednej z list przyjętych na opisywany kierunek studiów? Gratulacje! Teraz przed tobą zadanie związane z terminowym dostarczeniem pliku dokumentów. Wśród nich prawdopodobnie muszą się znaleźć:

     • fotografia o wymiarach określonych przez regulamin uczelni
     • kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
     • wydrukowany wcześniej formularz aplikacyjny

     zasady rekrutacji na studia

      

     automatyka i robotyka studia Rzeszów podkarpackie

      

     Jaka praca po studiach na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie

     Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie? Przymiotników na opisanie jej specyfiki i tego, jaką pozycje zajmuje w oczach społeczeństwa będzie na tyle dużo, że ich wymienienie zajęłoby niemal tyle miejsca, co cały ten artykuł. Jedno jest pewne – jako absolwent Automatyki i robotyki w Rzeszowie nie dotknie cię bezrobocie i konieczność doświadczania życia ze słabymi zarobkami.

     Absolwent znajdzie zatrudnienie między innymi jako: konsultant w dziedzinie systemów oraz urządzeń automatyki, jeśli tylko lubi codzienny kontakt z klientami i niestraszne są mu ich kaprysy, specjalista do spraw wdrożeń i integracji systemów, projektant i konstruktor, a także właściciel działalności gospodarczej funkcjonującej zgodnie z kierunkiem kształcenia.

      

     Jakie opinie mają studia na kierunku Automatyka i robotyka w Rzeszowie

     Wybór kierunku kształcenia może być trudny. Wybór miejsca kształcenia jeszcze trudniejszy. Ułatwiając kandydatom na studia proces decyzyjny, zadajmy pytanie: Jakie ma kierunek Automatyka i robotyka w Rzeszowie opinie?

     Mikołaj, student trzeciego roku Automatyki i robotyki w Rzeszowie, mówi:

     „Automatyka i robotyka to kierunek wymagający ciągłego skupienia. To ciężka praca, ale dająca mnóstwo satysfakcji i możliwości samorozwoju. Studiując w Rzeszowie otrzymałem szansę realizacji własnych pomysłów, a także ciekawych, inspirujących dyskusji, dodających siły i wiary we własne przekonania i projekty.”

     KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W RZESZOWIE

     Rozwiń

     5 uczelni w Rzeszowie

     Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
     Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

      

     Komentarze (0)